Porady I wskazówki Na Udane Pranie | Everydayme

W czym tkwi tajemnica udanego prania? Zaplanuj je i wybierz jakość

Przeczytaj wskazówki doświadczonej mamy.


Nie eksperymentuję z praniem – polegam na własnej wiedzy, a także na wskazówkach znalezionych w Internecie i wszystko idzie gładko. To naprawdę proste. Pranie dzielę na trzy fazy: przygotowanie, pranie i czynności wykonywane po praniu.

Przygotowanie:

Kalendarz prania.

Duże pranie planuje z wyprzedzeniem. Wiem, kiedy będę prać firanki, zasłony, pościel czy obrusy. Jest to ważne szczególnie w przypadku pościeli, którą pierze się co najmniej raz na dwa tygodnie – przecież nikt nie chce spać pod brudną kołdrą. Kalendarz prania naprawdę ułatwia życie.

Sortuj prawidłowo.

Pranie można sortować już w koszu na brudną bieliznę. Kosz może mieć 4 komory: do rzeczy białych, ciemnych, w jasnych kolorach i do rzeczy delikatnych. Takie sortowanie oszczędza czas przed praniem.

Sprawdzaj kieszenie.

Wypranie pieniędzy, kartek z zeszytów czy chusteczek źle wpłynie na ostateczny wygląd naszego prania. Rzeczy będą oblepione kawałeczkami papieru. Pamiętaj, by przed praniem opróżnić wszystkie kieszenie.

Czytaj instrukcje prania.

Przypnij do szafki w łazience ściągę z symbolami na metkach ubrań, żebyś zawsze wiedziała, co oznaczają. Ja zawsze przestrzegam instrukcji i zalecanej temperatury prania.

Czyść wstępnie trudne plamy.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jeżeli ubranie jest zaplamione, przed wrzuceniem go do pralki polewam trudne plamy detergentem w płynie.

Pranie:

Nigdy nie pierz połowy wsadu.

Zaczekaj, aż zbierze się cały wsad – w ten sposób oszczędzasz wodę i energię.

Nigdy nie zostawiaj upranych ubrań w pralce.

Kolory mogą puszczać, a pranie straci świeży zapach. Najlepiej wyjąć ubrania z pralki zaraz po praniu i rozwiesić do suszenia lub włożyć do suszarki.

Po praniu:

Tak często, jak to możliwe, susz ubrania na słońcu.

Pamiętaj, że trzeba też czyścić szuflady na płyn lub proszek.

I najważniejsze – znajdź odpowiedni środek piorący. Ariel pozwala usuwać trudne plamy już w jednym praniu, dzięki czemu robię je szybciej i mam więcej czasu na inne sprawy.

  Zaloguj się, by dodać komentarz

Jestem mamą dwóch urwisów, u nas pralka chodzi cały czas. Powyższe porady ułatwią mi trochę pranie.

  • Zgłoś
Aussie 3 Minute Miracle Moisture

Aussie 3 Minute Miracle Moisture

"

Naprawdę nie ma lepszego zestawu do włosów. Od samego zapachu można oszaleć, bo jest po prostu boski!!!! Nie mówiąc o działaniu, moje włosy nareszcie są piękne !

"

przez Ambasadora
Anulka_88

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej