Barcelona, region śródziemnomorski

Barcelona, region śródziemnomorski

Barcelona to jedno z najpiękniejszych miast w regionie śródziemnomorskim, a także stolica niezależnej Katalonii. To miasto znane z dzieł słynnego architekta Antonio Gaudiego oraz gościnnej atmosfery, która szczególnie daje się zauważyć latem. Zdecydowanie jest to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, przynajmniej raz w życiu.


Historia Barcelony jest starsza niż historia samej Hiszpanii. Miasto zostało założone w IX wieku przez katalońską rodzinę i od tego czasu jej mieszkańcy nieustannie walczą w obronie swojej tożsamości. Nawet w okresie rządów generała Franco posługiwali się zakazanym językiem katalońskim, walczyli w obronie swojej tożsamości, a dzięki Gaudiemu osiągnęli artystyczne wyżyny. Oczywiście nie należy zapominać o wkładzie, jaki w rozwój miasta wniósł Pablo Picasso, który mieszkał w Barcelonie przez wiele lat.

Miasto idealne do zakupów i dobrej zabawy

Poza licznymi zabytkami Barcelona to idealne miasto, jeśli planujesz zakupy i chcesz się świetnie bawić. Mieszkańcy Barcelony to wykszatłceni i bardzo liberalni ludzie, którzy mają przyjazne i otwarte podejście do innych. Dlatego oferta turystyczna jest na tyle bogata, że zaspokoi każdy gust. W Barcelonie można podziwiać aż osiem prac wybitnego architekta Antonio Gaudiego, które zostały wymienione na liście światowego dziedzictwa Unesco. Wśród nich znalazła się Sagrada Famila, zwana również Świątynią Pokutną Świętej Rodziny, która zdecydowanie powinna być obowiązkową pozycją na liście zabytków do zwiedzania. Kolejnym godnym uwagi miejscem jest popularny park Guell, który także stanowi dzieło Gaudiego. Co powiesz na zwiedzanie hiszpańskiej wioski, Poble Espanol, specjalnie odtworzonej z okazji światowej wystawy? Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie. Najlepsze zakupy zrobicie przy La Ramla, najsłynniejszej ulicy w Barcelonie. Chcesz odwiedzić więcej miejsc związanych z historią? Dobrym wyborem będzie Dzielnica Gotycka, Katedra św. Eulalii, Pomnik Krzysztofa Kolumba oraz Muzeum Picassa.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Bary z przekąskami czekają na Ciebie

W porównaniu z innymi europejskimi stolicami Barcelona nie jest ani droga, ani tania. Wiele spośród europejskich sieci handlowych ma swoje filie również tutaj, ale jeżeli szukasz pamiątek z podróży to znakomitym wyborem są wachlarze oraz figurki tancerzy flamenco. Niezależnie od tego, co kupujesz, warto się targować. Po udanych zakupach czas zregenerować siły przy smacznym i obfitym posiłku. Nie zapominaj także, że jest to miasto znane z licznych barów z przekąskami. Owoce morza i rozmaite pyszności wprost rozpływają się w ustach. Hiszpania słynie również z dania na bazie ryżu, zwanego paella, które jednak nie wszystkim może przypaść do gustu. A ponieważ Barcelona to miasto nadmorskie, warto również skosztować owoców morza.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.