Ogród w rozkwicie

Kwiaty w ogrodzie i na balkonie

Wielu widzów odczuwa zazdrość oglądając amerykańskie seriale. Widzimy w nich starannie utrzymane ogródki i szczęśliwych, uśmiechniętych sąsiadów, jak np. na Wisteria Lane w serialu „Gotowe na wszystko”. Rzeczywistość jest inna – mimo znacznego postępu w ostatnich latach, nadal wiele można poprawić, chociażby sadząc w ogrodzie kwiaty.


Piękny, kwitnący ogród to nie tylko przyjemność dla oka, ale też dla umysłu i duszy. Różnorodność kolorów i zapachów przypomina o lecie, dlatego warto sprawić sobie przyjemność hodując kwiaty w ogrodzie lub na balkonie i zachęcając do tego samego sąsiadów.

Informacje na temat odpowiedniej pory sadzenia kwiatów można znaleźć w książkach o ogrodnictwie lub w Internecie.

Na początku należy określić obszar, na którym można sadzić kwiaty i zaplanować ich rozmieszczenie, żeby całość ładnie wyglądała. Pamiętaj, że niektórych kwiatów nie można sadzić obok siebie.

Sadząc koło siebie kwiaty kwitnące jednocześnie zwróć uwagę na odpowiednią kombinację kolorów. Do wyboru jest wiele roślin, które zapewnią piękny wygląd ogrodu. Kwiaty można sadzić kierując się: 1. Ogólną różnorodnością kolorów, 2. Grupami kolorystycznymi; osobno białe, czerwone, niebieskie, żółte i pomarańczowe kwiaty, 3. Stopniowymi zmianami kolorów, 4. Delikatnymi zmianami koloru wykorzystując wiele odcieni koloru podstawowego.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Do najpiękniejszych kwiatów należą tulipany, żonkile, krokusy i dalie. Na wiosnę rośliny jednoroczne należy sądzić obok bylin posadzonych poprzedniej wiosny. Będą kwitły przez całe lato, aż do pierwszych mrozów. Kwiatów rocznych jest bardzo dużo, więc oprócz popularnych aksamitek, lwich paszczy, szałwii i petunii można wybrać inne pasujące do warunków naturalnych, takie jak np. kleome ciernista, której okazałe kwiaty często widać w parkach lub prywatnych ogrodach.

Aby zapewnić szybki wzrost ulubionych kwiatów i roślin podlewaj je raz na dwa tygodnie mieszanką nawozu do roślin liściastych i wody.

Jest to również czas na sadzenie roślin w ogrodzie i na balkonie, w tym niezwykle popularnych pelargonii. Idealne pojemniki do sadzenia roślin powinny być drewniane, mieć od 100 do 120cm długości, od 18 do 20 cm szerokości i 15 – 16 cm głębokości. Pojemniki tej wielkości każdy łatwo może przenieść. Jeśli pojemnik jest zbyt wąski, rośliny będą miały zbyt mało ziemi. Większa ilość ziemi przechowuje i dostarcza roślinom więcej substancji odżywczych i wilgoci. W sklepach ogrodniczych i supermarketach można kupić uniwersalną ziemię do kwiatów doniczkowych i specjalną ziemię przeznaczoną do pelargonii.

Praca w ogrodzie może być rozrywką dla całej rodziny, więc warto włączyć w nią również dzieci.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej