Czym czyścić piekarnik

Sprzątanie kuchni - czym czyścić piekarnik?

Jak wszyscy wiemy, po przygotowaniu posiłku w piekarniku, minie trochę czasu zanim uda się doczyścić to urządzenie. Obecnie to trudne domowe zajęcie staje się jeszcze trudniejsze ze względu na kryzys finansowy i ograniczony budżet rodziny, co oznacza, że nie zawsze jesteśmy w stanie kupić najbardziej skuteczne produkty do czyszczenia. Poniżej udzielamy kilku tanich, prostych i praktycznych wskazówek jak wyczyścić piekarnik korzystając z produktów codziennego użytku!


Pierwszą wskazówką, która ułatwi ci czyszczenie piekarnika jest unikanie zabrudzeń spowodowanych kapaniem lub wyciekaniem podczas pieczenia. Aby temu zapobiec możesz na dnie piekarnika rozłożyć arkusz folii aluminiowej. Po zakończeniu pieczenia wystarczy usunąć folię i sprzątanie skończone!

Niestety zwykle podczas pieczenia zapryskaniu ulega nie tylko dno piekarnika. Dotyczy to również bocznych ścianek i tyłu urządzenia. W tym przypadku ułożenie folii na dnie piekarnika będzie tylko częściowo skuteczne.

Skuteczne wyczyszczenie piekarnika zapewni produkt, który koniecznie powinien znajdować się w kuchennej szafce - soda oczyszczona.Aby zmienić sodę w skuteczny środek czyszczący, dodaj odrobinę wody (wystarczy tylko namoczyć proszek) tak, by powstała pasta. Rozetrzyj pastę na wszystkich powierzchniach piekarnika, które chcesz wyczyścić i pozostaw na noc. Rano wystarczy przetrzeć powierzchnię mokrą gąbką i gotowe!

Fairy All In One Tabletki do zmywarki
Fairy All In One
(317)

Fairy All In One Tabletki do zmywarki

Odkryj teraz!

Innym sposobem na wykorzystane sody oczyszczonej jest połączenie jej z octem. Aby wypróbować ten sposób najpierw zwilż ścianki piekarnika wodą, następnie posyp je cienką warstwą sody i pozostaw na trzy godziny. Następnie rozpyl ocet na warstwę sody i pozostaw na kilka godzin. Po pewnym czasie zauważysz, że oba składniki połączyły się, a wszelkie zabrudzenia można usunąć poprzez przetarcie piekarnika wilgotną gąbką.

I to tyle! Dzięki tym praktycznym poradom sprawisz, że twój piekarnik będzie wyglądał jak nowy, a domowe wydatki pozostaną pod kontrolą!

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Muszę spróbować, będę szczęśliwa jak to zadziała.

  • Zgłoś

Taki sprawdzony babciny pomysł :)

  • Zgłoś

koniecznie muszę spróbować, oby pomogło

  • Zgłoś

Warto spróbować :-)

  • Zgłoś

wielokrotnie soda i ocet sprawdziły mi się jako preparaty do czyszczenia piekarnika

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej