Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak pożyczać pieniądze, by na tym nie stracić

Jak pożyczać pieniądze, by na tym nie stracić

0
Podpowiemy, na co uważać, biorąc kredyt w banku, zwrócimy uwagę na wady i zalety karty kredytowej oraz poradzimy, do kogo się zwrócić po pomoc w razie problemów.
W dzisiejszych czasach kredyty gotówkowe i hipoteczne są niezwykle popularne. Zewsząd atakują nas reklamy kredytów, jednak czasem trudno zorientować się, które z nich są korzystne. Przede wszystkim należy sprawdzić, jakie jest oprocentowanie kredytu. Szczególnie zwróćmy uwagę na RRSO, czyli na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu – na tej podstawie dowiemy się, ile rocznie musimy zapłacić. To całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony w procentach w skali rocznej. Zawarte są w nim ubezpieczenia, prowizje, opłaty za płatne konta itd. Dzięki porównaniu RRSO w różnych bankach zorientujemy się, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza. Im RRSO jest wyższe, tym oferta jest mniej korzystna dla klienta. Warto skorzystać z usług niezależnych pośredników kredytowych, którzy potrafią negocjować z bankiem, np. mogą wynegocjować lepsze warunki ubezpieczenia kredytu, co w znacznym stopniu może wpłynąć na końcową sumę raty kredytu. W trudniejszych przypadkach mogą pomóc w negocjacjach raty kredytu, a honorarium za ich pracę może zwrócić się z nawiązką.

Jeśli nie chcemy korzystać z kredytu gotówkowego, możemy wystąpić o kartę kredytową. Ma ona wiele zalet – oprocentowanie jest niższe niż w przypadku kredytu w banku, przy wyrabianiu karty nie ma tylu formalności jak w przypadku brania kredytu, obowiązuje również pewien okres bezodsetkowy (wynoszący nawet do 60 dni). Do dalszych pozytywnych stron posiadania karty kredytowej należą: możliwość płatności kartą przy zakupach przez internet, większe zabezpieczenie przed kradzieżą niż w przypadku gotówki (niektóre banki zwracają nawet pieniądze, które zostały z karty ukradzione kilka godzin przed zastrzeżeniem karty) oraz możliwość płatności kartą za towary i usługi, jeśli nie mamy do dyspozycji gotówki. Jednak należy również pamiętać o wadach karty kredytowej - niekorzystne jest wypłacanie gotówki z bankomatu (wiąże się to z dużymi prowizjami naliczanymi przez bank), użytkownik karty kredytowej nie ma również tak dobrej orientacji w swoich wydatkach, jak w przypadku operowania gotówką. Opłaty za wystawienie karty i za obsługę także nie należą do niskich.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie