Magiczna kryjówka dla dzieci

Jak zbudować domek dla dzieci?

Gdy wracamy myślą do dzieciństwa przypominamy sobie, ile radości czerpaliśmy jako dzieci z posiadania kryjówki, domku do zabaw tylko dla siebie. Spełnijmy marzenia własnych dzieci! Przecież zbudowanie małego domku do zabaw to nie wyższa matematyka.


Użyjmy wyobraźni!
Najwygodniejszym, ale najdroższym rozwiązaniem jest kupienie gotowego domku w sklepie. Taki domek natychmiast pokochają nie tylko dzieci, ale i rodzice. Jeżeli mamy okazję, czas i energię możemy podpatrzeć pomysły z gotowych magicznych kryjówek i zbudować domek dla dzieci samodzielnie.

Jakich materiałów użyć?
W praktyce można użyć wszelkich materiałów. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i umiejętności budującego. Majsterkowicze mogą kupić gotowe, wymierzone sklejki, ale wystarczą zwykłe płyty OSB. Budowanie powinno poprzedzić dokładne planowanie – nie warto zbytnio komplikować budowli, za jej całokształt i tak odpowiada dekoracja. Dach można zrobić ze sklejki lub nawet prawdziwej dachówki, ale jakiegokolwiek materiału zdecydujemy się użyć, powinien być całkowicie wodoodporny. Nie musimy się angażować w poważne majsterkowanie. Do budowy można wykorzystać wodoodporne płótno i wytrzymałe ramy, a w wyobraźni dziecka taka kryjówka będzie nie mniej realna niż drewniany domek do zabaw. Można też wykorzystać wszystko, co znajduje się w domu i wokół niego i może nadać się do budowy trwałego domku. Stare drzwi, nieużywany płot, który kiedyś odgradzał ogród warzywny będą miały walor niepowtarzalności i ucieszą dzieci.

Przede wszystkim bezpieczeństwo!
Gdy planujemy budowę domku dla dzieci, najważniejsze jest wypełnienie jednego warunku: bezpieczeństwa. Najprościej zaplanować budowlę na ziemi, gdyż domki na drzewach wymagają dużo trudu, by zapewnić ich stabilność. Należy też uwzględnić ilość czasu, który dzieci będą chciały spędzać na zabawie w takim domku. Jeśli domek jest wystarczająco wytrzymały, efektami naszej pracy będą mogły cieszyć się kolejne dzieci. Masywne ściany zapewnią, że budowla nie zawali się nawet, gdy we wnętrzu zapanuje chaos. Przy budowie nie należy też wykorzystywać ostrych i kruchych materiałów.

Ogród czy domek do zabaw?
Oczywiście nie każdy ma możliwość postawienia domku w ogrodzie. Dzieci będą równie szczęśliwe, gdy zajmujący mało miejsca i pobudzający wyobraźnię domek stanie w ich pokoju. Można wykorzystać w tym celu naturalne materiały: najpraktyczniejszym materiałem do użycia w mieszkaniu będą tekstylia, ponieważ można je łatwo usunąć i szybko zwiększyć przestrzeń w pokoju dziecka. Przestrzeń pod łóżkiem na antresoli także nadaje się do stworzenia domku do zabaw, ale najmłodsi na pewno będą zadowoleni z kwadratowego kojca.

Liczą się szczegóły.
Mała zasłonka w kwiaty, ładny wzorek na ścianach sprawią, że dzieci jeszcze chętniej będą przebywać w domku. Warto zachęcić dzieci do pomocy przy budowaniu i urządzaniu domku. Poczują wtedy, że to ich własne miejsce. Wzorzyste specjalne tkaniny, kilka akcesoriów dla dorosłych i gotowe, można się wprowadzać! Spełnij marzenia swoich dzieci!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Pamiętam jak się rysowały strzałki w chowanego i kredowe strzały na ulicy w podchody to trudniejsze niż gotowy domek!

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej