3 najlepsze gry podróży do zabawy z dziećmi

3 najlepsze gry w podróży do zabawy z dziećmi

Dawne czasy, kiedy podczas podróży śpiewało się piosenki i grało w zgadywanki, odeszły do lamusa. Obecnie mamy luksus w postaci przenośnych odtwarzaczy DVD lub tabletów, którymi można umilić dzieciom czas. Jednak z pewnością Wasze wakacje będą bardziej niezapomniane, kiedy chociaż na chwilę odłożycie elektroniczne gadżety i wybierzecie zabawy dla dzieci w starym stylu.


Oto kilka wesołych gier, w które możesz bawić się ze swoimi dziećmi podczas najbliższej podróży samochodem, pociągiem, statkiem lub w samolocie.

Ciekawe obiekty, które mijacie po drodze

Wybierasz się autem w długą podróż razem z dziećmi? Przygotuj listę rzeczy, które możecie wypatrywać w trakcie jazdy. Mogą to być pojazdy w konkretnym kolorze, kombinacje liter bądź cyfr (na przykład: cyfra odpowiadająca wiekowi dziecka lub pierwsza litera jego imienia), albo ładunki przewożone przez ciężarówki. Wiele zabawy z pewnością dostarczy też zgadywanie oznaczeń województw czy miejscowości na tablicach rejestracyjnych mijających Was aut.

Alfabetyczne zgadywanki

Jeżeli podróżujesz z dziećmi, które znają już litery − wspólnie możecie ćwiczyć ich rozpoznawanie, zgodnie ze zmieniającym się za oknem samochodu krajobrazem. Szukajcie literek od „A” do „Z”, na mijanych po drodze billboardach, znakach drogowych, tablicach rejestracyjnych przejeżdżających aut, reklamach czy też innych przedmiotach. W alfabetyczne zgadywanki możecie bawić się codziennie, a pod koniec wakacji Twoje pociechy będą potrafiły płynnie wymieniać wszystkie litery alfabetu.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Artyści są wśród nas

Jeżeli Wasze rodzinne plany podróży uwzględniają samolot, pociąg lub statek, prawdopodobnie będziecie mieć odrobinę więcej miejsca (i, miejmy nadzieję, mniej wyboistą drogę), żeby wspólnie porysować.

  1. Jeżeli Wasze rodzinne plany podróży uwzględniają samolot, pociąg lub statek, prawdopodobnie będziecie mieć odrobinę więcej miejsca (i, miejmy nadzieję, mniej wyboistą drogę), żeby wspólnie porysować.
  2. Następnie kartkę podaje się osobie znajdującej się po prawej stronie, a uczestnicy zabawy dorysowują dowolnie wymyślony tułów. Gdyby któryś z artystów nagle stracił wenę − przypomnij mu, że każda koncepcja jest dobra, od ośmiornicy przez Marsjanina, aż do pirata z hakiem zamiast ręki.
  3. Ponownie złóżcie kartkę papieru, pozostawiając miejsce na dorysowanie talii.
  4. Na sam koniec, ponownie przekażcie rysunek osobie, która siedzi po Waszej prawej stronie, by mogła dorysować nogi i stopy. Kiedy rozwiniecie prace, wspólnie wymyślcie nazwy poszczególnych stworów, które stworzyliście.

Owocem wytężonej pracy może na przykład okazać się kanguro-kogut!

Fajne gry dla dzieci

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Junior uwielbia liczyć samochody w określonym kolorze. Podobną radość sprawiają mu licznie zgromadzone na trasie Katowice - Toruń wiatraki!

  • Zgłoś

Starszy syn uwielbia zagadki w czasie podróży. Jest też specjalistą od znaków drogowych. Ale wkrótce przed nami pierwsza podróż z młodszym 3 miesięcznym synkiem i mamy nadzieję, który na razie zasypia niemal od razu w samochodzie.

  • Zgłoś

Czas podrozy to dla naszej rodziny fajny czas na rozmowe, sluchanie muzyki ( teraz sluchamy piosenki dla najmlodszych ktore byly popularne gdy ja I moj maz bylismy Mali) podziwianie krajobrazow, mijajace aura I widok jak masz maly brzdac slodkp spi - bezcenne. Droga do celu podrozy jest przyjemna. Artykul bardzo fajny, przetestuje przy najblizszej pkazji

  • Zgłoś

U nas królują zagadki :) Np. Mama będzie robić na obiad naleśniki. Sama zje 2, Tata zje 3, dwie córeczki po jednym a synek 2. Ile mama ma przygotować naleśników? Inna zabawa to np. wymienianie na zmianę zwierząt lądowych/wodnych/drapieżnych itp :)

  • Zgłoś

U nas w podróży tablety i telefony siedzą głęboko w torbach, zamiast tego rozmawiamy, najczęściej gramy w zgadywanki, nasza gra to "szpieg" czyli opisujemy to, co widzimy po drodze a inni zgadują i nasz 6-letni syn potrafi w to grać dłuuugie kilometry. Rzadziej śpiewamy ale też się zdarza.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.