Dzieciństwo bez próchnicy

Dzieciństwo bez próchnicy

Nauczenie dzieci dobrych nawyków związanych z właściwą higieną jamy ustnej, sprawi że będą się cieszyć zdrowym uśmiechem przez długi czas. Jest to szczególnie ważne, gdy pojawiają się pierwsze ząbki. Poznaj nasze porady, dzięki którym dzieci pokochają szczotkowanie zębów....


Jeżeli ciągle musisz przypominać dzieciom o szczotkowaniu zębów- na ich zgubę- lub wizyta u dentysty jest koszmarem, nie obawiaj się nie jesteś odosobniona ze swoimi problemami. Nie jest łatwo nauczyć dzieci nowych nawyków , w bezproblemowy sposób, ale jest to możliwe. Dowiedz się jak to zrobić.... 

Zaprezentuj dzieciom fakty
Dzieci lubią znać powody, dla których dorośli każą robić im określone rzeczy. Dlatego też, nie obawiaj się rozmowy z dzieckiem na temat próchnicy oraz chorób dziąseł. Wyjaśnij, że drobnoustroje oraz bakterie, namnażają się w ustach, na zębach i dziąsłach, dlatego codziennie trzeba porządnie czyścić całą jamę ustną. Pomocna może wówczas być pasta do zębów dla dzieci. Jeżeli będą tak właśnie robiły, ich zęby pozostaną zdrowe i nie będą cierpiały z powodu ubytków (próchnicy), które mogą stać się czarne, brązowe lub żółte (odbarwienia oraz przebarwienia zębów). Innym objawem braku właściwej higieny mogą być bolące lub krwawiące dziąsła (choroby dziąseł), jak również nieświeży oddech. To może wydawać się banalne, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, które dzieci potrzebują wdrożyć w życie, aby właściwie czyścić zęby.

Naucz dzieci, jak właściwie szczotkować zęby
Do szóstego roku życia dzieci samodzielnie nie są w stanie właściwie wyczyścić swoje zęby, a Ty musisz im w tym pomóc. Pamiętaj jednak, że będziesz bacznie obserwowana, dlatego też, już od najmłodszych lat warto pokazać im szczotkowanie zębów przy pomocy pasty o wielkości ziarnka grochu przez około dwie minuty- być może dobrym pomysłem będzie również włączenie ich ulubionej piosenki i zachęcanie do mycia zębów do samego jej końca. Mycie zębów przy pomocy ruchów okrężnych oraz tył-przód, przesuwając się w kierunku z góry na dół, powinno zapewnić wyczyszczenie wszystkich powierzchni zębów.

Wykorzystaj nowinki technologiczne, aby nauka mycia zębów opierała się na interaktywnych rozwiązaniach oraz zabawie

Elektryczna szczoteczka do zębów jest o wiele bardziej atrakcyjna dla dziecka niż manualna. Oral-B posiada w ofercie szczoteczki m.in.: z motywami Kraina Lodu oraz Star Wars - z pewnością każde dziecko wybierze coś dla siebie. Możesz także wykorzystać technologiczne nowości w inny sposób: poszukaj filmiki lub piosenki na YouTube, które pokazują, dlaczego właściwa higiena jamy ustnej jest tak ważna albo ściągnij na telefon specjalną aplikację (my uwielbiamy Oral-B Disney Magic Timer) wspierającą prawidłowe mycie zębów. Niektórzy rodzice posuwają się do wyszukiwania w Internecie zdjęć osób z uszczerbkami w uzębieniu, zepsutymi bądź też spróchniałymi zębami, aby pokazać dzieciom co może im grozić, jeżeli nie będą czyściły zębów regularnie- oczywiście tylko od Ciebie zależy czy takie obrazowe rozwiązanie sprawdzi się w przypadku Twojej rodziny!

Ucz dzieci dając im dobry przykład
Pozwól, aby dzieci obserwowały Cię, kiedy czyścisz swoje zęby i zaprowadź je do dentysty w jak najmłodszym wieku. W ten sposób oswoją się z wizytami u stomatologa zanim jeszcze same usiądą na fotelu dentystycznym.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Poproś dentystę o pomoc
Jeżeli Twoje dzieci boją się wizyt u stomatologa, przed wizytą porozmawiaj z nim o tym telefonicznie. Z pewnością posiada doświadczenie w tej kwestii i będzie mógł podzielić się pomysłami oraz wskazówkami. Możesz też pomóc dzieciom bawiąc się z nimi w „dentystę i pacjenta” ulubioną lalką lub misiem, pozwalając aby starą szczoteczką sprawdziły i policzyły zęby misia, a nawet wręczyły naklejkę w nagrodę! 

Przekonuj dzieci, że warto dbać o zęby
Pożywienie, które ma korzystny wpływ na zęby takie jak: mleko, ser oraz jogurt zawiera substancje mineralne, które wspomagają odbudowę szkliwa i wzmacniają zęby, co jest bardzo ważne. Słodycze powinny być zjadane przez dzieci okazjonalnie. Lepiej podawać je z suszonymi owocami (takimi jak rodzynki) na koniec posiłku, niż jako przekąska, ponieważ zawierają dużą ilość cukru. Taki sposób pozwoli zmniejszyć liczbę ubytków w jamie ustnej, sprawiając że wizyta u dentysty będzie mniej bolesna.

Ogranicz liczbę słodkich napojów
Naucz dzieci picia wody po każdym posiłku, po to aby oczyścić zęby z resztek jedzenia- pomocne może okazać się nawet kilka łyków. Unikaj podawania dzieciom gazowanych napojów i ogranicz ilość soków oraz syropów rozcieńczanych wodą. Jeżeli sok jest nagrodą rozcieńcz  go wodą i podawaj w kubeczkach zamiast butelkach, przez słomkę lub w kubku niekapku, ponieważ dzieci piją w ten sposób wolniej, a przez to cukier dłużej pozostaje na zębach.

Czy masz skuteczne rodzicielskie porady, dzięki którym nauka dbania o czyste zęby stanie się dobrą zabawą? Podziel się z nami swoimi pomysłami korzystając z funkcji komentarza znajdującego się poniżej.

Więcej pomocnych porad i wskazówek znajdziesz na stronie Oral B.

 

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

akaem

Zgłoszone

U nas wystarczyła pierwsza wizyta u stomatologa ( trochę strachu i bólu ) i synuś myje ząbki i nie trzeba mu dwa razy powtarzać, ale przypominać trzeba :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.