Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Sprzątanie balkonu i tarasu

sprzatanie-balkonu-i-tarasu
0
Domy i mieszkania z tarasami oraz balkonami w upalne dni mają doskonałą wentylację, jak również stwarzają możliwość grillowania. Niestety łatwo gromadzi się na nich kurz, tłuste zabrudzenia oraz ptasie odchody naszych skrzydlatych sąsiadów, którzy wiją sobie gniazdka w przytulnych zakamarkach.

Sprzątanie balkonu oraz tarasu raz na kwartał zamiast raz do roku, bardzo ułatwi Ci pracę. Ponieważ większość z nas mieszka w blokach i nie chce zalać sąsiada z dołu podczas sprzątania, proponujemy sprzątanie najpierw na mokro, a następnie wycieranie do sucha.

1. Usuń zbędne przedmioty
Sprzątanie tarasu zacznij od usunięcia roślin oraz mebli.
Jeżeli mieszkasz na ostatnim piętrze, dobrym pomysłem przed wniesieniem do środka będzie przetarcie ich wilgotną ściereczką. W mieszkaniu na podłodze połóż kawałek folii, stare prześcieradło lub ścierkę, dzięki czemu nie zabrudzisz podłogi ani dywanu.

2. Posprzątaj kurz oraz wyrzuć śmieci
Następnie pozamiataj lub poodkurzaj taras, omieć pajęczyny, posprzątaj martwe owady i inne śmieci. Dobrym narzędziem do sprzątania tarasu lub balkonu będzie specjalnie do tego celu przeznaczony mop lub odkurzacz. Zawsze sprzątaj w kierunku z góry na dół, tak aby kurz i śmieci spadły na podłogę. W przypadku trudno dostępnych miejsc polecamy akcesoria do sprzątania z teleskopowym uchwytem. Zadbaj o dobre stosunki sąsiedzkie i nie zrzucaj śmieci na pobliski taras.

3. Umyj podłogę na balkonie
Użycie myjki ciśnieniowej jest kuszące, ale może nie być najlepszym pomysłem. Sąsiedzi nie będą zadowoleni jeżeli woda obfitym strumieniem będzie ściekała na ich taras lub balkon. Producenci konstrukcji balkonów oraz tarasów, nie rekomendują używania narzędzi, które do czyszczenia używają wody pod dużym ciśnieniem, gdyż może to powodować ubytki i odpryski na powierzchni podłogi. Z upływem czasu powierzchnia może ulec zniszczeniu i chłonąć wodę niczym gąbka. Połączenie jednej objętości wybielacza i wody oraz szczotka lub mop, pozwolą Ci dokładnie zdezynfekować fugi na podłodze oraz balustradę. Do mycia używaj mopa z wyciskaczem, zapobiegnie rozlewaniu wody. Jeżeli obawiasz się, że woda będzie spływała z Twojego balkonu, jego granicę możesz obłożyć zwiniętymi w rulon ręcznikami.

4. Zmyj środki czyszczące
Po zdezynfekowaniu, balkon umyj płynem do mycia i usuń zabrudzenia oraz tłuszcz. Na koniec użyj czystej wody, aby zmyć resztki płynu. Starymi ręcznikami wytrzyj powierzchnię balkonu do sucha.

5. Wyczyść grill
Przypalony tłuszcz z grilla zasyp na 24 godziny sodą oczyszczoną. Następnie użyj skoncentrowanego wybielacza lub produktu do usuwania tłuszczu, aby pozbyć się pozostałości zanieczyszczeń.

6. Umyj francuskie okna
Duże szklane drzwi można umyć mieszanką wody z octem lub płynem do mycia szyb. Skutecznie zmniejszysz liczbę smug używając do mycia okien ściągaczki do szyb. Wystarczy wykonywać ruchy w kształcie litery „S”, prowadząc ściągaczkę w kierunku z góry na dół.

Oczywiście najprostszym sposobem na utrzymanie Twojego tarasu lub balkonu w czystości jest zapobieganie gromadzeniu się zanieczyszczeń. Grill ustaw na macie, która będzie zapobiegała zabrudzeniom podłogi. Na podłodze połóż dywaniki, które łatwo można wytrzepać, odkurzyć lub wyprać. Przydatne do odstraszania ptaków mogą okazać się np. chińskie dzwoneczki.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie