Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw

Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw?

Każdy rodzic wie, jak trudno nakłonić dzieci do jedzenia duszonych warzyw lub potraw z warzywami w ogóle mimo, że rozwijające się organizmy dzieci potrzebują błonnika i witamin, które zawarte są w tego typu potrawach.


Należy sobie uświadomić, że my, jako rodzice jesteśmy poniekąd winni, że przeciery nie zajmują takiego miejsca w tygodniowym jadłospisie dzieci, jakie zajmować powinny. Mamy często złe wspomnienia ze stołówkowego jedzenia od koperkowego przecieru z dyni do przecieru z kapusty. Mając świadomość, jak ważne są warzywa w codziennej diecie naszych dzieci, chcielibyśmy zmienić obraz spaczony przez złe doświadczenia, aby dzięki wspólnemu gotowaniu dziecko poznawało jak dobrze może wpływać wspólne gotowanie na codzienne życie rodzinne.

Nic dziwnego, że większość z nas nawet nie chce myśleć o jedzeniu niesmacznych przecierów. Przyrządzanie zasmażki, podsmażanie cebuli i mąki z pewnością nie należy do ulubionych zajęć gospodyń domowych. Znacznie prościej byłoby przecież robić przeciery z utartych już produktów. Alternatywą dla tradycyjnych przecierów jest gotowanie na parze, które pozwala zachować w jedzeniu wartościowe substancje i witaminy, a dodatkowo pozostawia bez zmian ich konsystencję, kolor i kształt. Warzywa gotowane w ten sposób mają wyrazisty smak, nie wymagają nieskończonego gotowania i blendowania.

Zróżnicowanie
Nie musimy trzymać się starych przepisów, ani utartych reguł żywieniowych. Warzywa możemy przyrządzać z makaronami lub pieczywem albo też gotować na parze wraz z innymi warzywami, odpowiednio przyprawiając. Pozwólmy dzieciom stopniowo poznawać nowe smaki, wtedy od samego początku będą otwarte na innowacyjne rozwiązania.

Fairy Platinum Lemon Tabletki do zmywarki 10 sztuk
Fairy All in One Platinum
(4278)

Fairy All in One Platinum Tabletki do zmywarki

Odkryj teraz!

Bądźmy sprytne!
Czasami jesteśmy zmuszeni do stosowania najróżniejszych rozwiązań, aby dać dziecku posiłek, który jest pożywny i zdrowy. To, czego dziecko nie widzi, tego również nie rozpozna i nie odrzuci. Dlatego jeśli dziecko nie lubi pewnych warzyw, możemy je ""przemycić"" w kremowych zupach, gęstych daniach czy puree ziemniaczanym, marchewkowym lub brokułowym lub w kotletach mielonych.

Zaangażujmy dzieci do przyrządzania jedzenia!
Rozmawiajmy z dziećmi o produktach, które są w domu i wymyślmy wspólnie danie, które moglibyśmy z nich razem zrobić. Pokrójmy warzywa w różne kształty, z których później ułożymy na talerzu ludzika, ciuchcię, buźkę, motylka - wzbogacą one spożywany posiłek o dodatkową zabawę. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zdrowo się odżywiało w przyszłości, już teraz popracuj nad tym, aby polubiło dania z warzywami.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Mój syn zje wszystkie warzywa pod warunkiem, że są gotowane(ziemniaki, kalafior, brokuły, marchewka, fasolka szparagowa, bób, groszek zielony)

  • Zgłoś

Moje dzieci to mega niejadki. ..nie da się nic przemycić. ..jedynie czasem jak oglądają bajki to coś zjedzą. ..wiem ze to nie pedagogiczne ale coś się nie robi...

  • Zgłoś

Jak ja się cieszę, że mój mały nie ma oporów przed jedzeniem warzyw :) sam z siebie. A marchewkę i ziemniaki wprost uwielbia :))

  • Zgłoś

Każdy rodzic wie, jak trudno nakłonić dzieci do jedzenia duszonych warzyw lub potraw warzywnych w ogóle, chociaż rozwijające się organizmy dzieci potrzebują witamin i błonnika zawartych w tego typu potrawach

  • Zgłoś

amazing.. thumbs up!!

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej