6 życiowych lekcji życia, które Twoja nastolatka otrzyma, uprawiając sport

6 życiowych lekcji życia, które Twoja nastolatka otrzyma, uprawiając sport

Rozważasz zapisanie swojej nastoletniej córki na lekcje pływania, ale nie jesteś jeszcze całkiem pewna swojej decyzji? Czy Twoja córka z pewną dozą nieśmiałości podchodzi do zajęć piłki nożnej? Wykonaj krok naprzód i pomóż jej rozpocząć przygodę ze sportem: oto 6 fantastycznych życiowych lekcji, które Twoja pociecha otrzyma, uprawiając sport! Wychowanie nastolatków wcale nie musi być trudne.


Sport to rozwiązanie dobre dla wszystkich, niezależnie od tego, czy wybierzesz dyscyplinę drużynową, indywidualną, treningi na zewnątrz bądź na sali, zmagania związane z rywalizacją lub też coś bardziej rekreacyjnego. Włączenie sportu do życia dzieci niesie ze sobą same korzyści, niezależnie od tego, czy będzie to pływanie, czy też piłka nożna.

Lekcja 1: Wyznaczenie celu

Wyznaczenie sobie celu, a następnie konsekwentne dążenie do jego osiągnięcia to nauka postawy, która zaprocentuje w dorosłym życiu. Sport stanowi doskonałą okazję do nauki zarówno podstawowych, jak również tych bardziej skomplikowanych umiejętności.

Lekcja 2: Jeżeli na początku nie odnosisz sukcesów..., nie poddawaj się i próbuj ponownie, aż do skutku

Niezależnie od tego, czy nastolatkom uda się osiągnąć wyznaczony cel czy też nie, wiele cennej wiedzy mogą zyskać w trakcie. Wytrwałość to chyba najbardziej przydatna życiowa umiejętność, bez względu na to, czy jesteśmy na szczycie, czy też doświadczamy porażki. Umiejętność radzenia sobie z odrzuceniem i rozczarowaniem nauczy nastolatka, jak szybko można stanąć na nogi i dać sobie kolejną szansę!

Lekcja 3: Umiejętności przywódcze

Always Ultra Lara Normal PL SI01
ALWAYS Ultra Normal Rozmiar 1 Podpaski
(4497)

Podpaska zapewniająca ochronę przed przeciekaniem dopasowana do kształtu ciała i Twoich indywidualnych potrzeb

Odkryj teraz!

Powszechnie wiadomo, że umiejętności przywódczych nie można nauczyć się z książki. Zdobywamy je wraz z doświadczeniem i wcale nie przychodzi nam to łatwo. Sport stwarza wiele możliwości do nauki przywództwa – zdolności, która zostanie z nami na całe życie.

Lekcja 4: Kogo warto naśladować

Kolejną, chyba nawet ważniejszą kwestią niż przywództwo jest umiejętność współpracy w zespole i podążania za liderem. Począwszy od słuchania wskazówek udzielanych przez trenera na treningu, aż po rady kolegów z drużyny. Umiejętność naśladowania to jedna z najważniejszych cech, która z pewnością przyda się jeszcze w życiu.

Lekcja 6: Możesz wszystko, tylko uwierz w siebie

To może okazać się trudne dla dziewczyny uprawiającej typowo męski sport. Wiele dziewcząt rezygnuje z uprawiania sportu w okresie dojrzewania, czyli wtedy, gdy tak naprawdę mogą najwięcej zyskać, jeśli pozostaną aktywne. Najlepszym sposobem na przekonanie córki, że dziewczyna może zrobić wszystko, jest umożliwienie jej uprawiania ulubionego sportu. Dojrzewanie dziewczynek może być okresem pełnym wyzwań. Poczucie pewności siebie, które zyska, rozszerzy się również na inne dziedziny jej życia.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Sama prawda i tylko prawda!

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej