Domowa piaskownica

Domowa piaskownica

Ciepłe letnie dni, promienie słońca i zielone otoczenie to idealne warunki do zabawy dla naszych dzieci. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele zalet - nie tylko zapewnia odpowiednie dotlenienie mózgu, lecz także wspomaga rozwój fizyczny i ruchowy oraz stwarza możliwość poznawania świata. Przydomowy ogród wydaje się więc idealny na miejsce zabaw dla dzieci. Aby zapewnić im rozrywkę, zbudujmy piaskownicę!


Właściwy dobór miejsca

Pierwszym krokiem do zbudowania piaskownicy jest wybór odpowiedniego miejsca. Przede wszystkim powinniśmy wybrać miejsce, które będzie dobrze widoczne - z domu, tarasu czy podczas wykonywania prac w ogrodzie. Podczas letnich upałów gorące słońce może być niebezpieczne dla naszych maluchów. Miejsce powinniśmy dobrać więc tak, aby w godzinach 12-17 znajdowało się w cieniu. Najlepszym miejscem będzie obszar, który nasłoneczniony jest rano i popołudniu. Powinniśmy zwrócić także uwagę, aby planowana piaskownica nie znajdowała się w bardzo bliskiej odległości od drzew - podczas deszczu spadające liście będą zanieczyszczać piasek, przysporzą nam pracy i kosztów związanych z zakupem dodatkowych ilości czystego piasku.

 

Przygotowanie materiałów

Aby zbudować naszym dzieciom domową mini piaskownicę potrzebować będziemy tylko kilku łatwo dostępnych materiałów. W zależności od wybranego przez nas kształtu, potrzebne będzie od 3 do 6 desek o szerokości ok. 30 cm. Ich długość zależeć będzie od ilości miejsca, którym dysponujemy. Deski powinny być dość grube i gładkie. Zwróćmy uwagę, aby nie posiadały ostrych brzegów i drzazg, które będą zagrażać naszym dzieciom. Do wykonania spodu piaskownicy zaleca się wykorzystanie geowłókniny - materiał ten odprowadza wodę, sprawia, że piasek nie miesza się z ziemią i dodatkowo zabezpiecza miejsce przed wizytą kretów czy myszy. Nie powinniśmy stosować folii, która po deszczu może zmienić naszą piaskownicę w basen. Podczas wizyty w sklepie ogrodniczym czy markecie budowlanym musimy zakupić również metalowe kątowniki wraz ze śrubami mocującymi do drewna. Przy wyborze piasku zwróćmy uwagę, aby był drobny i miękki.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

 

Budowanie piaskownicy

Budowanie piaskownicy rozpoczynamy od oznaczenia obszaru, w którym znajdą się ścianki naszej budowli. W tym miejscu musimy dokładnie wyrównać powierzchnię, usunąć trawę i wszelkie ostre kamienie, tworząc zagłębienie na kilkanaście centymetrów. Następnie rozkładamy przygotowany na wymiar materiał na spód. Powinien on być o kilka centymetrów większy niż wymiary piaskownicy. Na tak przygotowanym podłożu wstawiamy deski, łącząc je kątownikami i skręcając specjalnymi śrubami do drewna. Musimy dołożyć starań, aby konstrukcja była stabilna, a ściany piaskownicy gładkie. Wszelkie ostre fragmenty możemy wygładzić papierem ściernym. Aby zabezpieczyć drewno, warto pomalować je lakierem lub kolorowymi farbami. Do malowania konstrukcji możemy zaprosić nasze dzieci, którym z pewnością sprawi to wiele radości! Teraz nie pozostaje już nic innego jak wypełnić nowe miejsce w ogrodzie piaskiem i... zacząć zabawę!


Powiązane artykuły:


Jak zrobić półkę wiszącą?

Rośliny doniczkowe w domu

Sztuka układania kwiatów

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

świetna praca, można zaangażować całą rodzinę do budowania piaskownicy :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.