3 narzędzia pracy ułatwiające utrzymanie kontaktu z rodziną

3 narzędzia pracy ułatwiające utrzymanie kontaktu z rodziną

Praca potrafi oddalać od domu i dystansować (również emocjonalnie!) od członków rodziny. Jak to zmienić? Jak zbliżyć do siebie swoich najbliższych? Na pewno pomoże korzystanie z narzędzi wspierających pracę (i życie codzienne) tak, by była nieco mniej inwazyjna i w mniejszym stopniu ingerowała w życie prywatne.


1. Google Docs
Narzędzie to wymaga w pierwszej kolejności posiadania konta Gmail – te jednak są wyjątkowo powszechne. Google Docs pozwala na tworzenie dokumentów tekstowych na bieżąco i wspólne edytowanie ich przez internet. Bardzo ułatwia pracę zdalną (pozwala zatem zostać w domu, kiedy jest taka potrzeba), a także komunikowanie się z rodziną na odległość. Generalnie rzecz ujmując: pomaga w planowaniu weekendowych wyjść czy w wydawaniu poleceń w stylu „dzisiaj ty sprzątasz mieszkanie!”.

2. Google Calendar
Nakłonienie wszystkich domowników do używania googlowskiego kalendarza może bardzo pomóc „zgrać się w czasie”. Zwłaszcza, jeśli wszyscy mają zupełnie odmienne rutyny i schematy dnia. Dzieci o różnych porach wracają do domu, dorośli też miewają elastyczne dni powszednie - używanie Google Calendar bardzo ułatwia ustalenie jednej, wspólnej godziny i spotkanie się wieczorem przy stole, telewizorze lub przy konsoli do gier.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

3. Tablica korkowa, postity i… pinezki
Ostatni punkt w tym zestawieniu to ani nie aplikacja, ani program, ani strona internetowa, a… kilka fizycznych przedmiotów. Korkowa tablica – odpowiednio używana – może stać się prawdziwym domowym „centrum dowodzenia”. Polecenia („niech ktoś wreszcie wyrzuci śmieci!”), plany („wychodzimy w sobotę do kina?”), prośby („uważajcie na pralkę – ostatnio dwa razy wylała”) i „obwieszczenia” („niniejszym obwieszczam, że jeśli nikt nie obierze ziemniaków, to nie będzie ziemniaków na obiad”) umieszczane na małych karteczkach przypinanych pinezkami to doskonały pomysł na sprawne zaplanowanie tygodnia dla całej rodziny. A przecież w życiu chodzi o to, żeby marnować jak najmniej czasu, prawda?

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ostatni punkt nawet mnie rozśmieszył, ale faktycznie coś w tym jest. Chyba zacznę go stosować częściej.

  • Zgłoś

Tablica sie zgadza ale jakies aplikacje wedug mnie odpadaja. Trzeba jak najmniej uzywac telefonow komputerow bo to co sie teraz dzieje z dziecmi to szok.

  • Zgłoś

W przypadku mojej rodziny wystarcza telefon :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej