Wiosenne kwiaty, wiosna w naszym życiu

Wiosenne kwiaty, wiosna w naszym życiu

KWIECIEŃ - Kwiecień to już wiosna w pełni! Najwyższa pora aby zabrać się za wiosenne porządki.


Porządki powinniśmy rozpocząć od zagrabienia zanieczyszczeń na trawniku i grządkach oraz od nawożenia. Należy również, gdy się nieco ociepli, usunąć okrycia zimowe z krzewów oraz bardziej wrażliwych bylin i traw. Z krzewów róż usunąć kopce, okopać je oraz przyciąć usuwając jednocześnie uszkodzone i chore pędy.

Cięcie : Cięcie róż należy przeprowadzić tak by najwyższe oko pędu było skierowane na zewnątrz. W kwietniu przeprowadza się również cięcia pielęgnacyjne i prześwietlające innych krzewów i drzew. Krzewy kwitnące wiosną należy ciąć zaraz po przekwitnięciu.

Rozmnażanie : Ten miesiąc to również odpowiednia pora na dzielenie i sadzenie bylin kwitnących latem i jesienią. Starsze, rozrośnięte kępy dzieli się na mniejsze i sadzi na nowo.
Siewy: Na początku miesiąca moża wysiać astry letnie, kapustę ozdobną. Można już też wysiać prosto do gruntu bardziej wytrzymałe na chłody rośliny jednoroczne takie jak: nasturcje, kosmosy, nagietki, słoneczniki oraz zioła takie jak pietruszka, koper, kminek i kolendra.

Sadzenie: Jeśli planujemy wysadzenie drzew lub krzewów owocowych należy to zrobić najpóźniej w II połowie kwietnia - wtedy są większe szanse, że dobrze się przyjmą. Przez cały miesiąc można sadzić krzewy róż - sadzenie wiosenne jest najbardziej optymalne dla tych pięknych roślin. Pod koniec miesiąca możemy posadzić cebule mieczyków.

Kwiaty kwitnące w kwietniu: krokusy, narcyzy, pierwiosnki, puszkinie, hiacynty, cebulice, szachownice, śnieżniki, tulipany, bratki, sasanki , bergenie, fiołki wonne, stokrotki. Pod koniec kwietnia zakwitają floksy szydlaste, goryczki i serduszka okazałe.
Krzewy kwitnące w kwietniu: forsycje, magnolie gwiaździste, pigwowiewc, złotolin, mahonia pospolita, krzewinki barwinka, tawuła wczesna (II połowa miesiąca), porzeczka krwista (przełom IV i V).
Drzewa kwitnące w kwietniu: wiśnia piłkowana no i oczywiście na przełomie kwietnia i maja kwitną drzewa i krzewy owocowe.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Kalendarz księżycowy na miesiąc kwiecień 2014 :
Siewy roślin ozdobnych i warzyw - najlepszy termin wysiewu kwiatów, ziół, traw i zbóż od 1 do 6 kwietnia oraz od 16 do 21 kwietnia i po 29 kwietnia. Tradycyjnie, szczególnie korzystny jest tydzień (16-19 kwietnia).
Sadzenie, przesadzanie i pikowanie roślin wysianych do pojemników i inspektów - terminy najlepsze podobne jak przy siewach.
Sadzenie i przesadzanie drzewek, krzewów i roślin jagodowych - terminy najlepsze podobne jak przy siewach. Dobry jest też termin 8-14 kwietnia.
Unikać siewów, sadzenia, pikowania, przesadzania w terminie od 22 do 29 kwietnia.
Ukorzenianie sadzonek - np. krzewów porzeczek, krzewów ozdobnych: najlepszy czas w kwadrze po pełni od 16 do 21 kwietnia . Dość korzystny jest też czas od 1 do 6 kwietnia i po 29 kwietnia. Jest to też dobry termin na wiosenne szczepienia.

Prace pielęgnacyjne: Ciecie roślin, niszczenie chwastów i szkodników i chorób roślin. Dobry termin to 23 -28 kwietnia, szczególnie na prace pielęgnacyjne przy uprawie winorośli, truskawek i poziomek.

Czynności pielęgnacyjne związane z glebą - zasilanie, podlewanie, okopywanie roślin - najlepsze terminy to 2-14 kwietnia i po 29 kwietnia, gdy księżyca przybywa.
Prace w pasiekach - najlepiej wykonać w terminie od 16 do 28 kwietnia, szczególnie korzystny termin od 23 do 28 kwietnia.
Pamiętajmy, że na dobre wyniki w uprawie ogrodu mają wpływ nie tylko terminy wykonywania prac ale również ogólne warunki wegetacji roślin oraz nasze zaangażowanie.
I tym sposobem możemy mieć choć odrobinę wiosny w naszym życiu.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dziękuję, za tak przydatne porady. Na pewno je wykorzystam. ;)

  • Zgłoś
mama04

mama04

Zgłoszone

Artykuł bardzo przydatny.Dziękuję.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska Olimpijskie
Pyeongchang 2018
#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska
Olimpijskie
Pyeongchang
2018
obejrzyj teraz

Zajrzyj za kulisy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang i
zobacz, jak sportowcy, ich rodziny i fani obchodzą Walentynki, dzieląc
się swoimi przesłaniem MIŁOŚCI z całym światem!

obejrzyj teraz
Udostępnij wideo

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Pokaz slajdów

Profesjonalne wskazówki stylisty gwiazd, Gabriela Samry

Gabriel Samra, stylista gwiazd, jest w Pyeongchang, gdzie udziela sportowcom profesjonalnych porad, ak wyglądać promiennie pomimo chłodu i zmiennych warunków atmosferycznych! Tutaj dzieli się swoją wiedzą na ten temat, abyś zawsze mogła wyglądać pięknie niezależnie od pogody.

zobacz wskazówki
Pokaz slajdów

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Jako P&G pragniemy budować świat, w którym każdy ma takie samo prawo do realizowania swoich marzeń i pasji, bez względu na to kim jest, skąd pochodzi, kogo kocha i jaką wiarę wyznaje. Będąc sponsorem Igrzysk Olimpijskich chcemy uhonorować wszystkie mamy, które pomagają swoim dzieciom przezwyciężać przeciwności losu i dostrzegają drzemiący w nich potencjał, bez względu na to, co sądzą i widzą inni. Wyobraźmy sobie, jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy widzieli siebie nawzajem tak, jak widzą nas nasze mamy. #MiloscPonadUprzedzenia

Udostępnij wideo
#MiloscPonadUprzedzenia