Jak chronić ogród przed psem

Pies w ogrodzie

Pies czy piękny ogród? Nie jest to proste, ale te dwa pojęcia nie muszą się wykluczać. Niektórzy chcą mieć piękny ogród właśnie dlatego, że mają zwierzęta, inni nie wyobrażają sobie trzymania zwierząt w domu. Jak można chronić ogrody przed psami?


Zasady
Ustalanie zasad i nauczenie zwierząt, żeby je przestrzegały to nie przesada. Pierwszy krok by chronić ogród to odpowiednie planowanie. Gdy psia łapa tylko przekroczy próg domu należy jasno pokazać psu gdzie jest jego miejsce i do których części ogrodu ma wstęp. Dyscyplinowanie psa leży nie tylko w naszym interesie, ale również jego. Jeśli nauczymy psy, że są w ogrodzie strefy dla nich całkowicie niedostępne, będzie im łatwiej się przystosować, niż gdy będą mogły przebywać w tych miejscach przez jakiś czas. Jeśli w domu są małe dzieci, jeszcze ważniejsze dla ich wygody i bezpieczeństwa jest wyznaczenie miejsca tylko dla psów.

Mój dom, moja twierdza.
Nikt nie chce mieszkać w ogromnej psiej budzie z upstrzoną trawą, zniszczonymi rabatkami, narażając się na wdepnięcie w psie odchody. Jasno określmy, do czego służy nasz ogród. Powinno znajdować się nim spokojne miejsce, w którym można podejmować gości, zdrzemnąć się i coś zjeść, gdzie nasze psy nie będą siać zniszczenia. Będzie to również oaza spokoju, w której posadzimy ulubione rośliny. Jednak jeśli mamy psa, musimy pamiętać, że zwierzę potrzebuje również miejsca, w którym poczuje się szczęśliwe i wolne. Miejsca, w którym nie będzie ganione za naturalne zachowanie: żucie, drapanie i kopanie.

Ogród przyjazny dla psa?
Można stworzyć ogród przyjazny dla psa, ale wymaga to wiele cierpliwości i wytrwałości. Jak już wspomniano, pies będzie drapał i kopał doły. Najbardziej spodoba mu się miejsce ze świeżo przekopaną ziemią, więc zapewne upodoba sobie ogródek warzywny. Psa należy nauczyć, że nie wolno mu tam wchodzić. Często wystarczy postawienie niskiego płotu i nauczenie psa, że nie wolno go przekraczać.
Jeśli chcemy mieć piękny trawnik, lepiej wybrać sukę, gdyż mocz psa samca pozostawia na trawniku brązowe plamy. Gdy zakładamy nowy trawnik, należy psa trzymać z daleka, dopóki trawnik się nie wzmocni. Aby chronić nasz ogród, pies musi odbywać regularne spacery. Psy, które mają zapewnioną wystarczającą uwagę, ćwiczenia i zabawy wyrządzają mniej szkód niż pozostawione samym sobie, znudzone zwierzęta.

Miejsce tylko dla niego
Jeśli to możliwe, powinniśmy wydzielić naszym zwierzętom odpowiednio duże miejsce, z którego będą nas widziały i nie będą czuły się samotne. Oczywiście większość psów to nie są niebezpieczne bestie, które trzeba izolować. Jednak mądrym pomysłem jest znalezienie miejsca, w którym można zamknąć zwierzę podczas wizyty gości i niekoniecznie musi to być obszar odgraniczony płotem. Często wystarczy, że zwierzęta znają miejsce, w którym mają siedzieć, kiedy im każemy. Takim miejscem, w którym będą się czuły bezpieczne, powinna być buda wyposażona w legowisko, wodę i zabawki. Ważne, żeby nie odsyłać tam zwierzęcia za karę. Warto pamiętać, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność, i to od ludzi zależy stworzenie środowiska, w którym możemy w pokoju przebywać razem z naszymi zwierzętami. Wymaga to wiele cierpliwości, wytrwałości i całkiem sporo kompromisów…

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Aktywny pies to zdrowy pies. Powinien korzystać ze świeżego powietrza, więc w mieście ciężko o jakiś wybieg, więc ogród świetna sprawa. A żeby miec aktywnego pieska polecam smaczną karmę Purina Pro Plan,rewelacyjna karma dająca dużo energii pupilowi, dzięki niej odchdy psa są należyte, a d tego jest smaczna

  • Zgłoś

Na szczescie nie mam takich problemow

  • Zgłoś

Mam bernardynkę i ogródek nauczyłam ją co jej wolno a co nie.Na noc ogródek zamykam,bo to tylko pies a ogródek jest od ulicy więc...............................

  • Zgłoś

Mój piesek wykrada wszystkie kamyki ze skalniaka ale na tym jego rozrabianie się kończy :)

  • Zgłoś

Zabawa z psem i czas spedzany z nim na spacerach to podstawa utrzymania ogrodu w "jednym kawałku" :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej