Barcelona, region śródziemnomorski

Barcelona, region śródziemnomorski

Barcelona to jedno z najpiękniejszych miast w regionie śródziemnomorskim, a także stolica niezależnej Katalonii. To miasto znane z dzieł słynnego architekta Antonio Gaudiego oraz gościnnej atmosfery, która szczególnie daje się zauważyć latem. Zdecydowanie jest to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, przynajmniej raz w życiu.


Historia Barcelony jest starsza niż historia samej Hiszpanii. Miasto zostało założone w IX wieku przez katalońską rodzinę i od tego czasu jej mieszkańcy nieustannie walczą w obronie swojej tożsamości. Nawet w okresie rządów generała Franco posługiwali się zakazanym językiem katalońskim, walczyli w obronie swojej tożsamości, a dzięki Gaudiemu osiągnęli artystyczne wyżyny. Oczywiście nie należy zapominać o wkładzie, jaki w rozwój miasta wniósł Pablo Picasso, który mieszkał w Barcelonie przez wiele lat.

Miasto idealne do zakupów i dobrej zabawy

Poza licznymi zabytkami Barcelona to idealne miasto, jeśli planujesz zakupy i chcesz się świetnie bawić. Mieszkańcy Barcelony to wykszatłceni i bardzo liberalni ludzie, którzy mają przyjazne i otwarte podejście do innych. Dlatego oferta turystyczna jest na tyle bogata, że zaspokoi każdy gust. W Barcelonie można podziwiać aż osiem prac wybitnego architekta Antonio Gaudiego, które zostały wymienione na liście światowego dziedzictwa Unesco. Wśród nich znalazła się Sagrada Famila, zwana również Świątynią Pokutną Świętej Rodziny, która zdecydowanie powinna być obowiązkową pozycją na liście zabytków do zwiedzania. Kolejnym godnym uwagi miejscem jest popularny park Guell, który także stanowi dzieło Gaudiego. Co powiesz na zwiedzanie hiszpańskiej wioski, Poble Espanol, specjalnie odtworzonej z okazji światowej wystawy? Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie. Najlepsze zakupy zrobicie przy La Ramla, najsłynniejszej ulicy w Barcelonie. Chcesz odwiedzić więcej miejsc związanych z historią? Dobrym wyborem będzie Dzielnica Gotycka, Katedra św. Eulalii, Pomnik Krzysztofa Kolumba oraz Muzeum Picassa.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Bary z przekąskami czekają na Ciebie

W porównaniu z innymi europejskimi stolicami Barcelona nie jest ani droga, ani tania. Wiele spośród europejskich sieci handlowych ma swoje filie również tutaj, ale jeżeli szukasz pamiątek z podróży to znakomitym wyborem są wachlarze oraz figurki tancerzy flamenco. Niezależnie od tego, co kupujesz, warto się targować. Po udanych zakupach czas zregenerować siły przy smacznym i obfitym posiłku. Nie zapominaj także, że jest to miasto znane z licznych barów z przekąskami. Owoce morza i rozmaite pyszności wprost rozpływają się w ustach. Hiszpania słynie również z dania na bazie ryżu, zwanego paella, które jednak nie wszystkim może przypaść do gustu. A ponieważ Barcelona to miasto nadmorskie, warto również skosztować owoców morza.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska Olimpijskie
Pyeongchang 2018
#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska
Olimpijskie
Pyeongchang
2018
obejrzyj teraz

Zajrzyj za kulisy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang i
zobacz, jak sportowcy, ich rodziny i fani obchodzą Walentynki, dzieląc
się swoimi przesłaniem MIŁOŚCI z całym światem!

obejrzyj teraz
Udostępnij wideo

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Pokaz slajdów

Profesjonalne wskazówki stylisty gwiazd, Gabriela Samry

Gabriel Samra, stylista gwiazd, jest w Pyeongchang, gdzie udziela sportowcom profesjonalnych porad, ak wyglądać promiennie pomimo chłodu i zmiennych warunków atmosferycznych! Tutaj dzieli się swoją wiedzą na ten temat, abyś zawsze mogła wyglądać pięknie niezależnie od pogody.

zobacz wskazówki
Pokaz slajdów

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Jako P&G pragniemy budować świat, w którym każdy ma takie samo prawo do realizowania swoich marzeń i pasji, bez względu na to kim jest, skąd pochodzi, kogo kocha i jaką wiarę wyznaje. Będąc sponsorem Igrzysk Olimpijskich chcemy uhonorować wszystkie mamy, które pomagają swoim dzieciom przezwyciężać przeciwności losu i dostrzegają drzemiący w nich potencjał, bez względu na to, co sądzą i widzą inni. Wyobraźmy sobie, jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy widzieli siebie nawzajem tak, jak widzą nas nasze mamy. #MiloscPonadUprzedzenia

Udostępnij wideo
#MiloscPonadUprzedzenia