Jak zrobić dżem z pomarańczy?

Jak zrobić dżem z pomarańczy?

Czy na początek dnia jest coś lepszego od domowego, słodko gorzkiego dżemu na gorącym toście z masłem?


Potrzebujesz:

  • 6 pomarańczy
  • 1 cytrynę
  • 3 litry wody
  • 2kg cukru

Krok 1: Umyj pomarańcze oraz cytrynę i wytrzyj do sucha. Przekrój owoce na połówki i wyciśnij z nich cały sok. Przecedź sok i wlej go do dużego rondla. Dodaj wodę i wymieszaj. Zachowaj pestki i miąższ z soku.

Krok 2: Za pomocą łyżeczki wydobądź cały pozostały w połówkach owoców miąższ i umieść go wraz z pestkami i kawałkami miąższu z przecedzonego soku na kawałku gazy wielkości chusteczki do nosa. Zbierz wszystkie cztery rogi gazy i zwiąż tworząc rodzaj małego woreczka.

Krok 1 Krok 2

Krok 3: Pozostałe po owocach skórki pokrój na drobne paseczki i dodaj o rondla. Przywiąż woreczek z gazy do rączki rondla, tak aby jego zawartość zanurzona była w soku. Doprowadź sok do wrzenia, zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez 1½–2 godziny, aż ilość płynu zredukuje się o połowę. Zdejmij rondel z ognia.

Fairy Sensitive Chamomile & Vit E
Fairy Sensitive
(2660)

Fairy Sensitive Płyn do mycia naczyń

Odkryj teraz!

Krok 4: Odwiąż woreczek od rączki rondla, wyciśnij cały zgromadzony w nim płyn i resztę wyrzuć.

Krok 3 Krok 5

Krok 5: Dodaj do soku cukier, wstaw ponownie rondel na kuchnię i mieszaj na średnim ogniu, aż do rozpuszczenia się cukru. Następnie zwiększ ogień i podgrzewaj przez kolejne 30 minut.

Krok 6: Wstaw spodeczek do zamrażarki na 10 minut. Następnie wyjmij go i nałóż na niego niewielką ilość przygotowywanej mikstury. Wstaw do lodówki na 5 minut. Dżem będzie gotowy, jeśli na powierzchni schłodzonej próbki utworzy się marszcząca i sprężynująca pod naciskiem palca skórka. Jeśli skórka się nie utworzy, należy podgrzewać miksturę przez kolejne 5 minut i powtarzać test, aż do uzyskania pożądanej konsystencji.

Krok 7: Przestudź dżem przez 5 minut, a następnie rozlej do wysterylizowanych słoiczków i szczelnie zamknij.

Krok 7

© Gallo Images

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Przepis wydaje sie byc ciekawy i prosty do zrobienia :) dzieciaki u mnie lubia dżemy i pomarancze wiec ten pomysl powinien byc idealny dla nich :)

  • Zgłoś

mmm bardzo ciekawy przepis trzeba będzie wypróbować ;)

  • Zgłoś

Będę robićmam nadzieję że wyjdzie pyszny

  • Zgłoś

Zrobiłam i wyszedł pyszny :)

  • Zgłoś

Wygląda ładnie ale wolę swój przepis na dżem pomarańczowy.Wygląda zupełnie inaczej bo dużo w nim miąższu A skórka starta na drobniutkiej tarce.Przed włożeniem do słoików dodaję jeszcze płatki migdałów ....PYSZNE ! POLECAM !

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej