Wiosenne kwiaty, wiosna w naszym życiu

Wiosenne kwiaty, wiosna w naszym życiu

KWIECIEŃ - Kwiecień to już wiosna w pełni! Najwyższa pora aby zabrać się za wiosenne porządki.


Porządki powinniśmy rozpocząć od zagrabienia zanieczyszczeń na trawniku i grządkach oraz od nawożenia. Należy również, gdy się nieco ociepli, usunąć okrycia zimowe z krzewów oraz bardziej wrażliwych bylin i traw. Z krzewów róż usunąć kopce, okopać je oraz przyciąć usuwając jednocześnie uszkodzone i chore pędy.

Cięcie : Cięcie róż należy przeprowadzić tak by najwyższe oko pędu było skierowane na zewnątrz. W kwietniu przeprowadza się również cięcia pielęgnacyjne i prześwietlające innych krzewów i drzew. Krzewy kwitnące wiosną należy ciąć zaraz po przekwitnięciu.

Rozmnażanie : Ten miesiąc to również odpowiednia pora na dzielenie i sadzenie bylin kwitnących latem i jesienią. Starsze, rozrośnięte kępy dzieli się na mniejsze i sadzi na nowo.
Siewy: Na początku miesiąca moża wysiać astry letnie, kapustę ozdobną. Można już też wysiać prosto do gruntu bardziej wytrzymałe na chłody rośliny jednoroczne takie jak: nasturcje, kosmosy, nagietki, słoneczniki oraz zioła takie jak pietruszka, koper, kminek i kolendra.

Sadzenie: Jeśli planujemy wysadzenie drzew lub krzewów owocowych należy to zrobić najpóźniej w II połowie kwietnia - wtedy są większe szanse, że dobrze się przyjmą. Przez cały miesiąc można sadzić krzewy róż - sadzenie wiosenne jest najbardziej optymalne dla tych pięknych roślin. Pod koniec miesiąca możemy posadzić cebule mieczyków.

Kwiaty kwitnące w kwietniu: krokusy, narcyzy, pierwiosnki, puszkinie, hiacynty, cebulice, szachownice, śnieżniki, tulipany, bratki, sasanki , bergenie, fiołki wonne, stokrotki. Pod koniec kwietnia zakwitają floksy szydlaste, goryczki i serduszka okazałe.
Krzewy kwitnące w kwietniu: forsycje, magnolie gwiaździste, pigwowiewc, złotolin, mahonia pospolita, krzewinki barwinka, tawuła wczesna (II połowa miesiąca), porzeczka krwista (przełom IV i V).
Drzewa kwitnące w kwietniu: wiśnia piłkowana no i oczywiście na przełomie kwietnia i maja kwitną drzewa i krzewy owocowe.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Kalendarz księżycowy na miesiąc kwiecień 2014 :
Siewy roślin ozdobnych i warzyw - najlepszy termin wysiewu kwiatów, ziół, traw i zbóż od 1 do 6 kwietnia oraz od 16 do 21 kwietnia i po 29 kwietnia. Tradycyjnie, szczególnie korzystny jest tydzień (16-19 kwietnia).
Sadzenie, przesadzanie i pikowanie roślin wysianych do pojemników i inspektów - terminy najlepsze podobne jak przy siewach.
Sadzenie i przesadzanie drzewek, krzewów i roślin jagodowych - terminy najlepsze podobne jak przy siewach. Dobry jest też termin 8-14 kwietnia.
Unikać siewów, sadzenia, pikowania, przesadzania w terminie od 22 do 29 kwietnia.
Ukorzenianie sadzonek - np. krzewów porzeczek, krzewów ozdobnych: najlepszy czas w kwadrze po pełni od 16 do 21 kwietnia . Dość korzystny jest też czas od 1 do 6 kwietnia i po 29 kwietnia. Jest to też dobry termin na wiosenne szczepienia.

Prace pielęgnacyjne: Ciecie roślin, niszczenie chwastów i szkodników i chorób roślin. Dobry termin to 23 -28 kwietnia, szczególnie na prace pielęgnacyjne przy uprawie winorośli, truskawek i poziomek.

Czynności pielęgnacyjne związane z glebą - zasilanie, podlewanie, okopywanie roślin - najlepsze terminy to 2-14 kwietnia i po 29 kwietnia, gdy księżyca przybywa.
Prace w pasiekach - najlepiej wykonać w terminie od 16 do 28 kwietnia, szczególnie korzystny termin od 23 do 28 kwietnia.
Pamiętajmy, że na dobre wyniki w uprawie ogrodu mają wpływ nie tylko terminy wykonywania prac ale również ogólne warunki wegetacji roślin oraz nasze zaangażowanie.
I tym sposobem możemy mieć choć odrobinę wiosny w naszym życiu.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dziękuję, za tak przydatne porady. Na pewno je wykorzystam. ;)

  • Zgłoś
mama04

mama04

Zgłoszone

Artykuł bardzo przydatny.Dziękuję.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.