Letnie owoce skarbnicą witamin!

Letnie owoce skarbnicą witamin!

Pełnia letniego sezonu to idealny czas, aby zmienić swoją dietę nie tylko na lżejszą i świeższą, ale także na… słodszą! Warzywno-owocowe stragany kuszą nas w tym okresie różnorodnością kolorów, zapachów i smaków. A to za sprawą sezonowych owoców, którymi latem sowicie obdarza nas natura. Co zawierają? Czy są zdrowe? I czy naprawdę nie tuczą?


Letnie owoce to prawdziwa bomba witamin, mikroelementów i innych składników, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Warto włączyć je do swojej diety i korzystać z ich dobroczynnego wpływu na nasz organizm. Musimy jednak pamiętać o podstawowej zasadzie: nie wolno jeść nieumytych owoców. Mogą zawierać one kurz, brud, a także przenoszone przez owady i ślimaki bakterie i drobnoustroje. Należy je myć krótko pod bieżącą wodą oraz nie przechowywać zbyt długo, ponieważ z czasem tracą witaminy. Pamiętając o tych zasadach możesz śmiało włączyć je do codziennego menu.

Niekwestionowaną królową letnich owoców jest truskawka. Stanowi bogate źródło witamin A, B i C, wpływa na obniżenie ciśnienia krwi oraz złego cholesterolu. Co ważne, spożywanie truskawek ułatwia przyswajanie żelaza, a także odtruwa nasze organizmy. W truskawce znajdziesz także sojusznika w walce o szczupłą sylwetkę. Jeśli masz ochotę na słodki deser, postaw na truskawki! 100 gram tych owoców to zaledwie 29 kalorii. Dodatkowo, dzięki zawartości soli organicznych możesz liczyć na poprawę przemiany materii oraz korzystny wpływ na naturalną florę bakteryjną, którą zapewnią pektyny. Ulubiony czerwony owoc Polaków to także ochrona przed anemią, schorzeniami reumatycznymi, dolegliwościami nerek i wątroby oraz kamicy dróg moczowych.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Owoce jagodowe, do których - oprócz truskawek - zaliczamy także poziomki, maliny, porzeczki, borówki, jeżyny i jagody, zawierają dużą ilość witamin A, C i E oraz flawonoidy, które wzmacniają odporność, zapobiegają niszczeniu komórek i przeciwdziałają  starzeniu się organizmu. Mają także sporą ilość składników mineralnych takich jak potas i magnez, dzięki którym łatwiej możemy przeciwdziałać skurczom mięśni. Minerały te działają także antystresowo! Maliny oraz borówki amerykańskie polecane są także kobietom w ciąży ze względu na wysoką zawartość kwasu foliowego. Trzeba jednak pamiętać, że owoce jagodowe zawierają dużo cukru.

Na straganach kupić możemy również agrest, który świetnie działa na poprawę trawienia, przyspiesza metabolizm i jest bogatym źródłem witaminy C oraz żelaza. Śliwki natomiast pomagają chronić nas przed chorobami serca i miażdżycą, spowalniają starzenie się skóry i są naturalnym lekarstwem dla osób cierpiących na zaparcia. Wiśnie dostarczą nam kwasu foliowego, magnezu, cynku i potasu, a morele poprawiającego nasz wzrok i wzmacniającego system immunologiczny beta-karotenu.

Letnie owoce są więc prawdziwą, naturalną skarbnicą witamin i składników pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Jeśli codziennie zagoszczą na Twoim stole, będzie nie tylko bardziej estetycznie, kolorowo, słodko i wesoło, ale także zdrowo!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.