Czy Twoje dziecko jest gotowe na pójście do przedszkola?

Czy Twoje dziecko jest gotowe na pójście do przedszkola?

Po urlopie wychowawczym wiele mam zadaje sobie pytanie: czy moje dziecko jest gotowe, aby pójść do przedszkola?


Nie ma tu ogólnie obowiązującej zasady. Większość dzieci dojrzewa do "wyjścia z domu" w wieku 3-4 lat, lecz nie jest to zasadą. Wszystko zależy bowiem od indywidualnego tempa rozwoju naszej pociechy. Jak możemy rozpoznać właściwy moment?

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
  • dziecko przebywało już pod opieką innych osób i posiada doświadczenia związane z rozstaniem z mamą. Jeśli płacze przy pożegnaniu, to po krótkim czasie jest zainteresowane inną czynnością.
  • chętnie bawi się z innymi dziećmi i wykazuje ciekawość świata – np. odchodzi od mamy, gdy ktoś lub coś je zainteresuje
  • samodzielnie potrafi wykonać proste czynności, takie jak poinformowanie dorosłego o potrzebie fizjologicznej, jedzenie za pomocą sztućców, mycie rąk.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej