Świąteczne zakupy

Świąteczne zakupy

Ile razy powtarzałaś sobie, że prawdziwy sens Bożego Narodzenia nie ma nic wspólnego z rajdem po sklepach? A mimo to co roku atakujesz centra handlowe, desperacko robiąc spóźnione zakupy. Otwieracz do wina, którego nigdy nie użyjesz? Siódma para kapci? Ale czy w ogóle można to powstrzymać?


Chociaż Boże Narodzenie nazywane jest świętem miłości, związane z nim szaleństwo zakupowe ogarnęło już cały zachodni świat i rzuciło nowe światło na to tradycyjne chrześcijańskie święto. Stało się ono jednym z głównych filarów społeczeństwa konsumpcyjnego, utrzymując pieniądze i gospodarkę w ciągłym ruchu. Bierzemy pożyczkę, żeby kupić telewizor, smartfona czy inny modny gadżet, bo w Święta Bożego Narodzenia każdy chce dać swoim bliskim coś dużego i niezapomnianego. Tymczasem najlepsze, co możemy zrobić, to wcisnąć hamulec, chociaż wyrwanie się ze świątecznego wyścigu po sklepach jest trudne.

Teoretycznie wiemy, że Boże Narodzenie to święto miłości, ale reprezentowanie prawdziwych wartości w tym okresie staje się coraz trudniejsze. Z jednej strony mówimy o miłości i chcemy sobie pomagać, ale z drugiej strony oddajemy się konsumpcjonizmowi. Ponieważ jednak szaleńczym wydawaniem pieniędzy kierują emocje, spróbujmy bardziej świadomie przygotować się do Świąt.

Jeżeli wcześniej zaplanujesz świąteczne zakupy, łatwiej będzie ci wybrać właściwy prezent. Jeżeli zaczniesz przygotowania wcześniej, będziesz mogła wybierać spośród najlepszych ofert. Możesz również kupić upominki przez Internet, o wiele korzystniej niż w sklepach. Jednak najtrudniej jest ustalić, z jakich prezentów ucieszą się bliscy. Jeden indywidualnie dobrany upominek będzie więcej wart i sprawi większą przyjemność niż kilka banalnych prezentów. Dobrym pomysłem może być upominek wykonany ręcznie, jeżeli ma wartość dodaną na poziomie emocjonalnym lub praktycznym, jak na przykład malowany kubek.

Dzieciom nie jest łatwo zmienić sposób myślenia, bo zarówno reklamy, jak i ich rówieśnicy często ignorują prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego nauczmy nasze dzieci prawdziwych wartości. Jeżeli będą dorastać w środowisku pełnym oparcia i miłości, świetnie wywiążemy się z tego zadania, a Święta Bożego Narodzenia znajdą się na właściwym miejscu, przeniesione z centrów handlowych do naszego domu.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Tak powinno być, choć może to być trudne.

  • Zgłoś

Asija

Zgłoszone

Dzięki za przypomnienie :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.