Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

7 sposobów na to, by jak najlepiej wykorzystać niewielki ogródek lub balkon

7 sposobów na to, by jak najlepiej wykorzystać niewielki ogródek lub balkon

0
Masz wielkie plany na lato, ale dysponujesz tylko niewielkim ogródkiem, balkonem, tarasem lub patio? Mamy dla Ciebie dużo sprytnych pomysłów, które pomogą Ci wykorzystać nawet niewielką przestrzeń na zewnątrz.
Długie letnie dni sprawiają, że chcemy otworzyć okna i drzwi na oścież i cieszyć się promieniami słońca – zwłaszcza wtedy, gdy mamy trochę więcej wolnego czasu w domu. Pragniemy zaprosić przyjaciół i znajomych, bawić się na dworze z dziećmi lub wnukami w czasie wakacji, organizować spontaniczne przyjęcia z grillowaniem lub po prostu posiedzieć na świeżym powietrzu, czytając książkę i relaksując się – czyli robić dokładnie to, czym uwielbiamy się zajmować latem.

Ale co zrobić, gdy Twój ogródek, taras lub balkon mają raczej niewielkie rozmiary? Na szczęście jest mnóstwo ciekawych pomysłów, dzięki którym uzyskasz wspaniałe efekty, bez względu na to, jak niewiele miejsca masz do dyspozycji.

1. Wykorzystaj ściany
Zasadzenie letnich roślin, kwiatów, a nawet warzyw w wariancie pionowym pomoże Ci zaoszczędzić miejsce, a przy tym stworzyć niezwykle piękną, naturalną dekorację. Przymocuj doniczki do ogrodzenia za pomocą śrub lub haków, wykorzystaj wiszące donice lub pozwól roślinom piąć się po ścianach. Możesz też użyć stojaka-drabiny, który pomieści wiele różnych doniczek, a zajmie tylko niewielki fragment podłogi.

2. Ustaw mnóstwo doniczek
Nawet najmniejszy betonowy balkon może zmienić się w kwitnącą oazę z doniczkami, korytkami i skrzynkami pełnymi letnich roślin, kwiatów, ziół i warzyw. Połącz drewno, terakotę i ceramikę, by uzyskać naturalny, a przy tym zachwycający efekt.

3. Przemaluj swoją letnią oazę
Użyj specjalistycznej farby zewnętrznej z marketu budowlanego lub sklepu ogrodniczego, aby odnowić ściany i ogrodzenia, a także deski, doniczki oraz meble ogrodowe – w ten sposób ożywisz i uatrakcyjnisz nawet niewielką przestrzeń. Najlepiej wybierz 2-3 kolory, aby zachować spójność kolorystyczną.

4. Wykorzystaj efekty optyczne
Farba zewnętrzna może też pomóc Ci stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Niebieskie ściany lub ogrodzenia wizualnie zlewają się z niebem, co sprawia, że ich krawędzie stają się mniej widoczne. Spróbuj też zaobserwować, w którym miejscu pada światło słoneczne i pomaluj ten obszar na biało. Dzięki wykorzystaniu naturalnego odbicia światła Twoje letnie królestwo będzie wydawać się większe.

5. Wybierz odpowiednie meble
Jeżeli uwielbiasz przyjmować gości, ale obawiasz się, że stoły i krzesła ogrodowe zajmują za dużo miejsca, poszukaj ich składanych wersji, takich jak metalowe zestawy bistro, które można zawiesić na ścianie lub schować, kiedy nie są potrzebne. Zwykle plastikowe meble można bez problemu układać jeden na drugim, a poza tym łatwo je wyczyścisz – wystarczy umyć je ciepłą wodą z dodatkiem kropli płynu do mycia naczyń Fairy Original , aby wyglądały na nieskazitelnie czyste. Jeżeli przestrzeń w Twoim letnim królestwie jest wyjątkowo mała, ławka z miejscem do przechowywania lub solidny zewnętrzny stolik kawowy mogą pełnić rolę dodatkowego siedziska, podobnie jak poduszki, które możesz ułożyć na podłodze, kiedy wnuki przyjdą do Ciebie z wizytą.

6. Wykorzystaj sztuczne rośliny
Sztuczna trawa to świetny pomysł w przypadku niewielkich tarasów, ogródków lub balkonów. Może natychmiast odmienić takie miejsce, nie wymaga dużo pracy ani użycia narzędzi i urządzeń, takich jak kosiarki do trawy lub nożyce. Poza tym pozostaje zielona przez cały rok i można ją położyć na powierzchni wykonanej z drewna, betonu lub kamienia, albo bezpośrednio na ziemi.

7. Zawieś światełka
Rozświetl swoje królestwo, zawieszając w nim efektowne zewnętrzne oświetlenie. Pomyśl o zamontowaniu sznura lampek nad głową lub wzdłuż ścian, aby nie zagracać tej przestrzeni. Możesz też użyć lampek zasilanych energią słoneczną, które włączają się automatycznie, gdy zachodzi słońce.

Czy masz jakieś dobre pomysły, jak najlepiej wykorzystać niewielki ogródek, balkon lub patio? Podziel się nimi w polu komentarza poniżej.


0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie