Rośliny, które najskuteczniej odstraszają komary

Rośliny, które najskuteczniej odstraszają komary

Poznaj naturalne sposoby na odstraszanie komarów podczas tegorocznego lata.


Każdy z nas ma nieprzyjemne przeżycia związane z inwazją komarów w czasie letnich nocy. Często zabijanie ich packą nie bywa skuteczne, a przez to czas spędzany na dworze może być niezbyt przyjemny. Z pomocą może przyjść przydomowy ogródek. Kiedy już zapalisz ogrodowe pochodnie, świece i lampy, możesz pomyśleć o roślinach, które spotęgują efekt odstraszający komary.

Uprawiaj ziołowy ogródek

Uprawianie ziołowego ogródka na balkonie lub tarasie to niezła frajda, a przy okazji skuteczna broń w walce z komarami. Poznaj listę roślin, które są najskuteczniejsze.

 • Bazylia: To podstawowy składnik w kuchni włoskiej, który służy nie tylko do dekoracji dań z makaronu. Charakterystyczny aromat bazylii również skutecznie odstrasza komary!
 • Mięta: Wiele osób używa mięty do przygotowania pysznej herbaty lub dekorowania deserów. Na szczęście dla nas, mięta nie jest ulubionym odświeżającym ziołem dla komarów.
 • Macierzanka: Wystarczy potrzeć dłonie kilkoma gałązkami macierzanki, a cytrynowy zapach skutecznie odstraszy komary. Uprawianie macierzanki w przydomowym ogródku zdecydowanie się opłaci.
 • Rozmaryn: To podstawa wielu kuchni i jednocześnie skuteczna sposób na odstraszenie natarczywych komarów. Rozmaryn sprawi, że komary wybiorą inne miejsce na ucztowanie.

Porada: Odpowiednio pielęgnuj swoje zioła i jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca, posadź je w osobnych korytkach.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potem możesz je odpowiednio rozstawić w swoim ogrodzie, dzięki czemu komary będą trzymały się na dystans.

Zioła mogą okazać się pomocne nie tylko w walce z insektami, ale wprowadzą również odrobinę koloru do Twojego otoczenia.

 • Aksamitki: Są kojarzone raczej z wyglądu niż z zapachu. Komary szerokim łukiem omijają te nieprzyjazne dla nich kwiaty. Planując swój domowy ogródek w przyszłym roku, koniecznie uwzględnij w nim aksamitki, które skutecznie odstraszą również inne gatunki owadów, a Tobie pozwolą cieszyć się świeżymi, letnimi warzywami. Jeżeli masz już gotowy projekt przyszłorocznego ogródka koniecznie umieść w nim kilka aksamitek dla zaakcentowania kolorów, a przy okazji odstraszenia owadów.
 • Żeniszek: To roślina o drobnych kwiatach, która wydziela substancję chemiczną stosowaną w produktach do odstraszania komarów. Ponieważ żeniszek jest niewielkich rozmiarów, z łatwością znajdziesz dla niego miejsce na swojej rabatce.
 • Złocień: To przedstawiciel obfitującej w różne gatunki rodziny astrowatych, a każdy z nich doskonale odstrasza komary oraz inne insekty, które mogą zagrażać bezpieczeństwu Twojej uprawy.

Jak nie pozwolić, aby latem komary zniszczyły nam dobrą zabawę? Podziel się z nami swoimi pomysłami.

Siedmiodniowe Wyzwanie Krok po kroku
W ramach programu „Oszałamiający Wygląd w Tydzień” przedstawiamy tydzień z życia...

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Koniecznie muszę wypróbować któreś z tych ziół :)

 • Zgłoś

Przydałby się wpis na temat takich roślin do odstraszenia much :)

 • Zgłoś

W ogródku przy domowych zawsze sadze aksamitki, które skutecznie odstraszają komary, polecam

 • Zgłoś

Ciekawy artykuł. Byłam ciekawa, jak można się naturalnie wyzbyć komarów :)

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej