Zdrowe przepisy dla dzieci

Zdrowe przepisy dla dzieci

Zdrowe posiłki to najlepszy sposób na zapewnienie naszym dzieciom zdrowego i zrównoważonego rozwoju. Nie mamy łatwego zadania, ponieważ sklepy i stołówki szkolne oferują wiele kuszących i smakowitych przysmaków, które wcale nie są zdrowe. Przygotujmy talerz pełen siły i zdrowia dla najważniejszych osób na świecie! A oto przepisy dla naszych dzieci!


Aby upewnić się, że nasze dzieci będą prawidłowo funkcjonować przez cały dzień i prawidłowo się rozwijać, musimy nie tylko zaspokoić ich apetyt, ale również dostarczyć im niezbędnej dawki energii. Kluczowe znacznie w każdej zdrowej diecie ma przestrzeganie tych samych wymogów, jakimi kierujemy się ustalając dietę dla dzieci. Unikanie słodkich napojów i ograniczanie spożycia tłuszczów to ważna i świadoma decyzja całej rodziny. Wprowadzenie dostatecznych ilości owoców, warzyw, pokarmów bogatych w błonnik i niezbędne białka jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, ponieważ wzorce z dzieciństwa zostają z nami na całe życie.

Kurczak w brokułach z makaronem
Zdrowe i smaczne potrawy muszą stanowić zrównoważone źródło energii, z odpowiednią proporcją białek, węglowodanów i tłuszczów. Kurczak w brokułach może być idealnym daniem głównym, ponieważ dzieci polubią jego pyszny smak. Brokuły są również bogate w błonnik i wapń oraz witaminę A i C. Mają wysoką wartość odżywczą, a w połączeniu z chudym mięsem z kurczaka dostarczają wiele energii. Można je podawać z makaronem, który dzieci lubią jeszcze bardziej.

Potrzebujemy 0,5 kg piersi z kurczaka i 0,5 kg brokułów. Najpierw gotujemy brokuły, później dodajemy je do mięsa, które wcześniej przyrumieniamy na oleju. Kiedy jest gotowe, dodajemy sól, pieprz i trochę śmietany do smaku. Można posypać potrawę tartym serem lub dodać trochę czosnku.

Owocowy koktajl mleczny na śniadanie
Śniadanie stanowi ważną pozycję w naszej codziennej diecie i możemy wprowadzić smaczne i „bardziej pożywne” produkty, aby nasze dzieci dobrze zaczęły dzień. Owoce są dobrym dodatkiem do innych potraw lub same w sobie mogą być podane jako smaczne śniadanie. Dodanie płatków zbożowych do owocowego koktajlu mlecznego sprawi, że posiłek stanie się bardziej treściwy i smaczny. Zmiksuj jednego banana, pół kubka jogurtu naturalnego i ćwierć kubka płatków zbożowych w blenderze, dosłódź do smaku odrobiną miodu. Otrzymasz nie tylko zdrowe i sycące śniadanie, ale idealnie trafisz w gusta swojego dziecka.

Pamiętaj o tym, że złe odżywianie w dzieciństwie może mieć poważne konsekwencje przez całe życie. Posiłki dla dzieci muszą nie tylko być smaczne i atrakcyjne, ale muszą też zaspokoić ich wszystkie potrzeby rozwojowe i fizjologiczne.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

A ja mam 4 dzieci w wieku 2 lata, 3 lata, 6 lat i 8 lat i od niedawna na kolacje robię 2 talerzyki jeden z różnymi rodzajami wędlin i serów oraz drugi z różnymi warzywami pokrojonymi w plasterki . Dzięki temu dzieci czują że mogą trochę same decydować i nie są zmuszane do jedzenia . O dziwo dzieci chętniej jedzą :)

  • Zgłoś

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.