Pielęgnacja roślin doniczkowych

Pielęgnacja roślin doniczkowych

Rośliny rosnące wokół nas w domu są nie tylko podstawowym elementem wystroju naszego wnętrza, ale również integralną częścią naszego życia.


Dzięki pielęgnacji roślin między naszym aktywnym życiem a naturą utrzymują się maleńkie połączenia.

Hibiskus
Jedna z najbardziej popularnych roślin, która pozwala nadać naszemu mieszkaniu śródziemnomorski klimat. Z jednej strony ma piękne kwiaty, a przy odpowiedniej pielęgnacji kwitnie niemal bez przerwy, z drugiej jednak strony więdnie w ciągu kilku dni. Kwiaty mogą mieć kształt rożka lub bardziej fikuśny, ich kolory są bardzo różnorodne. Tę popularną roślinę możemy hodować w domu uzyskując kolory od białego do różowego, jasnoczerwonego czy pomarańczowo-żółtego. Hibiskus osiąga wysokość około 1,5 metra, lubi wiosenne przycięcie, dzięki czemu staje się cieńszy i mocniejszy, można mu również nadać kształt drzewa. Jeśli zimą jest przechowywany w ogrzewanych pokojach, szybko żółknie a jego liście opadają, dlatego warto stawiać go w jasnych ogrodach zimowych, często podlewać i nawozić.

Fikus
Istnieje wiele rodzajów fikusa, spotkać można go praktycznie wszędzie, nie tylko w domu, ale także w szkołach, biurach i instytucjach publicznych. Nie można o nim powiedzieć, że nie ma żadnych wymagań, ale jest stosunkowo dobry dla roztrzepanych gospodyń, które mogą o nim zapomnieć - jest rodzajem rośliny mogącej przetrwać bardzo dużo. Jego liście mogą mieć różne barwy i kształty: od zielonych do pstrych kolorów. W środowisku z niewielką ilością światła zrzuca liście, nie toleruje również zbyt silnego światła. Większym roślinom dobrze zrobi co najmniej dwukrotne przesadzenie w ciągu roku. Oprócz podlewania warto również raz w tygodniu podsypać go nawozem – wtedy rośnie do naprawdę sporych rozmiarów. Jego liście można przerywać, dzięki temu będą zdrowsze i bardziej błyszczące - tworząc miły nastrój w mieszkaniu..

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Drzewo parasol
Popularna roślina ozdobna, przy rozłożonych liściach może osiągnąć wysokość 20-30 metrów. Oczywiście nie w naszym domu, tylko w tropikach (skąd pochodzi), w zimie nie potrzebuje temperatury wyższej niż 21 stopni. W mieszkaniu nie kwitnie, ale ładnie rośnie, dlatego musimy go regularnie przycinać. Nie lubi przewiewów, zimą zadowala się mniejszą ilością wody, latem z kolei wymaga obfitego podlewania. Jeśli polejemy zbyt dużą ilością wody, liście szybko zżółkną. Pozytywnie oddziałuje także na powietrze w pomieszczeniu, neutralizuje lotne związki organiczne.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.