Jak obciąć grzywkę?

Jak obciąć grzywkę?

obciąć sobie grzywkę, wybrać tatuaż, wymienić koło, skutecznie złożyć reklamację, wybrać najlepsze dżinsy


Jak

... obciąć sobie grzywkę

Wystarczy, że zapamiętasz złotą zasadę: gdy już ją obetniesz, nic jej nie przywróci. Zacznij od przycięcia grzywki o pół centymetra, a następnie zadecyduj, czy chcesz przycinać więcej.

 1. Wystarczy, że zapamiętasz złotą zasadę: gdy już ją obetniesz, nic jej nie przywróci. Zacznij od przycięcia grzywki o pół centymetra, a następnie zadecyduj, czy chcesz przycinać więcej.
 2. Jeśli nosisz grzywkę nieco dłuższą po bokach, przycinanie jest bardzo proste: zbierz grzywkę na środku czoła, zawiń ją dwukrotnie, a następnie przytnij końcówki ostrymi nożyczkami. Gotowe – grzywka z doskonale równymi bokami!
 3. Jeśli wolisz grzywkę przyciętą prosto, rozdziel włosy na dwa pasma (lewe i prawe). Chwyć pierwsze pasmo i przeczesz grzebieniem o drobnych ząbkach, by wygładzić włosy. Następnie zaczynając od strony nosa przycinaj włosy na zewnątrz w kierunku ucha trzymając nożyczki pod kątem 45 stopni. Kiedy dojdziesz do końca brwi zakończ przycinanie.
 4. Po drugiej stronie powtórz te same czynności. Po zakończeniu przeczesz grzywkę i przytnij wszelkie wystające pasemka.

... wybrać tatuaż, którego nie będziesz później żałować

Kilka porad, by w przyszłości nie żałować wyboru.

 1. Nie wybieraj wzoru, który jest obecnie w modzie – to samo dotyczy wyboru miejsca na tatuaż.
 2. Wybierz wzór, który ma odniesienie do całego twojego życia, nie tylko do bieżącego okresu.
 3. Nigdy nie wybieraj wzoru tatuażu tylko po to, by kogoś zadowolić lub zdenerwować.
 4. Upewnij się, że wybrany wzór nie będzie Ci przypominał o czymś przykrym za każdym razem, gdy na niego spojrzysz. Wiele kobiet decyduje się na zrobienie tatuażu, gdy w ich życiu zachodzą zmiany.
 5. Nigdy nie wybieraj wzoru tatuażu ani osoby, która go wykonuje na podstawie ceny. Lepiej poczekać trochę dłużej i odłożyć pieniądze na coś najlepszego.


... skutecznie złożyć reklamację

Każda instytucja popełnia błędy. Twoja reakcja na takie błędy jest najważniejsza:

 1. Nie składaj reklamacji po to, żeby dostać coś za darmo. Pomyśl o niej jako o konstruktywnej krytyce kierowanej po to, by w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń.
 2. Nie przesadzaj z reklamacjami. Jeśli będziesz się upierać, że kawa jest zimna, jeśli jej temperatura jest zaledwie kilka stopni niższa od temperatury wrzenia, nikt nie potraktuje cię poważnie.
 3. Reklamacja tak, krzyk nie. Pamiętaj by okazywać szacunek osobie, z którą masz do czynienia, nawet podczas składania reklamacji.
 4. Rozmawiaj z szefem – taka osoba może rozwiązać twój problem.
 5. Nie umieszczaj reklamacji i skarg na blogu, Tweeterze czy Facebooku – najpierw zgłoś swoje zastrzeżenia bezpośrednio tam, gdzie powinny być skierowane.


... wymienić koło

Prawdopodobnie nigdy nie będziesz musiała tego robić. Ale gdyby zaszła taka potrzeba...

 1. Upewnij się, że masz w samochodzie lewarek, napompowane koło zapasowe i klucz do kół.
 2. Zaparkuj auto na płaskiej powierzchni tak, żeby nie mogło się stoczyć. Jeśli to niemożliwe, ustaw samochód tak, żeby koła oparły się o krawężnik. Przy zmianie przedniego koła zaciągnij hamulec ręczny, przy zmianie tylnego koła zwolnij hamulec ręczny.
 3. Po bezpiecznym zaparkowaniu samochodu, zdejmij kołpak oraz poluzuj śruby koła (ale nie odkręcaj ich całkowicie). Pamiętaj, że aby je poluzować, należy kręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
 4. Podnieś samochód za pomocą lewarka, a następnie odkręć śruby koła oraz samo koło, uważając by nie zgubić śrub.
 5. Załóż koło zapasowe i luźno przymocuj śruby. Zwolnij lewarek, by samochód osiadł na ziemi, a następnie dokręć śruby tak mocno, jak się da i załóż kołpak.


... wybrać najlepsze dżinsy

Dobranie odpowiednich spodni to niemal taki cud, jak spotkanie jednorożca, ale jest to możliwe.

 1. Bądź uczciwa w stosunku do siebie i swojej figury: pomyśl, jakie elementy figury chciałabyś zatuszować, a jakie podkreślić.
 2. Zdecyduj o kolorze: ciemne dżinsy są bardziej eleganckie, ale w dżinsach w standardowym kolorze możesz pójść wszędzie.
 3. Wybierz swój fason: jeśli twoje ciało ma kształt gruszki najlepsze będą spodnie z prostymi nogawkami lub lekko rozszerzonymi. Jeśli jesteś szczupła najlepsze będą obcisłe spodnie, unikaj dzwonów, w których możesz wyglądać jakbyś traciła równowagę. Panie o pełniejszej figurze będą korzystnie wyglądać w szerokich nogawkach. Jeśli masz figurę w kształcie klepsydry – trafiłaś w dziesiątkę, gdyż większość fasonów jest szyta właśnie na Ciebie. Niewielka domieszka elastycznych włókien podniesie szanse na idealne dopasowanie spodni do twojej figury.
 4. Strzał w dziesiątkę: wymarzone spodnie to te, które doskonale pasują do twoich bioder, pupy i ud, pasują do butów na płaskim i wysokim obcasie (nie mogą ciągnąć się po ziemi!), wydłużają nogi i sprawiają, że czujesz się absolutnie komfortowo.

© Gallo Images

  Zaloguj się, by dodać komentarz

Pamiętaj!!!

Pamiętaj!!!

Pamiętaj!!!

Zamieszczone przez izaszuza Członek portalu EveryDayMe,31 maja 2015

Cytrynowy kurczak

Cytrynowy kurczak

Cytrynowy kurczak

Cytrynowy kurczak

Zamieszczone przez mamajulinki Członek portalu EveryDayMe,23 listopada 2015

Zdrowy zimowy sen

Zdrowy zimowy sen

Zdrowy zimowy sen
5

Gdy temperatura spada, sen zimowy może wydawać się kuszącą perspektywą – zwłaszcza gdy jesteś zmęczona nadmiarem zajęć w domu. Jednak – w przeciwieństwie do zwierząt – ludzie nie potrzebują więcej snu w sezonie zimowym. Tak naprawdę zbyt dużo snu może przynieść im więcej szkody niż pożytku.

You have already participated to this slideshow
4 zabawy, w które mogą się bawić wnuczęta ze swoimi dziadkami

4 zabawy, w które mogą się bawić wnuczęta ze swoimi dziadkami

4 zabawy, w które mogą się bawić wnuczęta ze swoimi dziadkami
11

Dzieci uwielbiają się uczyć od swoich dziadków. Niezależnie od tego czy dzieje się to podczas okazjonalnych czy regularnych spotkań, istnieje wiele możliwości na budowanie wzajemnych relacji i interakcje. Oto 4 propozycje wspólnych zabaw, które na zawsze zostaną w waszej pamięci.

You have already participated to this slideshow
Szarlotka

Szarlotka

Szarlotka

Szarlotka

Zamieszczone przez Klaudia16w Członek portalu EveryDayMe,20 listopada 2015