Porady i sposoby na suszenie prania w domu

Efektywne suszenie ubrań w domu

Zastosuj się do naszych porad na suszenie prania w domu. Odtąd suszenie nie będzie już Twoim zmartwieniem podczas wilgotnego I deszczowego okresu.


Faktem jest, że suszenie ubrań na dworze pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną oraz nadaje im świeży zapach na dłużej. Wykorzystaj nasze porady dotyczące suszenia prania w domu, nawet jeżeli nie masz suszarki do ubrań.

Solidna suszarka do ubrań to podstawa
Plastikowe wieszaki na ubrania oraz stojące suszarki są dostępne w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego oraz supermarketach. Jeżeli często robisz pranie kup więcej wieszaków, tak abyś miała odpowiednią ilość miejsca do suszenia ubrań. Większość suszarek do ubrań jest składana, dlatego łatwo będziesz ją mogła schować po zrobieniu prania.

Bardziej stabilnym i trwałym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy masz na nie miejsce w domu są suszarki podwieszane pod sufitem. System sznurków pozwala dowolnie zawiesić ubrania, tak aby znajdowały się ponad głowami. Suszarki są wykonane z drewna lub metalu i dostępne w wielu rozmiarach, a przede wszystkim bardzo poręczne zwłaszcza dla tych z Was, które każdego tygodnia mają stosy prania do zrobienia.

Pranie rozwieś w stosunkowo ciepłym miejscu z odpowiednią wentylacją
Dobrym miejscem do zamocowania suszarki do ubrań, będzie kuchnia lub balkon, jeżeli oczywiście go posiadasz. Ciepłe oraz dobrze wentylowane pomieszczenia, sprawiają, że ubrania szybko schną, a gdy masz składaną suszarkę do ubrań, ustaw ją blisko źródła ciepła takiego jak: grzejnik czy kuchenka, a w razie potrzeby przestaw jeszcze bliżej.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Często przewieszaj pranie
Przewieszaj pranie, aby zapewnić skuteczny przepływ powietrza. Dzięki temu unikniesz powyciąganych rogów ubrań oraz śladów po sznurku do suszenia. Niżej powieszone ubrania schną dłużej, dlatego też powieś tam mniejsze części garderoby takie jak: skarpetki czy bielizna i przewieszaj je wyżej, gdy tylko zwolni się miejsce.

Rozważ zakup elektrycznej suszarki do ubrań
Nie niszczy tkanin, jest energooszczędna i ekologiczna, elektryczna suszarka do ubrań to nic innego jak system wiatraków, który powoduje ruch powietrza pod rozwieszonymi ubraniami. Wystarczy rozwiesić pranie, a następnie pod stojącą suszarką do ubrań postawić urządzenie. Jest to rozwiązanie tańsze w eksploatacji oraz zakupie niż automatyczna suszarka do ubrań, dodatkowo skróci również czas suszenia.

Rób pranie wczesnym rankiem
Jeżeli pranie rozwiesisz rano, powinno ono wyschnąć do wieczora, dzięki ciepłu wytwarzanemu przez sprzęt gospodarstwa domowego. Jeżeli pranie zrobisz wieczorem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mokre ubrania zostaną w pralce, aż do następnego dnia (będzie to oczywiście wina osoby, która zapomni rozwiesić pranie!)

Bardziej eleganckie ubrania rozwieś na wieszakach
Zazwyczaj eleganckie koszule i sukienki zawieszasz na wieszakach, dlatego też możesz zaoszczędzić sobie pracy i od razu powiesić mokre rzeczy na wieszakach. To pomoże również zmniejszyć ilość zgnieceń. Kolejna rada: jeżeli wieszak z ubraniami powiesisz na futrynie lub z tyłu krzesła, to tym samym zaoszczędzisz miejsce na suszarce na pozostałe ubrania.

Jak dbać o porządek w domu?
W czystej przestrzeni żyje się po prostu lepiej. Przyjemniej, swobodniej, wygodniej.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ja też mam podwieszaną nad sufitem.. ale w końcu idzie lato to i na balkon będzie można wystawiac :)

  • Zgłoś

suszarka podwieszana pod sufitem świetnie się sprawdza,pozwala zaoszczędzić trochę miejsca.

  • Zgłoś

suszarka podwieszana pod sufitem świetnie się sprawdza,pozwala zaoszczędzić trochę miejsca.

  • Zgłoś

Ja niestety z braku miejsca na rozstawianie suszarki kupiłam elektryczną i postawiłam na pralkę.Jestem naprawdę zadowolona. Części ubrań nie trzeba nawet prasować, a ręczniki jeszcze nigdy nie były takie mięciutkie.

  • Zgłoś

grzeję na grzejnikach jeżeli jest coś bardzo potrzebne

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora