Jak urządzić loft

Jak urządzić loft?

Architekt Gabriella Anzalone wyjaśnia jak zorganizować otwartą przestrzeń mieszkania w lofcie i jak stylowo ją urządzić.


Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Loft to przekształcone w mieszkanie pomieszczenie poprzemysłowe, charakteryzujące się dużą otwartą przestrzenią z dużą ilością światła. Można zakochać się w otwartej, rozświetlonej i pozbawionej ścian przestrzeni i polubić wysoki sufit, które stanowią o istocie wnętrza loftu. Ale czy loft można przerobić na przytulne mieszkanie dla rodziny? Oczywiście, że tak. Można żyć harmonijnie a życie w tej samej przestrzeni jest możliwe.

Odnowić czy unowocześnić?
W pomieszczeniach poprzemysłowych często widać odsłonięte belki, ceglane ściany, „rustykalne” wykończenie i wychodzące ze ścian rury. Można postawić na minimalizm i schować te elementy, stosując dużą ilość szkła i stali, duże ramy lub fotografie na ścianach, ozdoby, a podłogi pokryć żywicą lub betonem z czystym, gładkim, a nawet błyszczącym wykończeniem. Drugim rozwiązaniem jest wyeksponowanie poprzemysłowego pochodzenia pomieszczenia, poprzez odnowienie cegieł, wyeksponowanie belek, odświeżenie rur oraz podłogi lub w miarę możliwości pozostawienie ich w formie jak najbardziej zbliżonej do oryginału.

Podziel przestrzeń meblami
Aby zachować wizualną ciągłość przestrzeni wnętrza loftu należy unikać stawiania ścian. Poszczególne części mieszkania mogą być oddzielone wysokimi i niskimi regałami, kredensami lub zasłonami wieszanymi przy suficie, dzięki czemu powstaną płynne granice i funkcjonalne przestrzenie. Obustronne szafki na książki i podesty stworzą wystarczające przegrody. Przestrzeń można również podzielić stosując różne rodzaje podłóg (drewno, żywica, beton). Bardziej oszczędną wersją będą dywany wykonane z różnych materiałów (bambus, sznurek, wełna). Jedynie łazienki i sypialnie muszą być zamknięte.

Mieszkaj
Najważniejszą rzeczą jest po prostu “mieszkanie”. Duża sofa, szezlong i być może pianino będą głównymi elementami przestrzeni mieszkania w lofcie i wokół skoncentruje się życie rodziny.
W jadalni wstaw wygodny stół i krzesła, w miarę możliwości zastosuj dużo szkła i pleksi, co dodatkowo podkreśli przestrzeń. Kuchnia będzie częściowo zamknięta niską ścianką. Powinna odzwierciedlać nastrój całego wnętrza. Osobny stolik śniadaniowy to świetny sposób na wyznaczenie granic przestrzeni kuchennej i nadanie jej charakteru.

Loft, moja miłość
Charakterystyczne, wysokie stropy loftów można wykorzystać na wiele sposobów. W klasycznym lofcie najwyższe pomieszczenie jest z reguły strefą odpoczynku, mocno wyeksponowaną dzięki czystej formie podkreślonej rodzajem podłogi. Dominującymi materiałami są metal i drewno. Najważniejsze, żeby nie zajmować całej przestrzeni, pozostawić dużą część wolną i nie odcinać dopływu światła.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej