Przepisy na babeczki

Przepisy na babeczki

Chociaż większość z nas uwielbia ciastka, rzadko możemy poświęcić kilka godzin na ich przygotowanie. Na szczęście istnieją przepisy, które polubimy wszyscy. Na przykład babeczki: są nie tylko smaczne, ale też proste i szybkie do przyrządzenia.


Składników do przygotowania babeczek nie waży się indywidualnie, ale w stosunku do siebie, używając do tego zwyczajnej filiżanki. Panie domu z bogatą wyobraźnią stworzyły wiele różnych przepisów, więc jeśli chcesz zrobić babeczki nie musisz trzymać się podstawowego przepisu – możesz stworzyć swój własny.

Babeczki jabłkowe
Jesień to sezon na ciasta z jabłkami. Oprócz tradycyjnej szarlotki babci, zawsze możesz przygotować jabłkowe babeczki. Użyj filiżankę o pojemności 300 ml, odmierz 1 filiżankę brązowego cukru, jedną filiżankę białej mąki oraz jedną filiżankę utartych jabłek (w przybliżeniu 2-3 jabłka). Następnie starte jabłka wymieszaj z 3 jajkami i dopraw małą łyżeczką cynamonu. Potem dodaj mąkę i cukier do mieszanki. Wymieszaj ciasto, nasmaruj foremki masłem i przelej do nich ciasto. Babeczki piecz przez 40 minut w temperaturze 180 °C.

Babeczki orzechowo- kakaowe
Oprócz ciast z jabłkami o tej porze roku równie popularne są ciasta z orzechami włoskimi! Łatwo zrobić takie babeczki zanim rodzina wróci do domu. Wymieszaj pół filiżanki cukru i 15 dkg masła z jednym całym jajkiem, następnie dodaj dwie filiżanki mąki, pół filiżanki zmielonych orzechów włoskich, 2 łyżki stołowe kakao, pół filiżanki mleka i opakowanie proszku do pieczenia. Piecz w nasmarowanych masłem foremkach przez 25 minut w temperaturze 180 °C.

Łatwe babeczki makowo-orzechowe
Wymieszaj 1 filiżankę mleka, cukru i mąki z pół filiżanki maku i orzechów włoskich, dodaj 1 jajko i 2/3 opakowania proszku do pieczenia. Wymieszaj wszystko i następnie piecz przez 20 minut w temperaturze 200 °C. Przygotowanie babeczek makowo–orzechowych nie zajmie ci więcej niż pół godziny.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

ja próbowałam upiec babeczki lecz mi nie wychodziły tak więc może kiedyś się jeszcze raz skuszę na pieczenie ich

  • Zgłoś