Kiedy zmienić pracę?

Kiedy zmienić pracę?

Znudzona, przepracowana i niezadowolona?


Być może powinnaś zmienić pracę...
Nie możesz się doczekać, aby złożyć wypowiedzenie i podążać w nieznane?
Jeśli któreś z powyższych określeń dotyczy Ciebie, to na co czekasz? Dowiedz się, kiedy warto zmienić pracę!

1.Nie rozwijasz się
Obecna ekonomia promuje przedsiębiorcze podejście do spraw rozwoju kariery zawodowej.
Stagnację w pracy można przyrównać do firmy, która chce utrzymać się na rynku bez unowocześnienia swoich produktów i usług.
Podsumuj swoją wiedzę i umiejętności. Jeśli po rozmowie z pracodawcą nie widzisz możliwości rozwoju zawodowego i dalszej współpracy, to najwyższy czas na uaktualnienie CV i szukanie nowej pracy.

2.System Twoich wartości jest sprzeczny z systemem wartości pracodawcy i klientów
Jeśli ciągle opóźniasz realizację wyznaczonych celów, niwecząc tym samym swoje wysiłki, istnieje prawdopodobieństwo, że powierzone w pracy zadania są sprzeczne z system Twoich wartości. Zaangażowana wegetarianka, która ma sprzedawać mięso lub praktykantka z działu public relations, która ma w imieniu firmy składać puste obietnice, mogą odczuwać wewnętrzne rozdarcie. Im dłużej zostaniesz w tej pracy, godząc się na kompromisy, tym bardziej będziesz oburzona. Rozważ, na ile obecna kultura w miejscu pracy wpłynęła na Twój system wartości i wykorzystaj tę wiedzę, wybierając kolejnego pracodawcę.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

3.Czujesz się fizycznie i psychicznie wypalona
To dość oczywiste, że w tej sytuacji najwięcej tracisz Ty sama. Zacznij od porady u specjalisty, jeśli jednak nie możesz zmienić czynnika będącego źródłem Twojego wypalenia, oznacza to czas na nowy kierunek kariery zawodowej. Przygotuj kompleksowy plan działania uwzględniający Twoją karierę zawodową, dietę, program ćwiczeń, zainteresowania oraz życiowe role matki i partnerki. Dobre planowanie kariery nie powinno opierać się na spontanicznych reakcjach, po to by w miejsce rozwiązanych problemów tworzyć nowe stresujące sytuacje. Wspomniane objawy to symptomy wypalenia zawodowego, które może prowadzić do poważnych chorób. Jeśli dotychczasowa praca pozbawia Cię energii, a Twoje wynagrodzenie nie jest satysfakcjonujące, to mogą być to czynniki powodujące dodatkowy stres i emocjonalne wyczerpanie oraz brak możliwości dokonywania życiowych wyborów.

4.Masz wrażenie, że wszystko co najlepsze dawno już za Tobą
Jeśli ciągle omija Cię awans, Twoja pewność siebie i poczucie własnej wartości będzie bardzo niskie. Nie pozwól się stłamsić i zapędzić w ślepy zaułek. Postaraj się zrozumieć powody zaistniałej sytuacji oraz czerp z niej naukę. Opinia Twojego szefa w zależności od Waszej relacji w pracy może Ci pomóc. Czy warto zmienić taką pracę? Jeśli rozmowa z szefem nic nie zmieni, poszukaj wsparcia wśród zaufanych kolegów lub przyjaciół, sprawdź, co oni cenią w Tobie. Następnie pełna optymizmu i wiary w swoje umiejętności zacznij szukać nowej pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego.

5.Myśli zaprząta Ci Twoja prawdziwa pasja
Jeśli jesteś młodszym księgowym, jednak nieustannie marzysz o swoim sklepie lub o projektowaniu sukni ślubnych, być może właśnie odkryłaś swoje prawdziwe pasje. Gratulujemy!
Jeżeli jednak czas, który spędzasz w biurze, stanowi kompromis pomiędzy snem na jawie i planami, upewnij się, czy Twoja praca stanowi jeszcze jakiś wkład w rozwój firmy, czy takie postępowanie jest fair?
Być może jest to idealny moment, aby cieszyć się z odkrytych w sobie pasji, jak również zacząć zarabiać, robiąc to, co lubisz. Bądź realistką. Chociaż zdarzało się tak, że sny były świetnym początkiem intratnych przedsięwzięć, pamiętaj o solidnym planie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji porozmawiaj z zaufaną osobą, sprawdź również inne możliwości.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

JOWITA

JOWITA

Zgłoszone

Zmiana pracy wiążę się z pojęciem zmiany kwalifikacji, często zmieniamy branże, a to wymaga od nas dużej elastyczności. Przed zmianą zatrudniania warto by było udać się do osoby bądź specjalisty, która w mądry sposób doradzi nam, jaka ścieżka rozwoju będzie dla nas najkorzystniejsza.

  • Zgłoś

Zgadzam się jeżeli czujesz że osiągnęłaś już wszystko i dalej się nie rozwijasz to wielka pora na zmiany

  • Zgłoś

racja, trzeba mieć odwagę, ale pamiętajcie ZAWSZE MOŻE BYĆ LEPIEJ!

  • Zgłoś

Wszystko to prawda, ale uważam , że trzeba mieć dużą odwagę żeby zmienić pracę. Zamienić znane na niepewne?chyba warto

  • Zgłoś

Ciekawy artykuł. Chyba wydrukuję go i przypadkiem zostawię na drukarce w pracy :D

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.