Każda mama stara się być jak najbliżej swojego dziecka i jak najlepiej dbać o to, aby było zdrowe i szczęśliwe.


Każda mama stara się być jak najbliżej swojego dziecka i jak najlepiej dbać o to, aby było zdrowe i szczęśliwe. To właśnie obecność bliskich osób pozwala dziecku prawidłowo się rozwijać zarówno pod względem emocjonalnym, jak i społecznym. Bliskość mamy staje się jeszcze bardziej istotna, gdy dziecko zachoruje lub trafi do szpitala. Mama potrafi stworzyć mu odpowiednie warunki, w których nie tylko czuje się bezpieczne, ale także może lepiej wracać do zdrowia.

 

Nie zawsze jednak szpitale mogą stworzyć odpowiednie warunki zarówno dla dzieci, jak i ich mam. W odpowiedzi na to P&G razem z Fundacją Polsat uruchomiły projekt pokojów dla mam w placówkach medycznych. Jego celem jest stworzenie miejsca, gdzie mamy przebywających w szpitalu dzieci mogą spokojnie odpocząć, odświeżyć się i zregenerować siły. W tym celu, w pokojach znajdą się także produkty P&G codziennego użytku, takie jak: Fairy, Pantene, Pampers czy Lenor. Dzięki temu mamy mogą liczyć na warunki domowe, gdy są najbardziej potrzebne. To pozwoli im skoncentrować się na opiece nad dziećmi i wspieraniu ich w powrocie do zdrowia.

 

Pierwszy pokój „Z dumą wspieramy mamy” powstał w Łodzi, w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce.

Pobierz nasz przewodnik dla mam dotyczący pobytu w szpitalu

Zobacz jak wygląda pierwszy pokój “Z dumą wspieramy mamy” stworzony w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
  • Pokój dla mam i dzieci

  • Korytarz z wejściami do pokojów

  • Pomieszczenie kuchenno-jadalne