Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Wielkie porządki w Twoim domu

Wielkie porządki w Twoim domu

0
Chcesz zrobić gruntowne porządki w swoim domu? Podpowiemy Ci, co zrobić, aby przebiegły szybko i były efektywne.
Zrób plan

Dobrze opracowana lista zadań to klucz do sukcesu! Zapisz w punktach, co dokładnie chcesz zrobić – na przykład umyć okna, wyprać dywany, posprzątać w szafach… Prace zapisz w kolejności od najbardziej wymagających do najlżejszych. Dzięki temu nie pogubisz się i niczego nie pominiesz, a wykreślanie z listy kolejnych wykonanych czynności da Ci poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Zerknij do kalendarza i wyznacz konkretny dzień. Możesz nawet rozplanować harmonogram godzinowy – o ile sądzisz, że będziesz w stanie go przestrzegać. Gotowy plan powieś w widocznym miejscu – na lodówce albo na lustrze w przedpokoju.

Uzupełnij zapasy środków czystości
Na kilka dni przed terminem wielkiego sprzątania dokładnie sprawdź zapasy w szafce z środkami czyszczącymi. Przeanalizuj listę zadań i zastanów się, czego będziesz potrzebować, aby w całości wykonać swój plan. Jeśli okaże się, że musisz uzupełnić zapasy – spisz wszystko, co trzeba będzie kupić. Zaopatrz się w wystarczającą liczbę ochronnych rękawic gumowych, ścierek, gąbek oraz worków na śmieci.

Mycie okien – tradycja i obowiązek
Wielkie sprzątanie nie obejdzie się bez mycia okien. To już niemal polska tradycja i obowiązkowy punkt na każdej liście. A więc do roboty! Wlej do miski ciepłą wodę i dodaj do niej odrobinę płynu do mycia naczyń, na przykład Fairy Extra Hygiene, który idealnie sprawdzi się w tej roli. Będziesz też potrzebować specjalnego sprayu do mycia okien (najlepiej zawierającego alkohol, dzięki któremu na powierzchni szyb nie powstaną smugi) i papierowych ręczników. Zacznij od umycia ram okiennych oraz parapetów, a później wodą z płynem dokładnie wyczyść szyby. Ostatnim etapem będzie spryskanie powierzchni sprayem i wypolerowanie ich na błysk. Nie zapomnij o wypraniu firanek i zasłon – od ostatniego prania stały się prawdziwym siedliskiem kurzu.

Pozbądź się brudu i roztoczy
Zajrzyj w zakamarki pod i za meblami, powycieraj wszystkie kąty. Wypierz koce, narzuty, ozdobne poduszki. Jeśli to możliwe, wypierz również dywany lub chociaż porządnie wytrzep je na dworze. Dzięki temu powietrze w mieszkaniu będzie nie tylko bardziej świeże, ale i zdrowsze.

Uporządkuj szafy
Zastosuj „metodę trzech pudeł”. Posegreguj ubrania w 3 osobnych kartonach: „te, które nosisz”, „do wyrzucenia” oraz „te, co do których nie podjęłaś jeszcze decyzji”. Ostatnie pudło schowaj na pół roku. Pozbądź się wszystkich rzeczy, których przez ten czas nie założysz chociaż raz – ewidentnie ich nie potrzebujesz.

Wykonaj plan raz a dobrze
Postaraj się zrealizować wszystkie punkty zapisane na liście. Nie odkładaj niczego na później. Jeśli narzucisz sobie odpowiednie tempo, uda Ci się osiągnąć cel. Jeżeli jednak czujesz, że w pojedynkę nie dasz rady – rozdziel obowiązki i zaangażuj do pomocy swoją rodzinę. Nie ma nic lepszego niż wspólna radość z dobrze wykonanej pracy.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie