Wiosenne kwiaty ogrodowe – Część 2

Wiosenne kwiaty ogrodowe – Część 2

Wybierz odpowiednią doniczkę (nie każdy rodzaj doniczki będzie się nadawał do sadzenia roślin), na jej dno nasyp drobne kamienie, które zapewnią odpowiedni drenaż. Do sadzenia użyj ziemi do kwiatów doniczkowych, dzięki czemu będą one zdecydowanie dłużej kwitły( sprawdź rysunek)


Sadzenie roślin w doniczce
Wybierz odpowiednią doniczkę (nie każdy rodzaj doniczki będzie się nadawał do sadzenia roślin), na jej dno nasyp drobne kamienie, które zapewnią odpowiedni drenaż. Do sadzenia użyj ziemi do kwiatów doniczkowych, dzięki czemu będą one zdecydowanie dłużej kwitły( sprawdź rysunek). Doskonały efekt uzyskasz sadząc cebulki warstwami, uważaj jednak aby nie sadzić cebulek bezpośrednio jedna nad drugą. W jednej doniczce możesz posadzić różne rośliny na przykład: żółte narcyzy i fioletowe szafirki (Muscari) lub tritonię (Tritonias). Po sadzeniu użyźnij glebę odpowiednim nawozem do kwiatów.

Pielęgnacja
Doniczkę ustaw w średnio nasłonecznionym miejscu i utrzymuj glebę wilgotną, nie ustawiaj jednak doniczki na podstawce, ponieważ ziemia będzie zbyt mokra. Kiedy kwiaty zakwitną możesz je wstawić do domu. Jeżeli posadzisz rośliny w odstępnie na przykład tygodnia, będziesz mogła cieszyć się pięknymi kwiatami nieco dłużej. Kiedy rośliny przekwitną ponownie dosyp do ziemi nawóz i usuń suche liście oraz korzenie. Ususz cebulki i przechowaj je w chłodnym i suchym miejscu do następnego okresu sadzenia.

Na grządce
Wybierz grządki, które możesz zostawić zarośnięte, najlepszym wyborem będą te znajdujące się w cieniu drzew. Posadź cebulki w dowolnie wybranych miejscach, dzięki temu uzyskasz naturalny efekt. Narcyzy oraz przebiśniegi będą doskonale nadawały się do takiej rozsady. Wsadź cebulki na właściwej głębokości i przysyp je torfem, podlej i podsyp nawozem do kwiatów.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Pielęgnacja
Nie ścinaj łodygi natychmiast po tym jak roślina przekwitnie. Podsyp ją ponownie nawozem do kwiatów i pozostaw liście do uschnięcia. Mogą wówczas pożółknąć i brzydko wyglądać, jednak ważne jest, aby pozostawić je w spokoju. Kiedy liście całkowicie uschną, możesz ściąć łodyżki pozostawiając cebulki w ziemi gotowe do kolejnej jesieni.

PORADA
W fazie wzrostu korzenie rośliny nigdy nie powinny być suche. Jeżeli mieszkasz w suchej strefie klimatycznej podlewaj cebulki również w okresie zimowym. To samo dotyczy suchego okresu w porze zimowej.

Czy wiedziałaś, że …?
Tulipany pochodzą z Turcji. Po raz pierwszy trafiły do Holandii w 1500 roku, przywiózł je Carolus Clusius, który jest uznawany za pioniera lukratywnego rynku roślin cebulkowych.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ludka

Ludka

Zgłoszone

Cebulki dołem do góry .?

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.