Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak poradzić sobie z wiosennym bałaganem, który z pewnością zafundują Ci Twoje dzieci

usuwanie-uporczywych-zabrudzen
0
Po długiej, ponurej ziemie, cała Wasza rodzina będzie chciała spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety wiosenne aktywności idą w parze z trudnymi do usunięcia plamami i zabrudzeniami. Znamy jednak skuteczne sposoby, jak sobie z nimi szybko poradzić…

Na pewno cieszysz się, że Twoje dzieci będą teraz chętniej wychodziły na dwór i spędzały więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety nie można powiedzieć tego samego o dodatkowej pracy, która Cię czeka – pranie, sprzątanie, usuwanie uporczywych zabrudzeń… Spokojnie, nie przejmuj się, mamy kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z dodatkowymi obowiązkami w mgnieniu oka.

1.  Błoto, wszędzie błoto

Przedszkolaki uwielbiają kałuże i błoto! Rozgniatanie lepkiej mazi i skakanie po wodzie to jest to, co małe tygryski lubią najbardziej. Zamiast się denerwować i przejmować uporczywymi plamami, spraw swoim dzieciom sztormiaki i kalosze. W takim ubranku będą mogły godzinami skakać po kałużach i rzucać się błotnymi kulami, a Ty zamiast martwić się o plamy, będziesz mogła cieszyć się ich radosnym śmiechem.

Jak rozprawić się z błotem:

Naszykuj czyste i ciepłe ubrania na przebranie dla swoich dzieci i zostaw je w przedpokoju, przy drzwiach wejściowych. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych zabrudzeń w całym domu. Kiedy zdejmiesz z dzieci zabłocone ubrania i kalosze, odłóż je w suche i przewiewne miejsce, żeby wyschły – w ten sposób z łatwością usuniesz z nich błoto. Chęć wyczyszczenia ich od ręki może wydawać się kusząca, ale uwierz nam, kiedy błoto zaschnie z łatwością usuniesz je za pomocą szczotki i gąbki. Proste!

2. Ziemia, piasek i trawa

Zabawy na świeżym powietrzu są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego Twoich dzieci. Co więcej, kontakt z naturą, a co za tym idzie z różnymi bakteriami, wzmacnia ich system odpornościowy i sprawia, że rzadziej chorują. Musisz się jednak liczyć z tym, że zabawy na świeżym powietrzu są nieodłącznie związane z brudnymi rękami, paznokciami i kolanami. Radosne zabawy w ogrodzie, nie muszą jednak oznaczać ubrudzonych mebli, kanap i krzeseł…

Jak rozprawić się z ziemią i zabrudzeniami po trawie:

Ustaw obok drzwi wejściowych miskę z ciepłą wodą i mydłem. Wrzuć do niej zabawki, którymi Twoje dzieci bawiły się w ogrodzie i poproś, żeby wykąpały je przed odłożeniem na miejsce. W ten sprytny sposób Twoje dzieci niepostrzeżenie umyją brudne ręce i będą miały kilka dodatkowych chwil na świetną zabawę. Oczywiście, taka „kąpiel” nie usunie całego brudu spod paznokci, ale z pewnością z grubsza załatwi sprawę do wieczornego mycia. Trzymaj też zawsze pod ręką zmoczoną ściereczkę. Z jej pomocą szybko usuniesz ziemię, trawę i inne zabrudzenia z kolan dzieci. W wielu domach panuje złota zasada zdejmowania butów przed wejściem do domu. Warto się do niej zastosować, a dla pewności, zanim rozbrykana banda wpadnie do domu, warto też sprawdzić stan skarpetek…

3. Plamy po lodach

Trudno jest odmówić sobie i swoim dzieciom przyjemności zjedzenia lodowego rożka w słoneczny, wiosenny dzień – jednak rzadko które dziecko przejmuje się tym, że lody lubią kapać i brudzić ubranie… Truskawkowe, czekoladowe lub miętowe lody (albo słodki mix wszystkich trzech smaków) są źródłem trudnych do usunięcia plam, zwłaszcza z bawełnianych koszulek i spodenek, no chyba, że dysponujesz odpowiednią bronią…

Jak rozprawić się z plamami po lodach:

Jeśli masz taką możliwość namocz ubranie natychmiast po zabrudzeniu – zimna woda będzie w tym celu najlepsza, ponieważ lody mają w sobie dużo białka, które gorąca woda tylko „wtłoczy” w włókna tkaniny. Jeśli masz pod ręką mydło (mydło do rąk w zupełności wystarczy), nałóż je na plamę i energicznie potrzyj. Czynność powtarzaj, aż plama całkowicie zniknie. Jeśli masz trudności z jej usunięciem, nie pozwól tkaninie wyschnąć. Kiedy to się stanie, plama będzie niemalże niemożliwa do usunięcia. Kiedy będziesz już w domu, wrzuć do bębna pralki kapsułkę Ariel 3 w 1 – to skoncentrowany środek piorący, który doskonale usuwa plamy i nadaje tkaninom blask. I już! Problem z głowy. Czyste ubrania i świetny efekt prania przy minimalnym wysiłku. Kapsułki Ariel 3 w 1 są teraz dostępne w nowym, ekonomicznym opakowaniu, które jest bezpieczne dla dzieci – znajdziesz je w dobrych sklepach.

4. Następstwa udanego pikniku

Wszyscy uwielbiają pikniki – Ty też je polubisz, zwłaszcza, gdy poznasz skuteczny sposób na usuwanie trudnych plam! Trawa i błoto (tak, jeszcze więcej błota), plamy z soku, tłuszczu z kiełbasek czy hamburgerów, a nawet krew z poobcieranych kolan... To prawdziwe wyzwanie dla każdej mamy. Twoje dzieci prawdopodobnie nie ułatwiają Ci zadania i na ich ubraniach często znajdujesz cały zestaw powyższych plam. Na szczęście mamy na nie sprawdzony sposób.

Jak rozprawić się z następstwami pikniku:

Nie musisz namaczać plam, ani też uruchamiać prania wstępnego – po prostu wrzuć brudne ubrania do pralki i ustaw najwyższą temperaturę prania, w której można je prać. Ta sama metoda działania sprawdzi się w przypadku tłustych plam. W przypadku plam z krwi, zanim użyjesz środka piorącego, namocz ubranie w zimnej wodzie, a następnie pierz zgodnie z oznaczeniami na metce. Plamy z soków lub owoców są zazwyczaj trudne do usunięcia, więc nie warto eksperymentować. My znamy sprawdzony sposób: zrób pastę z 3 łyżek sody oczyszczonej i 1 łyżki wody. Nałóż ją bezpośrednio na plamę i delikatnie wetrzyj w włókna tkaniny. Pozwól paście trochę przeschnąć, pozostawiając ją na około 15 minut. Usuń pastę, przepłucz ubranie i zastosuj środek piorący. Następnie dokładnie wypłucz i nałóż wywabiacz plam. Potem wypierz ubrania w pralce, tak jak to zwykle robisz. Nie susz prania w suszarce, bo jeśli zostały na nich plamy, wysoka temperatura suszenia utrwali je na dobre. Zamiast tego rozwieś pranie na suszarce, najlepiej na świeżym powietrzu i w słońcu. Jeśli plamy okażą się wyjątkowo uporczywe i trudne do usunięcia, będziesz musiała powtórzyć krok z wywabiaczem plam, aż do uzyskania zadawalających rezultatów.

A jakie są Twoje sposoby, na radzenie sobie z wiosennymi zabrudzeniami? Bardzo chcielibyśmy je poznać – podziel się nimi w komentarzu poniżej!

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie