Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak urządzić pralnię w domu?

Jak urządzić pralnię w domu?

0
Jeśli masz dobrze zorganizowaną pralnię, możesz zmienić zwykły obowiązek domowy w sporą przyjemność.

Jeśli pranie robisz w kuchni, warto zamontować przesuwne drzwiczki, które ukryją pralkę i pozostałe przybory do prania w czasie, kiedy z nich nie korzystasz. Dodatkowo jest to dobry sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, który można wspomóc odpowiednim oświetleniem.

Jeśli nie masz w domu oddzielnej pralni, a rozważasz remont lub powiększenie kuchni, postaraj się wykreować oddzielną przestrzeń na ten cel. Pralnia jest jednym z najbardziej użytecznych i praktycznych pomieszczeń w domu.

Poza pralką i suszarką bębnową, idealna pralnia wyposażona jest w zlew do ręcznego prania delikatnych tkanin, szafki, stojącą suszarkę, kosze na pranie, żelazko i deskę do prasowania, a także blat do składania ubrań. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje…

Jak zrobić perfekcyjne pranie
Dobrze wyposażona pralnia daje Ci przestrzeń i możliwości do lepszej realizacji zadania. Wszystko co potrzebne masz pod ręką, i możesz wykazać się większą troską o ubrania. Lecz nawet najnowocześniejsza pralka nie zagwarantuje Ci perfekcyjnego prania jeśli sama nie dowiesz się jak dbać o garderobę. Dlatego czytaj metki i pierz razem te ubrania, do których załączono podobne instrukcje prania.

Sprytne przechowywanie
Bez względu na to jak mała jest Twoja pralnia, łatwiej będzie zachować ład i porządek w pomieszczeniu, w którym zastosowano pomysłowe rozwiązania do przechowywania. W przypadku gdy pralnią jest zaledwie jeden kąt danego pomieszczenia, wystarczy, że zorganizujesz blat, szafkę i kilka półek.

 • Jeśli nie masz miejsca na wystarczająco dużą szafkę mogącą pomieścić deskę do prasowania, zastosuj hak ścienny.
 • Nie ma blatu? Przymocuj do ściany składany blat, który w sekundę pojawi się wtedy kiedy będziesz go potrzebować do poskładania upranych ubrań.
 • Do sortowania brudnej odzieży najlepiej stosować trzy kosze: na ciemne, jasne i delikatne ubrania.
 • Wysuwana suszarka w formie ukrytego w szafce relingu sprawdzi się idealnie, kiedy będziesz chciała odwiesić uprasowaną już rzecz, lub wysuszyć pojedynczą część garderoby. Zajmuje ona dużo mniej miejsca niż druciana wolnostojąca suszarka.
 • Zamiast klasycznej szafki zastosuj wózek z trzema pólkami, bo zawsze może posłużyć jako zapasowy blat.
 

Ekonomia działań

 • Postaraj się zaoszczędzić kupując detergenty w dużych opakowaniach i rozdzielając je w domu na mniejsze. Nie zapomnij dobrze opisać wszystkich nieoryginalnych opakowań. Zapasowe opakowania detergentów przechowuj na rzadko używanych górnych półkach.
 • Do zbierania i przenoszenia odzieży używaj plastikowych koszy z uchwytami, które ułatwią Ci poruszanie się.
 • Przymocuj kilka klamerek do bielizny na zewnątrz pojemnika, tak abyś zawsze mogła szybko i sprawnie z nich skorzystać.

Ład i porządek

 • Separatory do szuflad świetnie zdają egzamin w domu z dziećmi; utrzymują ład w szufladach i uniemożliwiają mieszanie się ubrań.
 • Do roznoszenia upranych i poskładanych ubrań po szafach w domu używaj prostokątnego kosza, w którym rzeczy się nie pogniotą.
 • Sprawdzaj wszystkie pojemniki co trzy miesiące i usuwaj nieużywane produkty.
 • Zawsze miej pod ręką dwa worki: jeden na ubrania wymagające reperacji i drugi na ubrania przeznaczone do oddania dla najuboższych. Łatwiej będzie od razu umieścić je w docelowym miejscu niż szukać ich po czasie.

Pomysły na oszczędności
Pralnia to pomieszczenie, w którym zużywa się najwięcej energii elektrycznej.

 • Kupując suszarkę bębnową upewnij się, że wybrany przez Ciebie model ma zainstalowany automatyczny wyłącznik, który odcina dopływ prądu po zakończonym cyklu suszenia.
 • Pralki automatyczne zużywają tyle samo energii przy małym jak i dużym załadunku, dlatego opłaca się czekać z praniem, aż uzbiera się pełna pralka brudnych ubrań.
 • Aby zaoszczędzić prąd, pierz lekko zabrudzone ubrania w trybie prania przedwstępnego; to pozwoli Ci zaoszczędzić zużycie ciepłej wody o ok. 20%.
 • Zamiast korzystać z suszarki bębnowej rozwieszaj pranie na świeżym powietrzu.
 • Pierz kilka partii prania pod rząd, gdy grzałka pralki jest rozgrzana.
 • Regularnie sprawdzaj czystość filtrów swoich urządzeń.
 • Zaoszczędzisz energię elektryczną odłączając żelazko od prądu przed prasowaniem ostatniej sztuki odzieży. Zgromadzone na stopie żelazka ciepło znakomicie upora się z zagnieceniami.
 • Ekonomiczniejsze jest urządzenie wielkiego prasowania niż każdorazowe włączanie żelazka do uprasowania pojedynczej rzeczy.

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie