Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Poznaj porady dotyczące prania, o których mogłaś wcześniej nie wiedzieć

DesktopImage
0
Istnieje wiele mitów dotyczących prania. Tylko dzięki nam poznasz całą prawdę na ten temat.

Nie używaj większej ilości detergentu dla uzyskania lepszego efektu prania

W przeciwieństwie do powszechnie panującego przekonania, użycie podwójnej ilości detergentu (zwłaszcza podczas prania mocno zabrudzonych ubrań) wcale nie sprawi, że rzeczy będą czystsze. Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi dozowania produktu i stosuj się do nich, zgodnie ze swoimi potrzebami. Nalej odpowiednią ilość detergentu, ale nie więcej niż zaleca producent – nawet jeżeli masz na to wielką ochotę. Jeżeli rekomendowana ilość detergentu nie usunie plam, to nie ma sensu używać go jeszcze więcej.

Pranie w niskich temperaturach również może być skuteczne

Wiele osób zdecydowanie zużywa za dużo ciepłej wody, ponieważ są przekonani, że zimna woda nie sprawdza się w praniu. Być może tak było w przeszłości, ale nie obecnie, zwłaszcza, gdy produkowane są kolorowe tkaniny wymagające pielęgnacji w niskiej temperaturze nawet podczas usuwania tłustych plam.

Ściereczki wyłapujące kolor nie załatwiają sprawy

Nie ryzykuj zniszczenia ubrań. Zamiast tego starannie posegreguj i oddziel białe/jasne, kolorowe oraz ciemne ubrania. Bardzo pomocny może okazać się kosz na brudną bieliznę z odpowiednią liczbą przegródek, dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Niektóre plamy można wywabić bez namaczania

Istnieją detergenty, które potrafią usuwać nawet najbardziej uporczywe czy zaschnięte plamy. Namocz plamy, a następnie wypierz ubrania, używając właściwego detergentu. Plamy znikną w mgnieniu oka.

Używanie większej ilości płynu do płukania nie sprawi, że ubrania zachowają piękny zapach na dłużej

Podobnie jak w przypadku używania odpowiedniej ilości detergentu do prania, tak samo warto wybierać dobrej jakości płyn do płukania i używać go zgodnie z informacją dotyczącą dozowania, umieszczoną na opakowaniu.

Teraz, kiedy poznałaś/-eś całą prawdę dotyczącą prania, możesz wdrożyć w życie nowe przyzwyczajenia i dzielić się nimi z innymi.


6 wskazówek jak zaoszczędzić czas prowadząc dom :)
Najchętniej podjęłabyś się kolejnego wyzwania czy zajęłabyś się nowym hobby, ale jak?

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz