Histeria - jak uspokoić płaczące dziecko?

Histeria - jak uspokoić płaczące dziecko?

Płacz to oczywisty symbol złego samopoczucia Twojego dziecka. Zapewne często zastanawiasz się co może być jego przyczyną, zwłaszcza, gdy maleństwo nie jest w stanie powiedzieć Ci, co jest nie tak. Głód, smutek, ból, a może jedynie próba zwrócenia na siebie uwagi? Dowiedz się jak rozszyfrować potrzeby Twojej pociechy i szybko ją uspokoić.


Pomoc płaczącemu niemowlęciu

 Postaraj się zdiagnozować problem, który trapi Twoje dziecko. Rozwiązanie może przynieść przeanalizowanie najczęstszych przyczyn niemowlęcego płaczu. Zastanów się, kiedy i co ostatnio jadło. Czy nic mu nie zaszkodziło, nie jest głodne ani spragnione? Sprawdź też, czy nie ma pełnej pieluszki, kolki lub wzdęcia. a może właśnie zaczyna ząbkować? A może Twojemu maleństwu jest za zimno lub zbyt ciepło? Jeśli odrzuciłaś wszystkie te czynniki, to najprawdopodobniej Twoje dziecko po prostu nudzi się lub czuje samotne. W opanowaniu płaczu najpewniej pomogą Ci najprostsze metody, czyli przytulenie i kołysanie maluszka. Postaraj się robić to delikatnie i za każdym razem w podobny sposób. Możesz też pośpiewać- nie wstydź się nucić dziecku uspokajające melodie, nawet jeśli nie masz muzycznego talentu. Czynności te będą budziły w niemowlęciu pozytywne skojarzenia. Towarzystwo rodzica, a więc znajomy widok, zapach i dźwięk szybko poskromią małą histerię.

 

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Histeria przedszkolaka i ucznia

 Wrażliwe emocjonalnie, często uparte maluchy są szczególnie podatne na histerię w sytuacjach nowych, nieznanych lub zwyczajnie nieprzyjemnych. Pierwsze wyjście do przedszkola, odmówienie dziecku zakupu zabawki czy konieczność porannego wstawania mogą się przerodzić w istny horror, jeśli zareagujesz nieodpowiednio. W przypadku wystąpienia ataku histerii postaraj się zachować spokój za wszelką cenę. To czas kluczowy dla rozwoju Twojej pociechy i wyładowanie frustracji na niegrzecznym przedszkolaku może się okazać zgubne w jego przyszłości. Bardzo ważne jest, aby nie zostawiać dziecka samego. W trudnej dla niego sytuacji powinno czuć Twoje wsparcie. Zastanów się, co wywołuje u malucha histerię oraz postaraj się wyeliminować ten czynnik. W momencie ataku przytul malucha i postaraj się go zapewnić, że nie jest sam i wszystko jest w porządku. Spróbuj odwrócić jego uwagę od źródła gniewu lub płaczu, kierując rozmowę na inne tory. Pozwól mu ochłonąć i rozładować nagromadzone emocje. Jakiś czas później porozmawiaj z nim o tym wydarzeniu jak z dorosłym człowiekiem - spróbujcie przeanalizować co się stało i dlaczego. Być może uda Wam się wypracować wspólne metody zapobiegania atakom histerii.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej