Jak wybrać wózek dla dziecka?

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Życie każdego człowieka jest pełne miłych wydarzeń.


Kupowanie wózka dla dziecka jest jednym z nich. Wybór jest bardzo dużo. Na jakiej podstawie zatem powinniśmy wybrać odpowiedni wózek?

Życie naszych matek i babć z dzieckiem nie należało do najprostszych, ówczesne możliwości były mniejsze niż dzisiaj. Wszystkie musiały suszyć materiałowe pieluchy i każda woziła swoje skarby w jednakowych wózkach z olbrzymimi kołami.

Od tego czasu na świecie dokonał się duży przełom, obecnie do jednego z największych wyzwań należy wybór odpowiedniego wózka. Oferta jest ogromna, różnica w cenach znaczna, oczywiście chcielibyśmy wybrać dla siebie najlepszy, najładniejszy i najnowocześniejszy. Wybór z tego ogromu obfitości jest możliwy pod warunkiem, że będziemy pamiętali o kilku ważnych zaleceniach. Jeżeli wiemy, czego chcemy, to w portfelu zostanie nam więcej pieniędzy. Zobaczmy, co powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Jednym z najważniejszych aspektów jest określenie, gdzie i w jakich sytuacjach będziemy używać wózka. Jeżeli najczęściej poruszamy się po centrum, chodnikami, to najlepszym rozwiązaniem jest wózek z mniejszymi kołami. Gdy najwięcej czasu spędzamy na bardziej grząskim podłożu, terenach budowlanych lub na wycieczkach, radzimy wybrać wózek z dużymi kołami i z dobrym zawieszeniem. Czym i jak będziemy podróżować? Wiele matek jest zmuszonych do korzystania z samochodu, dlatego w ich przypadku wózek pełni raczej funkcję uzupełniającą. W tym przypadku wybierzmy wózek, który można łatwo złożyć i który będzie pasował do bagażnika samochodowego. Przy zakupie najlepiej spróbować włożyć wózek do bagażnika. Jeśli często musimy korzystać z transportu publicznego, bądź w ciągu dnia musimy manewrować wózkiem w wąskich klatkach schodowych, windach lub na schodach, waga i szerokość wózka nie jest bez znaczenia. W trakcie codziennych zakupów poruszanie się z szerokim wózkiem z dużymi kołami między półkami sklepowymi nie jest takie proste.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jeśli ustalone zostały już główne wytyczne dotyczące wyboru wózka, pora na ich typy. Wózki wielofunkcyjne lub posiadające 3-4 funkcje są wybierane najczęściej, ponieważ możemy na ich nadwoziu umieścić nosidełko, kosz na zakupy lub akcesoria sportowe. Należy naturalnie zwracać uwagę, aby akcesoria były z tej samej rodziny produktów lub były z nimi kompatybilne. Wiele osób zauważa dopiero po jakimś czasie, jak ważna dla dziecka i mamy jest możliwość zmiany kierunku pchania wózka, upewnijmy się zatem już w momencie zakupu, czy rękojeść wózka posiada taką funkcję. Wygodzie naszej i naszego partnera będzie służyła funkcja regulacji wysokości rękojeści wózka. Jeśli często spacerujemy z wózkiem po chodnikach, zadbajmy, aby jego koła były wyposażone w hamulce i można było nimi skręcać, brak tych funkcji stanowi na takim podłożu dużą przeszkodę.

Już w sklepie przetestujmy, do jakiego stopnia i z jaką łatwością możemy zwinąć wózek. Przy wyborze koloru zastanówmy się, ilu dzieciom wózek będzie służył, nie zaszkodzi, jeśli pokrywa nie będzie jasna, ale za to łatwa do wyjęcia i czyszczenia.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę powyższe podpowiedzi, wybór wózka dziecięcego nie będzie długą, skomplikowaną procedurą, lecz radosnym wydarzeniem stanowiącym początek dla czegoś fantastycznego.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Alexa4

Zgłoszone

Dostałam 2 uźywane wózki. Jeden atlantic,a drugi quinny speedi xs. Oba mają pompowane kółka;ale quinny jest bardziej nowoczesny; nosidełko może slużyć jako wózek; jest moskitiera i inne "bajery"

  • Zgłoś
vortex

vortex

Zgłoszone

Moim ulubionym wózkiem jest niedawno zakupiony Monte z Adamexu. Elegancki, porządny, funkcjonalny i komfortowy.

  • Zgłoś

Poproszę o próbkę rozmiarze 4 dla Synka :)

  • Zgłoś

Artykuł jest przydatny i wózki dziecięce polecam na dużych kołach są bardziej praktyczniejsze .

  • Zgłoś

Dość przydatny artykuł szkoda że czytam go już po zakupie. Ale mniej więcej takimi wytycznymi się kierowałam. Jedno co mogę podpowiedzieć jeżeli poruszamy się po centrum chodnikami to stanowczo polecam duże koła mniejsze odczucia wpadnia w dziury i stanowczo łatwiej wjeżdża się na krawężniki.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej