Chipsy domowej roboty

Chipsy domowej roboty

Dorośli lubią chrupać przekąski tak samo jak dzieci.


Zamiast niezdrowych i tuczących chipsów, spróbuj zaspokoić swój apetyt zdrowymi przekąskami. Warzywne i owocowe chipsy to wspaniały pomysł, zwłaszcza jeśli są domowej roboty. Z naszymi przepisami na domowe chipsy możesz zostać prawdziwą kulinarną czarodziejką!

Chipsy warzywne lub owocowe
Warto spróbować kilku rodzajów warzyw, aby spośród wielu przepisów wybrać ten najbardziej smakujący naszej rodzinie. Z ziemniaków można zrobić chipsy, łudząco podobne w smaku do tych dostępnych w sklepie, należy jednak pamiętać, że przekąska przyrządzana w głębokim oleju, a później posypywana solą i papryką nie należy do najzdrowszych. Próbujmy przyrządzać nasze domowe chipsy przy użyciu jak najmniejszej ilości tłuszczów - oraz w miarę możliwości - w piekarniku. Unikajmy nadmiernego przyprawiania i solenia, wybierajmy raczej takie warzywa, których smak po pieczeniu nie traci na intensywności. Marchew i słodkie ziemniaki są nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Domowe chipsy można również zrobić z włoskiej kapusty lub słodkiej kalarepy. Możemy podać je na słono, ale możliwe jest także wyczarowanie słodkiej marchewki. Warzywa możemy zaserwować z cynamonem, wanilią lub innymi dodatkami. Nie tylko warzywa nadają się do produkcji domowych chipsów, można wykorzystać do tego również owoce. Jabłko pokrojone na cienkie plasterki w mgnieniu oka może zostać zamienione w chipsy jabłkowe, które z dodatkiem miodu i cynamonu będą stanowić zdrową przekąskę dla dzieci.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Przygotowanie
Podstawową zasadą chipsów domowych jest pokrojenie owoców lub warzyw w jak najcieńsze kawałki. W przypadku twardszych warzyw najlepiej skorzystać z krajalnicy do ogórków. Obróbka takich warzyw przy użyciu noża trwa zdecydowanie dłużej, w dodatku trudniej osiągnąć odpowiednią grubość. Jeśli zamierzamy smażyć chipsy w oleju, osuszmy w pierwszej kolejności dokładnie warzywa, aby zapobiec sklejeniu się plasterków. Należy pamiętać, że smażenie trwa bardzo krótko, w gorącym oleju jedna porcja przyrządzana jest w przeciągu pół minuty. Warzywa szybko tracą swą wilgotność, uważajmy więc, aby ich nie spalić! W piekarniku chipsy pieczą się wolniej, ale za to w zdrowszy sposób. Przed podaniem doprawmy warzywa i owoce, jeśli zrobimy to przed smażeniem, wpłyniemy na czas smażenia i nasze chipsy mogą się przez to przypalić. Spróbuj sama i zobacz jak przyjemnie jest podjadać własne chipsy w trakcie popołudniowego oglądania telewizji lub spotkania z przyjaciółmi.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.