Jak zmywać naczynia

Jak zmywać naczynia?

Rodzinny obiad, przyjęcie dla znajomych czy kulinarne eksperymenty w kuchni – wielu z nas radość z tych wydarzeń psuje perspektywa późniejszego zmywania.


Czy można polubić zmywanie naczyń i zmienić niemiłą konieczność w chwilę relaksu? Podpowiadamy jak zmywać naczynia, aby było to możliwe.

Konieczność zmywania istnieje odkąd nasi przodkowie wymyślili pierwsze naczynia. Surowce, z których je wykonywano dostępne były bowiem w ograniczonych ilościach, a ich stworzenie wymagało sporych nakładów pracy – nie można więc było pozwolić sobie na rozrzutność. Do dyspozycji naszych przodków pozostawała jedynie zimna woda z rzek, jezior czy deszczu, za pomocą której opłukiwano naczynia. Dziś w naszej kuchni znajdują się płyny do naczyń, ścierki, gąbki, szczoteczki, a ciepła woda jest dostępna po odkręceniu właściwego kurka, mimo to tak wiele z nas nie znosi zmywania. Co zrobić, aby je polubić?

Po pierwsze: nie odkładaj na później!
Nie jest tajemnicą, że im dłużej pozostawimy resztki jedzenia na talerzach, tym trudniej będzie nam je domyć. Tłuszcz zastygnie i wymagać będzie użycia siły, niedopita herbata pozostawi na szklance charakterystyczny osad, a przypalone kawałki mięsa na patelni wyschną, mocniej przywierając do powierzchni. Dlatego staraj się zmywać naczynia bezpośrednio po posiłku, a kuchenne akcesoria, sprzęty, garnki i patelnie już w trakcie jego przygotowywania. Dzięki stosowaniu tej prostej zasady możesz skrócić czas późniejszego zmywania aż o 50%! Zmywanie nie będzie wymagało wówczas od Ciebie mozolnego szorowania z użyciem siły, dzięki czemu stanie się przyjemniejsze.

Po drugie: używaj rękawiczek!
Kontakt z ciepłą wodą większość ludzi odbiera pozytywnie. Dlaczego więc nie lubimy zmywania? Duża część z nas nie lubi po prostu kontaktu dłoni z resztkami jedzenia, tłuszczem czy silnymi środkami chemicznymi. Wystarczy, że zaopatrzysz się w parę gumowych rękawiczek, a unikniesz niemiłych doznań. Dodatkowo, Twoje dłonie nie będą narażone na skaleczenia czy przesuszenia skóry związane z działaniem różnych substancji.

Po trzecie: dobry płyn to podstawa!
Na sklepowych półkach znajdziesz setki rodzajów płynów do naczyń, lecz pamiętaj, że najważniejsza jest skuteczność! Dzięki odpowiedniemu środkowi o świeżym zapachu zmywanie naczyń może stać się nie tylko łatwiejsze i przyjemniejsze, ale także krótsze! Wypróbuj najnowszy płyn Fairy Platinum, którego składniki przenikają przez zwartą warstwę tłuszczu rozdzielając ją na mniejsze części, dzięki czemu zmywanie jest naprawdę proste!

Fairy Sensitive Chamomile & Vit E
Fairy Sensitive
(2671)

Fairy Sensitive Płyn do mycia naczyń

Odkryj teraz!

Po czwarte: znajdź pomocnika!
Samodzielne powtarzanie kilku czynności jest nużące i sprawia, że po ich zakończeniu czujemy się zmęczeni. Znajdź więc pomocnika, który urozmaici Ci ten czas! O towarzystwo możesz poprosić kogoś z domowników – córkę, syna czy swojego mężczyznę! Wycierając naczynia i odkładając je na miejsce, Twój pomocnik sprawi, że szybciej poradzisz sobie ze stertą naczyń, a dzięki rozmowie czas minie szybko i przyjemnie!

Po piąte: potraktuj to jako czas dla Ciebie!
Dla większości z nas zmywanie naczyń to czynność mechaniczna, nie wymagająca skupienia. Wykorzystaj więc ten czas, aby oderwać się od rzeczywistości. Kochasz muzykę lub książki? Załóż słuchawki na uszy, puść ulubioną płytę czy audiobook i rozkoszuj się tą chwilą! Koncentrując się na tym, co lubimy, pobudzając naszą wyobraźnię czy planując kolejny dzień, zmywanie zleci Ci jak z płatka!

Przeczytaj również:

Higiena dla dzieciPrzedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Jak kupowałam płyn fairy to nie byłam do końca pewna czy jest dobry, ale teraz już wiem że innego nie będę kupować bo z tym płynem to zmywanie jest super

  • Zgłoś

Dla mnie numerem jeden jest plyn Morning Fresh, tak wydajnego, skoncentrowanego i tak dobrze usuwajacego tluszcz plynu jeszcze nie mialam. Jedna kropla i mozna umyc pelen zlew naczyn.

  • Zgłoś

Nienawidziłam zmywać naczyń, zawsze coś było niedomyte. Od kiedy kupuje Fairy zmywanie to przyjemność.

  • Zgłoś

Heaven

Zgłoszone

Dla mnie zmywanie to przyjemnosc . Prosty przepis : Fairy + brudne naczynia + ulubiona muzyka = darmowy fitness i czyste naczynia. Zmien obowiazki w przyjemnosc :)

  • Zgłoś

Kiedyś kupiłam płyn fairy bez wiekszego przekonania że pomoże mi podczas mycia naczyń,jednak jak sie okazało nie musiałam nawet zamaczać naczyń przed myciem,doskonale poradził sobie z zabrudzeniami po zaschniętym sosie,od tej pory nie kupuje juz innego płynu

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej