Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Szybkie sprzątanie domu

DesktopImage
0
Porządki, które zapewniają maksymalny efekt przy minimalnym wysiłku błyskawicznie poprawią wygląd twojego domu.

W naszych domach zawsze przydałyby się generalne porządki, ale rzadko mamy czas na to, żeby zająć się sprzątaniem każdego pomieszczenia. Poniżej podajemy kilka pomysłów na to, co można zrobić, aby bardzo szybko poprawić wygląd domu.


Pięć kroków do czystego domu

Sypialnie mogą często stanowić duże wyzwanie przy sprzątaniu, ale gdy nadejdzie pora snu, będą przytulne jak zawsze, nawet jeżeli nie wyglądają tak czysto jak pokoje hotelowe. Dlatego nie zadręczaj się bałaganem, jaki w nich panuje, jeżeli czasu wystarcza ci tylko na zajęcie się pomieszczeniami, w których przebywasz w ciągu dnia!


1 - Nastaw pranie. To może wydawać się uciążliwym obowiązkiem, ale możesz je przygotować w pięć minut, a zatem jest to świetny sposób na rozpoczęcie sprzątania. Dodaj pięknie pachnący środek do zmiękczania tkanin, co sprawi, że wieszanie prania stanie się później dużo przyjemniejsze (zwłaszcza gdy zimą musisz je suszyć w domu).


2- Odkurzanie dywanu. Przejedź odkurzaczem po salonie i ściągnij poduszki z kanapy, aby strząsnąć z nich kurz i okruchy. Pozwoli to również strzepnąć pyłki z samej kanapy, co sprawi, że salon będzie wyglądał jak po dokładnym sprzątaniu, chociaż tak naprawdę zajęło ono zaledwie kilka minut. Jeżeli wyciągnięcie odkurzacza to dla ciebie zawracanie głowy, pomyśl o kupieniu ręcznej zamiatarki do podłóg i dywanów, którą można szybko wyciągnąć na pięciominutowe sprzątanie w te dni, kiedy nie masz czasu na to, by walczyć z kablami w swoim odkurzaczu.


3 - Zrób porządek w ręcznikach. W przeciętnym domu łazienka szybko staje się przechowalnią zużytych ręczników kąpielowych! Zajrzyj tam, żeby zebrać wszystkie ręczniki do prania. Powieszenie świeżych ręczników dla każdej osoby zajmuje bardzo mało czasu, a sprawi, że łazienka będzie od razu wyglądała schludniej.


4 - Odwieś płaszcze. Nie pozwól, żeby bałagan zasypał cię już przy drzwiach. Dzieci zwykle rozrzucają kurtki i polary po całym domu, a poza tym wszyscy mamy zwyczaj wieszania zbyt wielu okryć na wieszakach w przedpokoju. A zatem poświęć dziesięć minut na przejrzenie ubrań, które tam wiszą. Odwieś do szafy kurtki wiosenne i letnie, aby można było łatwiej powiesić tam zimową odzież – lub odwrotnie, gdy zmieni się pora roku. Dzięki temu przedpokój będzie od razu wyglądał lepiej.


5 - Pozbieraj drobiazgi. Schody są miejscem, które przyciąga nieotwarte i niezamówione przesyłki reklamowe, na podłodze w salonie zbierają się zapomniane zabawki, zaś stół kuchenny jest prawie zawsze zaśmiecony papierami wszystkich domowników. Sprzątnięcie tych rzeczy sprawi, że każde pomieszczenie będzie od razu lepiej wyglądać i stanie się bardziej przestronne. Jeśli nie masz czasu na segregowanie tego bałaganu i odłożenie wszystkiego na właściwe półki i do szafek, przygotuj kosz lub pudełko na różne drobiazgi, aby je poukładać następnego dnia!

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz