Bezpieczeństwo w podróży - pieniądze

Bezpieczeństwo w podróży - pieniądze

Upragniony urlop, na który przez cały rok czekałaś, pozwala na rozluźnienie, relaks, zwolnienie tempa i oderwanie myśli od codziennych spraw. Na wakacjach często pozwalamy sobie na odrobinę szaleństwa, mniejszą wagę przywiązując do bezpieczeństwa. Niestety, z naszego wakacyjnego luzu często korzystają oszuści, kieszonkowcy i złodzieje. Zastosuj kilka prostych wskazówek, aby uchronić się przed nieprzyjemnymi zdarzeniami podczas letnich wojaży.


Jedną z najczęstszych nieprzyjemności jakie spotykają urlopowiczów jest utrata torebki lub portfela. Często zdarza się to w miejscowościach wypoczynkowych, kurortach czy w miejscach licznie odwiedzanych przez turystów takich jak lotniska czy dworce. Nie zawsze jest ona efektem kradzieży, czasem wynika po prostu z naszego roztargnienia. Aby zminimalizować potencjalne problemy przed wyjazdem powinnaś maksymalnie opróżnić swój portfel i torebkę. Podczas wyjazdu nie będziesz przecież potrzebować lokalnej karty komunikacji miejskiej, służbowej legitymacji lub karty dostępu, prawa jazdy, jeśli nie wybierasz się w podróż samochodem, wizytówek, notatek czy zdjęć bliskich. Pozostaw tylko to, co niezbędne – karty płatnicze, dokument tożsamości oraz ubezpieczenie zdrowotne. Przed wyjazdem wykonaj także kopie dokumentów, które zabierasz, aby łatwiej było je odtworzyć oraz upewnij się, że masz w telefonie zapisane ważne numery – do banku, gdzie należy zastrzec kartę w przypadku jej ewentualnej utraty i do firmy ubezpieczeniowej, którą należy poinformować w przypadku szkody.

Nigdy nie zostawiaj swojego bagażu bez nadzoru, w kawiarni czy barze nie wieszaj torebki na krześle, ale trzymaj ją na kolanach. Twoje dokumenty będą najbardziej bezpieczne, jeśli nosić je będziesz blisko ciała – w małym portfeliku przewieszonym na szyi czy przytwierdzonym do paska. Złodziei kusi luźno opadająca z ramion torebka czy widoczny portfel w tylnej kieszeni spodni.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

W dzisiejszych czasach niewiele jest miejsc, w których nie można płacić kartą. Minimalizuj więc ilość gotówki, którą nosisz przy sobie. Mimo, że za transakcje dokonywane zagranicą banki pobierają prowizje, pozwoli Ci to uniknąć nerwów i kłopotów. Przed wyjazdem sprawdź dostępny limit na Twojej karcie i upewnij się, że jest ubezpieczona. Nie zapomnij również monitorować swojego zadłużenia, aby w ostatnich dniach pobytu nie okazało się, że nie masz środków, aby powrócić do kraju. Wyjeżdżając na urlop zagranicę musisz także pamiętać, że banki monitorują dokonywane transakcje i jeśli przez cały rok dokonywałaś ich tylko w Polsce, na pewno zwrócą uwagę jeśli pewnego dnia dokonasz zapłaty np. w Kostaryce. Dlatego warto poinformować bank o planach nietypowej podróży, aby karta nie została zablokowana. Podczas wyciągania gotówki z bankomatu pamiętaj o zasłanianiu kodu PIN podczas jego wpisywania. Jeśli masz taką możliwość wybieraj bankomaty zlokalizowane w budynkach, a nie przy ulicy. Koniecznie po powrocie sprawdź również listę transakcji – im wcześniej poinformujesz bank o nieautoryzowanych przez Ciebie płatnościach, tym większe szanse, że bank zwróci Ci pieniądze stracone w wyniku oszustwa.

Spędzając urlop w hotelu, nie wahaj się skorzystać z popularnej dziś usługi hotelowych sejfów. Za niewielką opłatą możesz zapewnić sobie święty spokój, deponując w nim paszporty, dokumenty, biżuterię, dodatkowe karty płatnicze czy wartościowy sprzęt elektroniczny. Podczas wyjazdu najważniejsze jest jednak, aby odrobinę wyluzować, lecz nigdy całkowicie nie tracić czujności. Udanego wypoczynku!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

JOWITA

JOWITA

Zgłoszone

Często w podróży mamy ze sobą bezgotówkowe formy płatności, zadbajmy o naszą wiedzę na temat, gdzie najbezpieczniej wymienić pieniądze lub pobrać je z bankomatu.

  • Zgłoś

Dobrze jest także gotówkę pochować w różnych bagażach. Nie trzymać wszystkiego w jednym miejscu. A najlepiej płacić kartą i mieć ja zawsze przy sobie.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

obejrzyj teraz

Zajrzyj za kulisy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang i
zobacz, jak sportowcy, ich rodziny i fani obchodzą Walentynki, dzieląc
się swoimi przesłaniem MIŁOŚCI z całym światem!

obejrzyj teraz
Udostępnij wideo

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Pokaz slajdów

Profesjonalne wskazówki stylisty gwiazd, Gabriela Samry

Gabriel Samra, stylista gwiazd, jest w Pyeongchang, gdzie udziela sportowcom profesjonalnych porad, ak wyglądać promiennie pomimo chłodu i zmiennych warunków atmosferycznych! Tutaj dzieli się swoją wiedzą na ten temat, abyś zawsze mogła wyglądać pięknie niezależnie od pogody.

zobacz wskazówki
Pokaz slajdów

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Jako P&G pragniemy budować świat, w którym każdy ma takie samo prawo do realizowania swoich marzeń i pasji, bez względu na to kim jest, skąd pochodzi, kogo kocha i jaką wiarę wyznaje. Będąc sponsorem Igrzysk Olimpijskich chcemy uhonorować wszystkie mamy, które pomagają swoim dzieciom przezwyciężać przeciwności losu i dostrzegają drzemiący w nich potencjał, bez względu na to, co sądzą i widzą inni. Wyobraźmy sobie, jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy widzieli siebie nawzajem tak, jak widzą nas nasze mamy. #MiloscPonadUprzedzenia

Udostępnij wideo
#MiloscPonadUprzedzenia