Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Co zabrać na piknik?

co-zabrac-na-piknik
0
Pikniki i wycieczki to świetna zabawa. Na jakiś czas opuszczamy naszą okolicę, relaksujemy się i spędzamy czas razem! Świeże powietrze sprawia, że wszyscy stają się głodni, musimy więc zabrać ze sobą dużo jedzenia. Przekonasz się, że wszystkie przekąski, które przygotowałaś z dziećmi w domu, będą cieszyły się dużym powodzeniem.

Jedną z naszych najprzyjemniejszych letnich atrakcji są pikniki, których tradycja sięga kilkuset lat. Stały się popularne w Europie i na całym świecie w XX wieku. Nie ma nic lepszego od napawania się słońcem, jedzenia lodów, grania w badmintona i frisbee.

Kiedy przygotowujemy jedzenie na piknik, nie musimy poprzestawać na kanapkach, chociaż można też wymyślić je na nowo - zamiast zwykłego masła lub margaryny, zrób z dziećmi kremowy serek z przyprawami lub majonez jajeczny. Są łatwe do przyrządzenia, więc zadanie to możesz powierzyć dzieciom, kiedy dasz im składniki! Zadbaj o dodanie dużej porcji warzyw na kanapki - masz duży wybór! I nie zapomnij zapakować swoich potraw w lodówkę turystyczną, żeby uchronić je przed upałem!

Klopsiki są łatwe do przyrządzenia - dzieci mogą ulepić kule, które można później usmażyć i nadziać na pałeczki koktajlowe z papryką, ogórkiem lub serem!

Możemy przygotować bardziej wyszukane dania, jak np. małe tartletki, lekkie sałatki ze świeżymi warzywami, kawałki pizzy ze świeżym pesto i pomidorkami cherry. Dzieci mogą być naprawdę kreatywne, jeżeli chodzi o przybranie.

Nie zapomnij o deserach! Najlepiej zabrać coś, co nie będzie się lepiło, ani się nie roztopi. Przygotuj lekką sałatkę owocową, upiecz babeczki lub ciasto.

Nie zapomnij zabrać innych niezbędnych rzeczy, jak koc, plastikowe talerze i kubki (ale nie jednorazowe!), sztućce i środek odstraszający komary! A po uczcie i zabawach dzieci mogą dowiedzieć się czegoś na temat ochrony środowiska - poproś, by sprzątnęły śmieci i resztki jedzenia.

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz