Alergie pokarmowe u dzieci

Alergie pokarmowe u dzieci

Nieprzyjemna reakcja organizmu po zjedzeniu jakiejś potrawy niekoniecznie oznacza alergię pokarmową, ale musimy uważać, ponieważ na rynku dostępnych jest wielu sztucznych produktów spożywczych, które mogą później powodować wiele problemów.


Alergie pokarmowe najczęściej zdarzają się u niemowląt i małych dzieci. Szanse wystąpienia alergii są wyższe w rodzinie, w której już zdarzały się takie przypadki, zatem ważny jest również czynnik dziedziczny. Jednak rodzice cierpiący na alergie niekoniecznie muszą mieć alergiczne dzieci. Przedwczesne odstawienie dziecka od piersi z pewnych powodów zwiększa ryzyko alergii, ponieważ wprowadzenie nieznanych białek i „dorosłych” pokarmów może być źródłem chorób. Wybieranie pokarmów o niewielkiej wartości odżywczej może być jedną z głównych tego przyczyn.
Niemowlęta mogą reagować alergicznie na białka, natomiast starsze dzieci są bardziej wrażliwe na mięso, gotowane potrawy lub cytrusy.

Czym jest alergia?
Alergia stanowi reakcję organizmu na spożywanie pokarmów, które są trudne do przetworzenia lub strawienia. Indywidualne objawy zależą od kilku rzeczy. Powinniśmy uważać na bóle brzuszka, niespokojny sen i biegunkę u niemowląt, zmęczenie i infekcje oddechowe u dzieci starszych. Sucha, zaczerwieniona skóra i wysypka – małe czerwone krostki – są również objawami alergii pokarmowej.
 
Jeżeli zauważysz któryś z tych objawów, odwiedź lekarza specjalistę, aby dowiedzieć się, czy twoje dziecko ma alergię pokarmową, a jeżeli tak, na co konkretnie jest uczulone. Tej choroby nie można wyleczyć podawaniem leków. Można sobie z nią radzić wyłącznie poprzez zmianę stylu życia. Należy wyeliminować pokarmy, które wywołują reakcje alergiczne i wprowadzić pokarmy bogate w witaminy i minerały.

Warto wiedzieć, że przyszłe matki mogą wiele zrobić, aby zapobiec rozwojowi alergii u swoich dzieci. Muszą unikać alergenów i jeść ryby, jajka, orzechy i ser w umiarkowanych ilościach… Muszą też uważać na mleko! Po narodzinach dziecka, im dłużej karmimy piersią, tym bardziej zmniejszamy ryzyko alergii. W czasie karmienia piersią musimy uważać na to, co jemy, ponieważ pokarmy, które spożywamy wpływają również na niemowlaka.

Dzieci z alergią muszą przyzwyczaić się do specjalnej diety. Powinnyśmy zacząć możliwie jak najwcześniej i unikać traktowania alergii jak choroby, aby nasze dziecko zaakceptowało ją jako coś naturalnego i nie myślało o niej jak o problemie.

Porady:

- W czasie ciąży powinnyśmy unikać alergenów, takich jak orzechy!
- Jeżeli widzisz wysypkę rozwijającą się na skórze dziecka w czasie posiłku, możesz podejrzewać alergię pokarmową, ale nie panikuj!
- Jak najszybciej idź do lekarza, aby dowiedzieć się, na jaki rodzaj pokarmów uczulone jest twoje dziecko!
- Jeżeli w twojej rodzinie zdarzały się przypadki alergii, spróbuj przejść na dietę organiczną, która może znacznie zmniejszyć ryzyko alergii!
- Jeżeli twoje dziecko ma alergię pokarmową, cała rodzina powinna zmienić styl życia, aby pomóc dziecku przyzwyczaić się do „innej” diety.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

bardzo dobrym sposobem na unikniecie rozwoju alergii pokarmowej jest podawanie dziecku juz od pierwszych jej objawow probiotyku na alergie latopic, ktory pomaga we wlasciwym ksztaltowaniu sie flory bakteryjnej przewodu pokarmowego i uszczelnia scianki jelit, a tym utrudnia przenikanie alergenow, w kazdym razie ja podawalam go coreczce przez 3miesiace, po takiej kuracji alergia minela:)

  • Zgłoś

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.