Co na drugie śniadanie do szkoły

Co na drugie śniadanie do szkoły?

Zasady zdrowego odżywiania naszych dzieci trzeba świadomie wprowadzić do codziennych posiłków. Staje się to trudne, kiedy dziecko jest poza domem. Większość z nas przygotowuje dzieciom drugie śniadanie do szkoły, ale co należy włożyć do pojemnika na kanapki?


Zrównoważona i urozmaicona dieta stanowi ważny element zdrowego stylu życia, zaś szkolne posiłki często nie zaspokajają potrzeb dzieci. Nie zawsze są bogate w witaminy i zdrowe składniki, a poza tym dzieci ulegają pokusie wybierania alternatywnych opcji wobec szkolnych obiadów. Idą do szkolnego sklepiku, gdzie mogą łatwo wydawać kieszonkowe na słodycze lub słone przekąski. Takie produkty mogą być atrakcyjne i smaczne, ale nie są dobre dla organizmu.

Najlepiej codziennie zapakować im drugie śniadanie i przekąski, zwłaszcza wtedy, gdy dzieci zostają po zajęciach aż do późnego popołudnia lub wieczora. Jeżeli wykażemy się przedsiębiorczością i nie będziemy bezwzględnie przestrzegać własnych zasad, możemy znaleźć opcje, które dzieci uznają nie tylko za zdrowe, ale również smaczne.

Zwykle dajemy im kanapki z wędliną. Kanapki będą bardziej smaczne i zdrowe jeśli dodamy ser, sałatę i pomidory, aby kanapka nie tylko zaspokajała głód, ale żeby jej jedzenie było przyjemnością. Dobrym pomysłem jest zapakowanie owoców, pokrojonych jabłek, pomarańczy obranych ze skórki lub winogron, które dzieci mogą przekąsić, kiedy nie są zbyt głodne. Chociaż dzieci uwielbiają banany, nie lubią ich jeść w szkole, więc zwykle rozgnieciony banan ląduje w szkolnej torbie.

Nie pakuj czekolady ani słodyczy do pojemnika na kanapki, ponieważ to nic innego, jak węglowodany, które są niezdrowe i psują dzieciom apetyt. Niestety zawsze znajdzie się kilkoro dzieci, które je mają i poczęstują innych, ale w tym przypadku trzymaj się swoich zasad! Na deser możesz równie dobrze dać im batony muesli, pełnoziarniste herbatniki, suszone owoce – bardzo popularny jest również batonik zbożowy. Zdrowie dzieci jest bardzo ważne. Zapakuj im drugie śniadanie, które lubią, a nie będą chodzić do sklepiku.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Moje dzieci jadaja kanapki lecz zwielka przykroscia ,wola buleczki słodkie i paczki,widze ze musze troszeczke bardziej się postarać ....

  • Zgłoś

Moja Zuzia od małego jest uczona co jest dobre a co złe (może nie do końca złe, ale zdrowe) i co je się z umiarem, a czego należy unikać. Jakoś nie mamy z tym problemu, a poszła teraz do 1 klasy. Nie daję jej słodyczy do szkoły, mamy umowę - jeden dzień (u nas to piątek) dostaje coś słodkiego np. chlebek z nutellą, kinderka czy cukierka. Cieszy się tego dnia i wie że jutro już sobota i może pospać :)

  • Zgłoś

Ja również dbam o to co moje dzieci jedzą. Pojutrze mój starszy syn zaczyna swoją przygodę ze szkołą. Niestey w ostatnim czasie ma okres niejadka. Wszystko mu nie smakuje. Martwi mnie więc ta szkoła. Będę dawać mu kanapki z serem, wędliną. Jabłko, marchewką i to wszystko co moje dziecko w ostatnim czasie uznaje za jadalne. Mam nadzieję, że jest to okres przejsciowy i znow zaczną mu smakować warzywa, owoce i moje wypieki.

  • Zgłoś

Jestem mamą, dbam o to ,żeby moje dzieci odżywiały się zdrowo. Każdy posiłek przygotowuję sama, odpowiednio wybieram produkty i czytam skład każdego produktu. Kanapka na drugie śniadanie jest najlepsza z pieczywa wieloziarnistego, świetne jest ciemne pieczywo. Zawsze dokładam jabłko jest świetne, kiedy dziecko jest zmęczone i podnosi poziom cukru, marchewka pokrojona w paseczki. Moje dzieci uwielbiają suszone owoce: jabłka. morele i żurawinę. Koniecznie woda!

  • Zgłoś

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.