Jak oszczędzać na emeryturę?

Jak oszczędzać na emeryturę?

Dla większości z nas „samodzielne świadczenie” dotyczy wyłącznie emerytów. Ale jeśli się nad tym zastanowisz, zobaczysz siebie jako szczęśliwą i zamożną emerytkę, korzystającą z zasłużonego odpoczynku. Uważaj, bo sposób w jaki dzisiaj o tym myślisz jest ściśle związane z jakością twojej emerytury.


Większość ludzi dopiero po otrzymaniu pierwszej emerytury zauważa, że po latach aktywności zawodowej ich standard życia znacznie się obniżył. Planowanie emerytury jest zadaniem długoterminowym i jeżeli chcesz cieszyć się bezpieczną starością, powinnaś zacząć oszczędzać już teraz. Niektóre pokolenia dorastały i osiągały podeszły wiek ufając państwu i całkowicie bazując na państwowych świadczeniach. Ale teraz większość ludzi (prawie 80%) wie, że jeżeli sami nie zadbają o siebie, nie mogą się spodziewać dużej pomocy finansowej. Jednak niektórzy nadal nie mają pojęcia, ile powinni odkładać co miesiąc i kiedy powinni zacząć oszczędzanie.

Zmiany demograficzne i ekonomiczne sprawiły, że wspieranie emerytów przez osoby aktywne zawodowo stało się niemożliwe. Traktowanie swoich dzieci jako inwestycji długoterminowej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Poza tym świadomość finansowa to coś więcej niż samo oszczędzanie. Porównanie emerytur i oszczędności w krajach zachodnich i w Polsce wskazuje, że jedyną drogą do bezpieczeństwa finansowego na starość jest samodzielne świadczenie.

Eksperci twierdzą, że jeżeli w wieku 30 lat zaczniesz oszczędzać około 200 – 280 PLN, na emeryturze zyskasz dodatkowo około 1400 – 2000 PLN miesięcznie. Oczywiście oszczędzanie nie jest jedynym sposobem przygotowywania się do emerytury, ale możesz poczynić różne inwestycje i ubezpieczyć się. Samodzielne świadczenie jest dotowane przez państwo poprzez zwrot podatku lub kredyt podatkowy. Możesz również otworzyć dla siebie konto oszczędnościowe, odkładając pieniądze na emeryturę. Pieniądze, które oszczędzasz w prywatnym funduszu emerytalnym będą dla ciebie dostępne po wielu latach. Możesz również zdecydować, czy chcesz otrzymać je ryczałtem czy jako emeryturę.

A zatem oprócz państwowej emerytury masz kilka opcji oszczędzania, w tym inwestycje długoterminowe. Jeżeli chcesz na starość prowadzić godne i szczęśliwe życie, weź przyszłość we własne ręce. Nie czekaj, aż inni ci pomogą!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dlatego najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie i rodzinę - nowe języki, kursy, szkolenia. Wtedy nawet jako babka emerytka będę mogła sobie dorobić ucząc dzieci sąsiadów rosyjskiego, chemii czy lepienia pierogów ;))

  • Zgłoś

Tak,naszym dzieciom w przyszłości też może być ciężko(brak wykształcenia i pracy na naszym rynku pracy,hehe-aczkolwiek wcale nie śmieszne to jest),a my sami teraz możemy pomóc sobie na przyszłość,Pracą! moi mili!!! ;-)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.