Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

Moment powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim to jedna z trudniejszych chwil w życiu młodej mamy i całej jej rodziny . Nie musi jednak wiązać się z permanentnym stresem i pośpiechem – pod warunkiem, że zadbasz o to, aby wszystko działało według planu.


Po pierwsze: odpowiednio wcześniej przedyskutuj z partnerem wszystko, co dotyczy zajmowania się maluchem i organizacji opieki nad nim. Zaplanujcie nie tylko zatrudnienie niani czy włączenie w pomoc babci lub innej bliskiej osoby. Jeśli dotychczas to Ty wykonywałaś większość obowiązków domowych, teraz koniecznie musicie się nimi podzielić. Stwórzcie listę zadań, które do tej pory spoczywały na Twoich barkach i pozwól partnerowi wybrać spośród nich te, w których chce się sprawdzić.

Na ratunek najlepsza opiekunka!
Jesteście zapracowani? Wieczny niedobór czasu jest Waszym utrapieniem? Jednym z rozwiazań jest rozpoczęcie poszukiwań pomocy u profesjonalnej opiekunki.

Gdy już ją znajdziecie – przez ogłoszenie, lub jeszcze lepiej- przez rekomendację, warto również z nią jasno ustalić zakres obowiązków – tak, aby później uniknąć ewentualnych niedomówień i spięć.

Po drugie: każdej niedzieli poświęć chwilę na przemyślenie zadań pozazawodowych, które powinnaś wykonać w najbliższym tygodniu. Wpiszcie je do tradycyjnego lub – jeszcze lepiej – elektronicznego kalendarza, który odpowiednio wcześniej będzie Ci o nich przypominać.
Pamiętajcie o tym, aby planer mieć zawsze przy sobie i aktualizować jego zawartość.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Niezwykłości, ostępstwa od reguły i .. urlopy!
Jeśli musisz zorganizować coś „ekstra” (np. przygotować się do urlopu), pomyśl o tym odpowiednio wcześniej; np. przedwyjazdowe zakupy rozłóż na kilka weekendów.
Nie licz na to, że uda Ci się zrobić coś na szybko i w ostatniej chwili – z dzieckiem rzadko bywa to możliwe. Jeśli zatrudniacie opiekunkę, jej również warto powiedzieć o nadchodzących zmianach czy przerwach. Naturalnie, ta sama zasada działa w drugą stronę. Gdy pomoc nie jest na wyciągniecie ręki, dobrze mieć zastępstwo, lub tez kilka dni wolnego, dedykowanego na nieprzewidziane okazje.

Życie może być łatwiejsze – wystarczy dobra organizacja.
Ułatwiaj sobie funkcjonowanie tam, gdzie tylko możesz i staraj się nic nie robić na siłę. Jeśli np. powinnaś zrobić większe zakupy i marzy Ci się, aby partner Ci w tym pomógł, ale akurat nie macie z kim zostawić dziecka, przełóż wyjście lub pójdź do centrum handlowego sama.

Życiowa rada: W towarzystwie malucha wszystko będziecie robić co najmniej 2 razy wolniej. Warto wziąć to pod uwagę.

Zupełnie nowa Ty? Tak!
Wiele się zmienia i trzeba dostroić działanie do sytuacji. Warto więc przestawić się na myślenie, że planowanie i rytuały ułatwiają Ci życie, a nie czynią je nudnym i ograniczają Cię.
… i to co najważniejsze: pamiętaj, że dzieci czują się o wiele lepiej, gdy działają według dobrze znanego planu (np. powtarzalność cyklu zajęć w ciągu dnia). Im wcześniej go stworzysz, tym lepiej dla Ciebie i całej Twojej Rodziny!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Alexa4

Zgłoszone

Nie pracuję;ale studiuję i w dodatku muszę robić codzień 50 km. Nie jest źle; dziś jako jedyna z grupy przyszłam na wykład; stałam się pilną uczennicą ��

  • Zgłoś

Mnie czeka to za rok, ale już się denerwuję jak zdołam się rozstać z moim synkiem..

  • Zgłoś

Dziewczyny wszystko przede mną wracam do pracy po urlopie macierzyńskim i przyznaję jest stres, przede wszystkim tak bardzo szkoda mi rozłąki z dzidzią. Nie wiem kto będzie gorzej to znosił ja czy mała.. ech..

  • Zgłoś

powoli oswajam się z myślą że będę musiała zostawić swoją Myszeczkę i wrócić do pracy ale zostało mi jeszcze kilka miesięcy

  • Zgłoś

Ja ponad pół roku temu wróciłam do pracy po macierzyńskim. Babcie zajmują się maluchem lub mój partner, a ja jestem spokojna. Wiem, że z nimi jest bezpieczny! Było bezstresowo, przede wszystkim dlatego, że uczyłam go prędzej, że mamusia musi wyjść na jakiś czas. Np. jechałam na zakupy lub coś załatwić. Jest bezstresowo. Dużo osób pyta :" Jak Ty to robisz, że wszystko ogarniasz??" Po prostu potrafię dobrze rozplanować czas w domu :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej