Jak zrobić oczko wodne w ogrodzie

Jak zrobić oczko wodne w ogrodzie?

W pobliżu wody każdy szybko odczuwa jej relaksujący wpływ. Aby zapewnić sobie odprężenie na co dzień, zbuduj oczko wodne w ogrodzie. Rodzina się ucieszy, a ogród nabierze życia.


Oczko wodne w ogrodzie zapewni piękny widok kiedy będziesz wygrzewać się na słońcu lub zechcesz spędzić wieczór na tarasie. Azjaci wierzą, że woda to symbol bogactwa, więc dobrze rozmieszczone oczko wodne może przynieść szczęście.

Zanim rozkopiesz cały ogród zastanów się jak duże i w jakim kształcie powinno być oczko i gdzie je ulokować. Rozmiar powinien zawsze być dostosowany do wielkości ogrodu, gdyż duże oczko w małym ogrodzie zawsze będzie przeszkadzało! Aby cieszyć się jego widokiem, najlepiej umieścić je w pobliżu tarasu lub poniżej okna. Nie powinno przez cały czas być wystawione na promienie słoneczne, więc ulokuj je w miejscu, które przez kilka godzin będzie zacienione.

Masz dwie opcje wypełnienia oczka: możesz wykorzystać specjalną folię do budowy oczek lub naturalnie wyglądającą gotową formę oczka wodnego. Konieczne materiały kupisz w sklepie dla majsterkowiczów.

Jeśli w oczku mają być rośliny i ryby, należy zainstalować system filtrów, który pomoże zachować równowagę biologiczną. Jedynym sposobem na zapewnienie odpowiedniej wody dla fauny i flory w oczku jest zautomatyzowany system filtrów, który regularnie czyści, filtruje i wymienia wodę.

Kiedy podstawowe prace związane z budową oczka zostaną zakończone, można sadzić rośliny. Dzięki nim oczko nie tylko ładnie wygląda. Rośliny unoszące się na wodzie, takie jak lotosy czy grzybienie, zapewniają czystą wodę i cień. Natomiast rośliny podwodne dostarczają tlen i uniemożliwiają rozwój alg.

Rośliny, które szybko się rozmnażają należy sadzić w pojemnikach, by kontrolować ich rozrost i ograniczyć ilość składników odżywczych, które niepotrzebnie uwalniają się do wody. Sadząc rośliny należy zawsze uwzględniać ich naturalne potrzeby. Wydzielenie w oczku poziomów pozwoli na dostosowanie rodzaju roślin do głębokości wody.

Jeśli w oczku mają być również ryby, należy dokładnie obliczyć głębokość oczka. Powinno ono mieć przynajmniej metr głębokości. Najodpowiedniejszymi rybkami do oczka są karaś złocisty i karp koi.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Jesteśmy właśnie na etapie planowania oczka i wielkości każdy chce inne :-)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej