Kwiaty wiosenne w ogrodzie

Kwiaty wiosenne w ogrodzie

Wiosenne kwiaty w ogrodzie to najlepszy sposób na piękny wygląd domu od zewnątrz.


Wiosenne prace w ogrodzie przygotowują rośliny na cały okres wegetacji, a Tobie dadzą okazję do rozprostowania kości. Możesz stworzyć ogród, w którym w kolejnych miesiącach spędzisz przyjemnie czas z rodziną i przyjaciółmi.

Wiosenne rośliny: groszek
Posadź sobie roślinę, z której można podjadać słodkie strączki. Groszek sadzi się w rządkach kiedy gleba staje się odpowiednio nagrzana i niezbyt przesycona wodą. Strączki nadają się do jedzenia po około 11-13 tygodniach uprawy. Kiedy roślina zaczyna wzrastać, wykorzystaj treliaż lub tyczki bambusowe jako podpórki dla wspinających się pędów. Po pojawieniu się pierwszych wiosennych kwiatów w ogrodzie należy obficie nawadniać roślinę przez około 2 tygodnie. Wskazówka dla początkujących ogrodników: najłatwiejszy w uprawie jest groszek z gatunku „Feltham First”.

Zasiej wytrzymałe rośliny jednoroczne
Jednymi z najprostszych w uprawie są rośliny jednoroczne, które zwykle świetnie wyglądają, długo się utrzymują i można je wysiewać już teraz. Dla uzyskania efektu bajkowej łąki wykorzystaj kwitnące wiosną rośliny takie jak żmijowiec zwyczajny (Echium vulgare) lub mak (Papaver commutatum). Pierwsza pączkuje na różowo i ma fioletowe kwiaty, które utrzymują się przez całe lato i przyciągają do ogrodu pszczoły. Druga zaś, będzie nieprzerwanie kwitnąć przy regularnym usuwaniu zwiędniętych kwiatów.

Wyznacz granice
Najprostszym sposobem wprowadzenia wiosną plam koloru do ogrodu jest zakup jednorocznych roślin kwietnikowych w doniczkach lub na tackach. Wybierz fuksje lub pelargonie, a przed wysadzeniem roślin w ogrodzie przechowuj je przez około 2 tygodnie w chłodnym miejscu w domu. Podczas sadzenia obchodź się niezwykle ostrożnie z korzeniami rośliny.

Dobra rada
Wiosna to odpowiednia pora do sadzenia róż.


Powiązane artykuły:

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

 Prace ogrodowe w marcu

 Przepisy na grillowanie

 Dieta na stresPotwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

wyglądam wiosny codziennie.

  • Zgłoś

Ubóstwiam groszek mm

  • Zgłoś

ja już też czekam na te krokusy i tulipany :)

  • Zgłoś
Gosza

Gosza

Zgłoszone

Uwielbiam wiosnę w ogrodzie,szczególnie kiedy na trawniku zakwitną krokusy :)

  • Zgłoś

Ciekawy artykuł, u mnie w ogródku pięknie kwitną róże.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej