Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Pranie nowych ubrań

Dla Ciebie od Ariel
pranie-nowych-ubran
0
Są nowe, cudownie miękkie i mamy ochotę natychmiast je założyć!

Ale czy to dobry pomysł? Czy nie powinno się wyprać nowych ubrań przed pierwszym założeniem? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Czy należy wyprać nową odzież przed pierwszym założeniem?
Tak, gdyż Twoja śliczna spódniczka lub cudny sweter mogą zawierać chemiczne substancje szkodliwe dla zdrowia.

W rzeczywistości chemiczne produkty dodawane podczas produkcji ubrań, np. chlor, mogą powodować podrażnienia skóry i alergie. Na wzorach, napisach i ozdobach przymocowanych do ubrań często występują ślady ftalanów, używanych przez producentów do zmiękczania plastików. Wprawdzie są niebezpieczne tylko w razie połknięcia, ale np. dzieci mogą wziąć je do ust. Ubranie może również zawierać resztki substancji alkalicznych, które są potencjalnie drażniące. Aby wyprodukować nieskazitelnie białe koszulki z krótkim rękawem, producenci używają produktów o dużej zawartości substancji alkalicznych.

Ale nie panikuj! Jeśli wypierzesz nowe ubrania, możesz uniknąć wszelkiego ryzyka podrażnień związanego z pozostałymi na ubraniu substancjami chemicznymi.

Czy powinno się prać nowe ubrania zanim będzie się w nich spać?
Tak, to dobry pomysł biorąc pod uwagę powody wyjaśnione powyżej. Podobnie jak nowy sweter czy spodnie, odzież do spania może zawierać produkty chemiczne, które można usunąć podczas zwykłego prania. Co więcej, jeśli kupujesz ubrania w sklepie, może być tak, że dotykało je wiele rąk, niekoniecznie czystych... Więc witajcie zarazki!

Rada: Czy masz zwyczaj spania w koszulce, którą nosiłaś przez cały dzień? Zdecydowanie nie jest to dobre rozwiązanie... Pot, który jest naturalnie produkowany przez twoje ciało podczas snu, łączy się z potem wyprodukowanym w ciągu dnia. Wynik: bakterie, które żywią się potem zaczynają się namnażać.

Dobrze wiedzieć: Czy na zakupionym właśnie ubraniu znajdują się symbole wyjaśniające jak należy je prać? Jeśli są one niekompletne lub w ogóle ich nie ma – uważaj! To mało prawdopodobne, by producent takiego ubrania przestrzegał europejskich norm jakości. Uważaj również na podrażnienia skóry...


Wybierz najlepszy program nawet po pierwszym praniu:

  • Tkaniny naturalne (wełna, angora, jedwab, len, kaszmir, itp.) powinny być zawsze prane ręcznie w zimnej wodzie.
  • Tkaniny syntetyczne (nylon, lycra, dralon, coolmax, goretex, etc.) mogą być prane w pralce i suszone w suszarce bębnowej chyba, że nie zawierają stretchu.


Bawełna organiczna: ten typ tkaniny nie powoduje alergii, ani podrażnień skóry. Nie zawiera pestycydów, żadnych produktów chemicznych ani metali ciężkich. Dlatego jest bardzo delikatna dla skóry. Jednakże zaleca się, by szlafrok wykonany z tego materiału został wyprany przed założeniem w temperaturze 40°C.

Jedwab: konieczne jest wstępne pranie ręczne, gdyż kolor tkaniny może blednąć.

Aksamit i ciemne tkaniny: Ta grupa tkanin, które przyciągają kłaki, nie powinna być prana z produktami zawierającymi wypadające włókna, np. z ręcznikami. Uwaga na czarne ubrania, które mogą stać się szare! Rozwiązanie: pierz w krótkich cyklach, przy niskiej temperaturze, z odpowiednią ilością proszku do prania. Co najważniejsze, przed praniem odwróć ciemne ubrania i dżinsy na lewą stronę.

Kolorowe ubrania: Zanim włożysz nowy czerwony sweter do pralki, przeprowadź szybki test. Zanurz jeden rękaw w bardzo gorącej wodzie, a następnie wykręć go w białej chusteczce. Jeśli chusteczka zabarwi się na różowo oznacza to, że sweter należy prać osobno w pralce lub ręcznie w zimnej wodzie. Dla pewności przeprowadź taki test również przed kolejnym praniem.

Wskazówka: Przed praniem zawsze pamiętaj o zapięciu zamków i guzików oraz odwróceniu ubrań na lewą stronę. Ta prosta wskazówka zapobiegnie blaknięciu kolorów wraz z kolejnymi praniami. Najlepiej wyrobić w sobie taki nawyk już przy pierwszym praniu!

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie