Czyszczenie grilla

Czyszczenie grilla

Gdy tylko wiosna na dobre rozgości się na łąkach i w lasach, chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu.


Nasz ogród staje się ulubionym miejscem zabawy dla dzieci oraz relaksu po ciężkim dniu, a także miejscem imprez i spotkań towarzyskich przy grillu. Polacy do tego stopnia pokochali grillowanie, że nazywane jest ono czasem naszym sportem narodowym. Po przyjemnościach dla ducha i ciała nadchodzi jednak czas na sprzątanie.

Imprezowanie na świeżym powietrzu ma wiele zalet. Pozwala nie tylko odprężyć się w gronie znajomych, ale także dotlenić organizm, zdrowo i nietłusto zjeść oraz trochę się poruszać. Na dodatek jest niedrogie, co sprawia, że coraz chętniej zamieniamy spotkania w kawiarniach czy restauracjach na odpoczynek w zaciszu domowego ogrodu. Organizując grillowanie musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że po miłym wieczorze następnego dnia o poranku czekać na nas będą plamy na serwetkach i obrusie, zaschnięty i przypalony grill, i przybory do niego, brudny fartuch oraz wiele innych akcesoriów wymagających naszej interwencji.

Sprzątanie po spotkaniu przy grillu warto zacząć od rozprawienia się z głównym bohaterem wieczoru. Tłuszcz i przyprawy obficie oblepiły ruszt, tacki i narzędzia, a wysoka temperatura sprawiła, że mocno do nich przywarły. Dlatego dokładne czyszczenie grilla zajmie nam najwięcej czasu. Są jednak na to sposoby. Zacznij od dokładnego umycia tego, co nie zostało zapieczone, gąbką zamoczoną w ciepłej wodzie z płynem. Następnie przygotuj papkę z sody oczyszczonej i wody, dokładnie ją wymieszaj. Soda jest łatwo dostępnym produktem i nie kosztuje wiele, możesz sobie więc pozwolić na nałożenie grubej warstwy na czyszczone sprzęty. Po trzech godzinach spłucz dokładnie ciepłą wodą i przemyj gąbką. Jeśli na Twoim grillu pozostały jeszcze drobne zaschnięte resztki przypalonego jedzenia, powtórz operację czyszczenia grilla, pozostawiając papkę na całą noc. Po spłukaniu pozostałe drobinki jedzenia usuń za pomocą drewnianych patyczków do szaszłyków.

Ariel Liquid Main packshot
Płyn do prania Ariel
(254)

Płyn do prania Ariel

Odkryj teraz!

Podczas przygotowywania pyszności na grillu pryskający tłuszcz zabrudzi zapewne także fartuch, rękawice czy ubranie, a na obrusach czy serwetkach odnajdziesz dziesiątki plam po sokach, winie czy przypadkowo upuszczonych przekąskach. Ta różnorodność plam wymagać będzie zastosowania środka, który skutecznie poradzi sobie z każdą z nich. Aby dać radę ze wszystkimi plamami, wypróbuj kapsułki Ariel Pods 3 w 1, które w pełni rozpuszczają się w wodzie, a dzięki potrójnie skoncentrowanemu działaniu piorącemu sprawią, że Twoje ulubione tkaniny z powrotem będą czyste i świeże. Udanego grillowania!

Przeczytaj również:

Przepisy na przekąski na imprezę

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

ja zaopatrzyłam sie w cerate na stoł tylko wystarczy wilgotna sciereczka i gotowe :) natomiast zostaja do zmywania szkło i porcelana oraz sztucce pomaga w tym fairy( bo na działce nie posiadam zmywarki) imprezki sa fajne tylko to sprzatanie jest koszmarem dlatego trzeba sobie ułatwiac zycie

  • Zgłoś

Rzeczywiście grillowanie ze znajomymi i rodziną to sama przyjemność do momentu czyszczenia grilla :-)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej