Dzień Matki

Dzień Matki

W Dzień Matki wszystkie jesteśmy trochę zakłopotane. Wszyscy – dzieci i dorośli, mężczyźni i kobiety – myślą o jednej osobie – swojej matce. Próbujemy też zrozumieć, co to znaczy być mamą. Co zatem sprawia, że jesteśmy zakłopotane? Ogrom i siła tego uczucia.


We wszystkich kwiaciarniach pięknie pachnące bukiety czekają, aż ktoś je wybierze, a kwiaty bzu na krzakach niebawem wypełnią pięknym zapachem mieszkania naszych mam. Kiedy dzieci w odświętnych strojach z przejęciem na twarzy recytują urocze wierszyki, trzymając w dłoniach czerwone, papierowe serca, widzimy w ich oczach naszą własną mamę. Odświętne bukiety oznaczają wiele różnych kobiet, trzymających się za ręce i przekazujących sobie najczystsze na świecie uczucie – macierzyństwo.

Dzień Matki jest dla każdej z nas trochę bolesny. Martwimy się, bo wiemy, że piękny bukiet, tabliczka czekolady i papierowe serce nie wystarczą, by wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co otrzymaliśmy. Czujemy ból, gdy trzymamy spracowaną dłoń, całujemy tak drogą nam twarz i chociaż nie mówimy tego głośno, nie wiemy, jak długo jeszcze będziemy mogły się do niej przytulać. A najgorzej jest wtedy, gdy wszystkim, co nam zostaje jest zimny grób, na którym możemy złożyć bukiecik niezapominajek...

Bycie matką to najczystsze i najszczersze uczucie, za które nie oczekujesz niczego w zamian. To, co z zewnątrz może wydawać się niewyobrażalnym poświęceniem, dla matki jest najbardziej oczywistą rzeczą pod słońcem. Macierzyństwo stanowi dla kobiet najwspanialszy prezent. Chociaż bycie matką może się czasem wydawać męczące i kłopotliwe, i na pewno wiąże się z dużą odpowiedzialnością, to otwiera przed tobą obszary, których wcześniej nie mogłaś sobie wyobrazić. Patrząc na swoje dzieci matka dostrzega to, kim mogą się stać, o ile nie zboczą z drogi, która jest im przeznaczona. Widzi w nich skarb i potencjał nawet wtedy, gdy nikt inny tego nie dostrzega i wierzy w nie, nawet wtedy, gdy wszyscy inni porzucili nadzieję. Macierzyństwo jest największym przywilejem, a kiedy urodzimy dziecko, naprawdę zaczynamy rozumieć siebie. Świat wokół nas całkowicie się zmienia i jesteśmy jak antyczna nić, łącząca przeszłość z przyszłością.

W Dzień Matki czujemy się dość skrępowane, bo nie oczekujemy niczego w zamian za to, co dajemy i dlatego że – chociaż same jesteśmy matkami – dla kogoś nadal pozostajemy dziećmi. A kiedy spotykamy się razem, odnajdujemy sens – jesteśmy ogniwem w rodzinnym łańcuchu. I nie ma już znaczenia, o czym mówi wierszyk, ani czy dostaniemy tabliczkę czekolady, czy może piękny bukiet. Życzymy wszystkim mamom szczęśliwego Dnia Matki!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

asiab

Zgłoszone

Kocham cię mamo - każda matka chciałaby to usłyszeć i mam nadzieję że kiedyś ja takie słowa usłyszę

  • Zgłoś

ja uwielbiam Jak 3 letni synek przychodzi i mówi Ze mnie kocha i przytula mnie to jest super.Robi to prawie codziennie , więc Dzien Mamy mam często:)

  • Zgłoś
Autumn

Autumn

Zgłoszone

Kocham Cię mamo :) Oby każda mama mogła usłyszeć te słowa.

  • Zgłoś
Daisy

Daisy

Zgłoszone

A ja od Boga dostałam najpiękniejszy prezent na Dzień Matki, otóż tego dnia urodził się mój synek, tak więc spędzamy go zawsze radośnie :)

  • Zgłoś
Daisy

Daisy

Zgłoszone

A ja od Boga dostałam najpiękniejszy prezent na Dzień Matki, otóż tego dnia urodził się mój synek, tak więc spędzamy go zawsze radośnie :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej